Vandalismus

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vandalismus

Příspěvek od Zdenek41 »

Když tak pozoruji ty fotky a zbylá torza posedu a vidím tu suchou trávu a prales za ní.Dal bych to ted v době sucha jako obecné ohrožení.Možná lepší jak cena dřeva.Dost se divím,že to neblaflo všechno.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vandalismus

Příspěvek od motolada »

Jestli si všimneš tak na 2. fotce zbytku kazatelny je vidět v těch jabloních kam až hořela tráva,podobně dopadl 2. řádek.Oheň se zastavil jen díky zelené trávě,která začala růst mezi řádky.

Viník je vytipovaný.....
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vandalismus

Příspěvek od Zdenek41 »

Něco mi to připomělo neni to Mikulovsko?Tam jsem říkal,že tu bud nikdo nekouří a nebo je každý kuřák disciplinovaný :wink: Kdo neviděl hořet jabloně a nebo stromy nalité mízou tak at nezávidí je to hrůza ve které se dá tavit kov.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vandalismus

Příspěvek od motolada »

Takže náprava je sjednána :) Tato je o kus vyšší,asi 7m,dokud tam nebyla ta budka tak mě na podstavci nebylo zrovna nejlépe :lol:
Doladí se pár detailů a hurá na lov....
http://motolada.rajce.idnes.cz/kazatelna_spalena_a_nova
TomF
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 22.1.2013, 14:45

Re: Vandalismus

Příspěvek od TomF »

To mi připomíná jak nám před 10ti lety rozmlátili první postavený krmelec. Byla to stavba jak hrom vysoká 1,5m a dlouhá skoro 2 metry. Klasické žebřiny a z obou stran krmítka na jádro, jedno níž druhé výš. Zkrátka jsme si s tím vyhráli. Bylo to umístěno v odlehlé lokalitě uprostřed hustého lesa a to byla asi ta chyba, že to těm šmejdům poskytovalo dostatečný prostor pro totální likvidaci. Foťák jsem v té době bohužel neměl, ale nezůstalo tam nic použitelného. Na jedné noze bylo vidět jak se to snažili zapálit, ale ta čerstvá kulatina nechtěla hořet. Za benzín asi nechtěli utrácet a tak to něčím rozmlátili/rozsekali, že z toho zůstala jen hromada nepoužitelného dřeva. Když rozmlátěji/zapálí posed (kazatelnu), tak to vzhledem k celorepublikovému názoru panujícímu na myslivce ještě dovedu pochopit, ale že rozmlátili i krmelec pro zvěř, to ne a potkat je tam s flintou při činu tak nevím jestli bych dneska neseděl v base...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vandalismus

Příspěvek od motolada »

Pročti si témata jak přijít o zbroják,to je děs.Já měl a mám a v budoucnu i budu mít na mále.V dnešní době se nesmí nic řešit násilím.Za špatné slovo máš na krku komisi,nedej bože šermovat s kvérem.
Nevím jak to slušně řešit protože to slušně nejde!
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Vandalismus

Příspěvek od niva »

Pěkná práce a nemalá, přeji dlouhodobé smysluplné využití.
1, Jen k té výšce v relativně otevřeném terénu - bych pořádně ukotvil všechny čtyři stojky, neškodí jen dvounohá škodná, občas i vítr umí udělat své a pořádně. Proto ke každé stojce zarazit do země (min. metr) pořádnou trubku např. lešenářskou, provrtanou či s navařeným okem- matkou a cca 30 cm na zemí provrtat stojky a šroubovicí (min. 8 mm) spojit stojku s trubkou a po dotažení rozklepat konce šroubovice, ztíží to "demontáž" dvounohým i větru.
2, budeš odtud mít pěkný a daleký rozhled, hlavně v zimě když budou ty jabloně bez listí. Případná střelba na krátkou vzdálenost z takové výšky má také své zákonitosti, tak na ně pamatuj.
Pohodu v duši a pěkné zážitky.
niva
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vandalismus

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vandalismus

Příspěvek od Tim »

Na jedné nahrávce jsou vidět obličeje. Co takhle to předat PČR?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vandalismus

Příspěvek od motolada »

Dopr...dělají si srandu z mého neštestí,ten čaj to je ta naše kazatelna!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vandalismus

Příspěvek od Tim »

Napsal jsem jim tam vzkaz, ale vypadá to, že ho pro jistotu smazali...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vandalismus

Příspěvek od BwanaHunter »

No ty vole, to je masakr. Vůbec celé ty stránky, nebo skupina nebo jak se to na FB jmenuje. Tak si říkám, jestli to náhodou nehraničí s Podněcováním k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod dle §356 Trestního zákona. Co přítomní právníci?

Pokud jde o zničená zařízení, když u toho člověk nikoho nechytí, po dobrém to řešit zřejmě nelze, a po zlém nemůže. Ale kdyby to někomu spadlo na kebuli, slzy bych asi neronil. Že je na tom záznamu vidět obličej a zvěřejní to, to taky svědčí o něčem. Docela rád bych ho viděl řešeného v trestním řízení, dneska obyčejná sedačka stojí přes 5 tis. pomalu každá, mrkněte na nabídku řemeslníků, co to vyrábí.

Taky je vidět, že zneužít se dá ledacos nebo ještě lépe všechno. Když jsem před časem někde říkal, že v dnešní době nepokládám za moc rozumné pořizovat videa např. z norování, a pak je zvěřejňovat na internetu, jako to dělá(lal) klub pracovních norníků (nota bene se zaznamenanými ne košer věcmi), tak jsem byl pomalu za přizdisráče.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Vandalismus

Příspěvek od niva »

Zdravím páni kolegové,
obávám se, že dotyčným dělá skutečně dobře a roste jim ego, když ničí - likvidují výsledky práce těch "zlých myslivců, těch vrahů nevinných zvířátek, ....., .... atd.
Jak s tím dál? Je to o bezmoci, když dotyčné přistihnete a budete mít na to (nejen fyzicky) jim patřičně vysvětlit meze slušného chování, jste v lepším případě postiženi jen jejich protireakcí = fyzické napadení. Zareagujete adekvátně = rvačka nevyloučíte nějaké zdrav. důsledky (zpravidla máte s sebou zbraň, byť se nepředpokládá její použití) tak je to pak jen o zkušenosti Vašeho advokáta, náladě soudce,. .... = reálný předpoklad ztráty ZP.
Pokud utíkají nemůžete je pronásledovat (ani to nedoporučuji) zpravidla máte s sebou zase svoji zbraň, jste v revíru = ohrožujete "bezbranného" občana, omezení osobní svobody, ... a dál viz výše.
Mluvím teď o osobní zkušenosti z nedávné doby. Nebylo to ničení mysliveckého zařízení, ale narušování průběhu myslivecké akce, kdy dotyčný absolutně nerespektoval pokyny pořadatele ( seriózně podané), aby opustil dané prostory, naopak dotyčného pořadatele po chvíli zezadu zuřivě napadl, srazil na zem. Pokud by nedošlo k okamžitému zákroku dalších pořadatelů, bylo by to asi pro dotyčného pořadatele dost špatné. No, útočník byl silou vyprovozen z prostor, celou dobu se intenzivně bránil, byla volána PČR, protože to vypadalo na zapojení jeho dalších kamarádů.
A závěr z toho plynoucí? Rozpačitý.
Příslušník PČR mi sdělil, že šlo zřejmě o rvačku a ne o napadení, protože dotyčný měl "nějaké šrámy" a vypadal hůř než napadený pořadatel. Musel jsem mu vysvětlovat, že pokud jede PČR na zákrok proti agresívnímu občanovi, tak jde o vyškolené a trénované lidi a zcela jistě tam nejede jen jeden příslušník. Naštěstí tam bylo pár ochotných svědků, co potvrdili naši výpověď.
Ale že bych z toho měl dobrý pocit, tak to rozhodně nemám.
No a pokud jde o ta zničená zařízení, jeden z mých kamarádů v daných souvislostech říkal, že jim (těm škůdcům) nepřeje nic zlého, ale stačilo by mu, kdyby jim rakovina žrala střeva, aby poznali, co to je bezmoc.
Tak přejícný tedy nejsem, ale většina těchto lidí někde bydlí či jezdí autem, mně by stačilo, kdyby jim nějaký jiný "ochránce" prostředí třeba vypustil všechny kola nebo nasprejoval fasádu nového domu. Ta "radost" je pak obdobná.
Aby nedošlo k mýlce, tímto nikoho nenabádám k danému jednání.
Niva
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vandalismus

Příspěvek od Leon »

Na FB byla založena skupina Podřezané posedy a jiné https://www.facebook.com/groups/1391710491139333/
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vandalismus

Příspěvek od dalas »

Co takhle založit "podřezaní vandalové a jiní" :lol: Mě to připadá, jako bych v Brně někomu ojel auto hřebíkem, protože mi někdo v Praze nedal přednost na přechodu. Oba jsou přeci řidiči. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět