Lovecké svítilny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Lesomil »

dalas :wink: ,
právě že toho policajta přesvědčíš snadno a s úsměvem :) , tedy v případě Tebou zmiňovaného konvertoru (předsádky bez záměrné osnovy) s tou laserovou baterkou je to již něco jiného, v čem si nejsem jist. Ale nemám v úmyslu zde na skle rozpoutat diskusi o ničem.... Můžeš li mi do soukromých napsat svoji emailovou adresu , pokusím se Ti přeposlat podklady na nichž stavím svůj názor o těch "předsádkách". Nejsem brouk Pytlík, když něco neznám, zeptám se..... :D Takže jsem se vyptával....
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od michalos »

Buttler píše:Michalos - ku.va to se nestyděj to prodávat za tuhle cenu. OMFG.
Bohužel nee... :D
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Buttler »

Tak to je bezcharakterní humus. Ale budiž.
S tou svou green baterkou vidím luxusně bez oslnění na 150, svítí ještě dále, ale na lov to stačí až nad hlavu.

Petr1k - nějaké nové zkušenosti a poznatky ?
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Petr1k »

Buttler píše:Petr1k - nějaké nové zkušenosti a poznatky ?

2 Buttler: zatím nic, nebylo třeba svítit a hlavně chodím jen krmit :) Jakmile budu moudřejší hned písnu.
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
hakl
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 04.10.2011, 12:55

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od hakl »

Má zkušenost s osvícením při lovu baterkou červené diody Wild Finder je velice pozitivní. Jak v diskuzích uvádíte i já se domnívám, že zákon o zbraních přísvitem baterky porušen není a zákon o myslivosti u nás také ne. OSS u nás pro lov černé zvěře ve správním řízení udělil některé výjimky uvedené právě v § 45 - zakázané způsoby lovu. Jednoznačně při osvícení rozhoduje způsob nasvícení. Jestliže zvěř nasvítíš naplno, reflexivně prchá. Nestíhačka pro zamíření. Ale když po zvěři nejprve přejíždím jako právě zmiňovaný reflektor auta, tak vydrží. Je jedno jestli svítím zezadu dopředu nebo shora dolů a naopak. Důležitý je pohyb. Teprve až si bezpečně ověřím polohu zvěře a že se jedná o sele a ne bachyni, lovím. Dokonce si svítím i když je měsíček. Přeci jenom, než se černou naučím na vnadiště, stojí mě to nějaké krmení. Nebo když za prasaty šoulám na poli půl hodiny, zvěř pak zbytečně nepostřelím nebo minu. Umístění zásahu je pak mnohem přesnější. Vlastně co používám baterku jsem ani nepocítil potřebu si zakoupit puškohled se svítícím bodem. V naší honitbě není prakticky místo, kde by se černá nesetkala s auty a jejich reflektory. Nevím jak by se chovala v honitbě, kde jsou hluboké lesy bez silnic a aut. Ještě jedná poznámka, na zelená osvícení zvěř reagovalo odchodem, červené světlo je jednoznačně lepší. To jsou mé zkušenosti. Docela dobré vlákno.
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Prosím o radu ve výběru svítilny

Příspěvek od krtek »

Dobrý den, měl bych dotaz, přemýšlím o koupi baterky, koukal jsem po LEDWAVE Wildfinder, a nebo http://www.nv-optics.cz/vykonna_svitiln ... d30_arctic. Co by jste mi doporučili? Předem děkuji za odpověď.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Prosím o radu ve výběru svítilny

Příspěvek od Hirc »

ani jedno, obojí je předražené a nefunguje jak je inzerováno, resp. zelená barva světla už dááávno nemá efekt, který k tomu inzeruje "že zvěři nevadí".

Na 250m ti dosvítí každá baterka s větší hlavou kolem 900 lumenů. Jestli chceš mermomocí jinou barvu, tak si kup baterku co může mít nasazovací filtr. Zkus třeba kronium.cz nebo ledshop.cz
krtek
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 28.9.2014, 21:32

Re: Prosím o radu ve výběru svítilny

Příspěvek od krtek »

Právě proto se ptám známej má tu Led wave, s červenou diodou a na ty prasata to funguje, Viděl jsem na vlastní oči. Proto se prám na názory a rady.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od rimar77 »

krtek jojo funguje to moc na ně moc pěkně zrychlení z nuly na 100 za dvě vteřiny osobní zkušenost mne i kamaráda :lol: jak červená tak zelená
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Toma »

Jde u svítilny Led Lenser TLS 1500 vyměnit žárovka?
Naposledy upravil(a) Toma dne stř 21.1.2015, 12:36, celkem upraveno 1 x.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Hirc »

žárovka?? Snad LEDka, ne? LED baterky nejsou dělané na to, aby je běžný uživatel měnil - mají udávanou životnost 50.000h, což do konce záruky stačí :wink: . Rozebrat jde samozřejmě všechno, ale to už je jednodušší si koupit novou baterku. Nebo se prodávají celé LED moduly, tzv. "drop-in", ale je to je spíš USA záležitost
http://www.malkoffdevices.com/drop-in-m ... re-malkoff
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Toma »

Lovec zabíjí jednou ranou.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Hirc »

nerozumím :cry: . Dotaz zněl na svítilnu s LEDkou, která je napevno přimontovaná (tj. ne na šroubovací patici).
To co je v odkazu jsou LED žárovky na všechno možné, jenom ne pro zamontování do LED svítilny.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Leon »

hlavně to jsou ledky do auta tak že 12V a 24V
CZ 550 american 308win.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Toma »

To je jedno ,na co to je,šlo mě jen o ten název Led žárovka.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět