okna u kazatelny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od motolada »

rozumím,on totiž sedí se zavřeným oknem,přijdou prasata a pak ho otvírá a v ten moment se odleskne.Je třeba si ale uvědomit,že záleží na hodině,umístění kazatelny,velikosti a umístění oken atd...Mě to třeba nedělá,ale já sedím vždy s okny otevřeny hned jak přijdu.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od kounek »

Je pravda že záleží na víc okolnostech, ale nic nepokazí tím když si na místo kde bude kazatelna párkrát při měsíčku zajde. Zjistí odkud svítí a pokud bude na tu stranu potřebovat okno, tak by byl dobrej větší přesah střechy, aby zastínil měsíc až do okna, nebo něco na styl okenice která se ani nemusí zavírat, jenom bude stínit a taky bránit třeba dešti nebo sněhu. Odlesky od okna budou vyřešený a taky se nebude měsíc lesknout v puškohledu ani oslňovat oko při míření...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od Alda »

na kazatelne mam sklenena okynka odhadem 7 let. z toho posledni 4 roky vcetne okenice. i kdyz jsem okenici nemel, nikdy se mi nestalo, ze by odlesk prasata zradil (jelikoz je kazatelna v mlazine, musim kvuli tocicimu se vetru otevirat okynko az tesne pred lovem).
dalsi moje dobra zkusenost je okenice - jednoducha drevena, ktera se otevre zatahnnutim za lanko protazene nad okenici do kazatelny. ma to 2 vyhody: jednak se diky ni okynko v zime nenamrazuje (coz byval celkem casty problem), jednak je otevrena do praveho uhlu, takze nepousti svetlo mesice do kazatelny (a tim padem me neoslnuje pri mireni puskohledem), a dale pak asi zabrani i moznemu odlesku, o kterem se zde pise.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od zoubeek »

Souhlsím s uživatelem motolada. Hned jak přijdu na kazatelnu otvírám okno. Chci nejenom dovře vidět, ale i slyšet přicházející zvěř.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od motolada »

Neznám nic horšího než sedět v zavřené kukani a po 0,5 hod se dívat jak odchází liška,nedejbože prasata :lol:
Jinak k tomu vandalismu,včera jsem zjistil že nějaký šmejd mě sebral řetěz kterým jsem měl přivázaný buben pro černou,byl zajištěn k slanisku,které samozřejmě rozbili.
Na co je komu 2m řetězu?Pravda byl pěkně poniklovaný. :oops: :oops: :oops:
Kamošovi ukradli celý posed(kovový).
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od zoubeek »

Ruce přerážet, nic jiného....
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od Leon »

u nás tohle dělaj znuděný náplavy z králíkáren fotr postaví barák na vesnici a ten mladej zmetek se na vesnici nudí.Jednoho takovýho jsem chytil u posedu když se snažil podpálit koberec který na posedu orval když mu nechtěl chytit na stěně a kancelářský křeslo hodil z posedu tak že prasklo chtěl asi zamachrovat před holkama chcípáček :roll:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od zoubeek »

A jak jsi mu to vysvětlil, že se to nedělá? :-))))))))))
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od Leon »

jak bych mu to vysvětli akorát jsem mu zdělil že na ten posed je vidět od města nic víc dělat nemůžeš :? tak nevím jestli dostal strach od té doby už asi měsíc se tam nic nestalo ale na druhým posedu nám křeslo nezničily ale ukradli :roll:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od zoubeek »

Tak on by to mohl už být trestný čin, ne? Kazatelna něco stojí...
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od rimar77 »

to bys je u toho musel chytit za ruku a ještěě lépe nafilmovat v dnešní době jsou gauneři chráněný moc dobře našima okleštěnejma zákonama
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od Zbrojovák »

Místo řetězu je třeba dát normálně jednoduše kus horolezeckého lana max 1,5m. To nikdo nevezme. Mám to tak na třech vnadištích a funguje to.
V některých místech je nejlepší na pozorovatelně nic nemít, jen desku na sednutí na chvíli a na delší čekání s sebou nosit rybářské rozkládací křeslo, pokud jdu vyloženě jen sedět tak mě těch 2kg-3kg navíc už nezabije. Holt někde to jinak nejde. Železný posed (ten je snad jen přenosný) je třeba nechat normálně zrezivět, žádný nátěr, tak je nejmíň vidět a nenechávat na místě dlouho, pořádný řetěz a kvalitní kladka je samozřejmost.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od motolada »

Jo stím lanem mě to taky napadlo,to snad nikdo nepotřebuje,ten posed byl rezavý jak liška ale byl u cesty(zvěři neurčíme kama bude chodit :( ),no a v železe dávají 3kč/kg,myslím,že skončil tam.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od Toma »

Někde i šest kč.A za sedačku s pořádným žebříkem dostane borec pětikilo.Proč by se s tím nepohrál.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: okna u kazatelny

Příspěvek od zoubeek »

Kde dávají v současné době 6 Kč/kg? :-)
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Odpovědět