Lovecké svítilny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
Myslivecek123
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.12.2015, 10:31

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Myslivecek123 »

Zdravím kolegové! Co říkate na tuhle svítilnu? Přemýšlím o jejím zakoupením. Nemáte jí někdo?

http://www.lovecke-potreby.eu/svitilny- ... sada-i787/

A jaké máte zkušenosti s filtrama? Omezí hodně míru dosvitu? Lovu
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od crif »

Za tyhle peníze raději fenix tk 22+mag.držák+akumulátor+nabíječka+spínač=5000,-
Myslivecek123
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.12.2015, 10:31

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Myslivecek123 »

Tak uz ji mam doma a musim říct, ze to vypadá dobre, svítí hezky a hlavně to vypadá dobre co se kvality a zpracování tyče...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Zbrojovák »

mám streamlight scorpion už drahně let- je dobrá, pro dosled výkonná, širší kužel a má jednu obrovskou výhodu oproti modernám s cree -chipem, je tam náhradní xenon žárovka a tu vyměním v nejhorším namístě. takže jistota funkce, zase ale trochu víc žere než ty moderní, to je fakt
mám ji ale jen pro případné dosledy, takže ok, kdysi jsem sní černou běžně lovíval- když to ještě šlo :roll:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Michal_123 »

Za mě rozhodně Nitecore CR6 nebo CG6. Já mám CR6, tedy s bílou a červenou barvou. Je to z řady Chameleon, má to dvě paraboly, jednu pro bílé světlo a druhou pro to barevné. Velká výhoda je ta barevná dioda, protože se nemusí používat barevný filtr, který snižuje svítivost
Dělají k tomu dálkový spínač i magnetickou montáž. Ideální je k tomu mít dobíječku a dva akumulátory. Kdysi jsem vybíral baterku a věnoval jsem tomu opravdu hodně času a tohle mi z toho vyšlo. Používám intenzivně dva roky a pohoda.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Zbrojovák »

A k čemu je dobré to barevné světlo?
Bral bych ještě světlo nebo režim, kde je pak zvýrazněná barva na stopě.
https://www.youtube.com/watch?t=10&v=6_UIsXuL5cQ
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Michal_123 »

Barevné světlo se používá na střelbu v noci. K tomu dělají i ty magnetické montáže na lauf a dálkové spínače.
Yron
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30.1.2016, 16:54

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Yron »

Pánové zdravím.Pošilhávám po nějaké baterce a v nejužším výběru mě zůstal Fenix TK22 a nebo Fenix TK15C.Budou mě k něčemu ty dvě barvy?Nebo rači koupit výkon v podobě TK22?Potřebuju něco na posvícení na cestu dom z lesa,na dosled a občas bliknout na černou.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1970 »

mám tk15 a nemám pocit že by trpěla neodstatkem výkonu:-)
běžně jedu na nejmenší výkon - chůze, krmení a tak..) dneska sem na 150 metrů na oračce na max naháněl hnědýho psa a našel ho dost brzo i když měl světla na druhou stranu.-) a to ve vzduchu trošku vodního sajrajtu...

nosím i čelovku a jediné co mi na těchto "ručních" svítilnách vadí je to že zabírají ruku:-) takže když táhneš flintu a chceš např odhrnovat větve....
to samé při přepínání, jedna ruka zabraná... takže to kombinuji s čelovkou když potřebuji obě ruce ...
ale to není problém fénixe, to je obecně u "ručních baterek" :-)
naposledy jsem to při vyvrhování asi 10? minut držel v mordě a pak sem se už bál o zuby:-) je to kus poctivýho hliníku nebo čeho. takže to bud padalo nebo sem musel mít skousnuto:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět