Šplhací posed

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Jo,tak to funguje.Jako když leze medvěd na strom.Mám jeden na otestování,ale od úplně jiné firmy.Kamarád ho udělal z duralu.Je asi lehčí než nabízený od firmy na kterou byl dříve dán odkaz,a navíc za hooodně menší cenu.Lozí se s tím bezvadně,jen pokaždé když lezu,říkám si,jestli prdne svár :shock: ,jsem v pr?. Má osobní počáteční zkušenost s tímhletím posedem:
1) nedá se s tím šoulat a Rovněž nechávat někde schované.Pokud se má lovit někde v členitém terénu a tahat posed do kopců,dost se člověk zapotí.každé kilo se pronese.
2) vhodný strom ke ?plhání je modřín,smrk,dub,javor babyka, a další dřeviny se silnější borkou.Buk,javor klen , jasan a další dřeviny s hladkou kůrou můžou být zraňovány a v době mízy může posed způsobit odlupování kůry.
3) obepnutí posedu kolem stromu je trošku hlučné,musí se jít dříve zasednout,v noci se dá slézt normálně,jen člověk musí mít funkční baterku.
4) lovíte v pohodě bez problémů tam,kde druzí přemýšlí jak tam dopravit materiál na dřevěný posed.Navíc mnohdy nové zařízení u kali?? či jinde na ochozech zneklidňuje či odradí zvěř.

Jistě najde využitelnost u širší skupiny myslivců či fotografů zvěře,mě se jeví opravdu velmi dobrý.
kelty
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 02.3.2007, 9:22
Bydliště: Liberec

Hm

Příspěvek od kelty »

Zdravím všechny, já bych tuhle sedačku určitě bral. Na ochozech v lese se mi zdá celkem výhodná. Někde jsem četl, že to nevadí ani černé. ?ebřík nikde, tak pohoda :D takže, pokud by jste objevili výrobce, který to řeší za míň peněz, sem s ním. Lovu zdar
Kelty, kluk jako buk :-)
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

to kelty
před dvěma lety to nabízel někdo z Brna kolem 3000,- v Lysé.Byl to sice takový trochu domácí výrobek a byl tě??í,ale plně funkční.Já mám ten který je uvedený v návodu od Záhoří, ale moc s tím nechodím nějak není čas.Jinak ale posezení je to super... :) :)
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
jirka.vk
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 05.6.2007, 17:25
Bydliště: Domažlicko

?plhací posed

Příspěvek od jirka.vk »

Zdravím,
několikrát jsem o tomto posedu mluvil se synem,až ho dovezl z Německa.Párkrat jsem jej vyzkoušel a zjistil že pro tě??ího důchodce už to ?plhání moc není.Až už sedím,pak je to paráda.Posed váží 14kg a dolů se leze líp než na horu.ještě si párkrát ověřím kondici,ale asi jej prodam.Pro mladé kolegy to bude určitě dobrá pomůcka k lovu.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Nechápu z čeho můžeme být tak vy?raní :P já mám taky přes metrák. Jednou jsem našel ve větrolamu vyhozenou ?idli,tak jsem si ji přidělal na strom...teda ekologicky přivázal prádelní ?ňůrou...ještě že jsem ji dělal zátě?ovku bez flinty. když to prdlo a já jsem schrastil do ječmena,tak jsem poděkoval trenérovi z juda,že mě za mlada naučil padat tak abych se nerozlámal jak starej plot. :lol: :P :lol:
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

přemýšlím,že ?plhací posed co já mám prodám.Momentálně ho stejně nevyužívám a jak ho budu potřebovat,nechám si udělat nový.Bude za nákladovku co mě stál.5 tis.pokud bude zájem,napsat mejl,fotky pak pošlu.Musím ho nafotit.Materiál dural.Plně funkční.Dám to i do bazaru
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: ?plhací posed

Příspěvek od kopov.c »

Máte někdo s těmito posedy nějaké nové zkušenosti? V souvislosti se semeným rokem přemýšlím nad jeho pořízením.Myslím,že pro mladý nadšence by to nemuselo být vubec špatný a už ted si představuju jak sedím při měsíčku na buku v zasněžené bukové stráni :) . Na netu jsem našel dva-od Rudela-ten je celkem vymakanej,ale bohužel kapku dražší-11000kč. A nebo ud Tuze-ten je o dost levnější-3500kč,ale asi nebude tak pohodlnej atd. Tuza tam má i krátky video s ukázkou šplhání :lol: http://www.youtube.com/watch?v=OnqO8YnenVA Jediný co mě dost děsí je montáží a lezením zpusobenej rámus-většinou letím do lesa kvuli práci dost pozdě a tohle bude asi docela problém.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: ?plhací posed

Příspěvek od motolada »

Hlavně na tom zmrzlém buku,to bude raketový sešup k zemi :lol: Taky o něm uvažuju,už jsem si ho omakal.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: ?plhací posed

Příspěvek od kopov.c »

No to by asi byl fakt raketovej sešup-to mě nedošlo :lol: No dobře,tak si najdu modřín no 8)
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: ?plhací posed

Příspěvek od plok »

Za teplého počasí asi supr, ale v zimě, kdy jdu ke kazatelně tempem co noha nohu mine abych se nezpotil, bych toho při dopravě posedu nahoru vypotil asi víc než Leonov při návratu do modulu.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: ?plhací posed

Příspěvek od rimar77 »

máme ho u nás ve sdružení dva oba od Rudela a nemůžu než doporučit. Na Tuzu jsem nekoukal ale vzhledem k té ceně je otázka jestli bude hliníkovej jako od toho Rudela přeci jen má to jen 12kg a nosí se pohodlně. Najdi si nějakej strom se silnější borkou např borovici aby majitel lesa nenadával přeci jen docela ten strom podrápeš má to dost hrotů ale nespadneš ani z toho buku toho bych se nebál. Používám ho do pasek a nebo na stromy ke kukuřici a to šplhání moc namáhavý není když získáš trochu cviku. Viděl jsem u jednoho pána šplhací posed z USA co mu dovezl synek a ten byl ještě lehčí než ten od Rudela i se mi víc líbil ale cco to bylo za značku fakt netuším. Bát se váhy taky není třeba vážím 120 +-nějaké to kilko a pohoda. V noci sním lezu nahoru i dolů za tmy a bez baterky či čelovky není to potřeba chce to jen natrénovat jedno dvě odpoledne na hodonku na dvě a pohoda.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: ?plhací posed

Příspěvek od kopov.c »

Toho lezení potmě bych se nebál.Čeho se bojím je,že lezení a montáž bude dost hlučná.Pokud byde zvěř už někde v okolí,tak ji musím asi zaručeně vyplašit.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: ?plhací posed

Příspěvek od motolada »

je to relativní,pokud mě chodí prasata po 11,klidně si asi můžeš počkat do 10-10:30,záleží jak daleko budu od ochozu.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: ?plhací posed

Příspěvek od kopov.c »

No to je právě to co nikdy nevíš a čeho se bojím.Kolikrát tam sou už v 19hod a z toho přijdou o dvou ráno.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: ?plhací posed

Příspěvek od rimar77 »

šphání hlučný není to spíš když například nepasuje závlačka při sestavování a začneš nadávat tak to je vyplasíš :-) ale vážně když natrénuješ fakt moc hluku nenaděláš musíš si jen dávat pozor při sestavování tam nějakej hluk vyprodukuješ vždy
Odpovědět