Sklopec

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: sklopec

Příspěvek od fesoj »

Leon a Rimar - bohužel, chlapi, máte taky pravdu a otázkou je jen, zda se dá mluvit o výrobě terčů či dnes už spíš o výrobě krmiva pro škodnou. Ono i tu lapací budku pro kuny je potřeba, pokud je políčená, kontrolovat denně, takže má smysl ji instalovat jedině tam, kde to můžu dělat bez jakýchkoliv problémů. To ostatně platí pro veškerá lapací zařízení bez výjimky, takže ideální místo pro sklopec je doma vedle kurníku.
Kritériem pravdy je praxe.
Vojtěch Ch
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20.10.2012, 21:12

Re: sklopec

Příspěvek od Vojtěch Ch »

rimar77 píše:
hunterplus píše:Mohl byste prosím důkladnějc popsat ten princip té budky na chytání kun jeví se to jako šikovná věc v létě pomuže ptactvu v zimě kunám.Jak to funguje.
ono se to těžko popisuje ta knížka se jmenuje Myslivecká zařízení v honitbách svépomocí - Gerold Wandel - Grada 2007 str.252 a doporučuju si jí pořídit je tam docela zajímavejch věcí, ale vezmu knihu do práce a zkusím to oskenovat a pošlu ti to když mi pošleš po SZ meil.
fesoj ono když jsme měli divokou populaci bažanta tak by to smysl mělo ale to jsme nastříleli ve třech lidech za zimu i 35 lišek ale od té doby co je u nás černá tak bažanti šli do háje a sklopcema to už nezachráníme protože černá zlikviduje bažantí snůšky spolehlivě kam se na ně liška či kuna hrabe vypouštíme kachny ale tam to taky nevyřešíš sklopcem protože je krmíme na pontonech a kachny nám likviduje vydra a tu stejně lovit nesmíš a sklopcem by ses stejně nechytal tak to prostě je na tom že něco přežije
Pokud mohu,přidám se do debaty.Udělal jsem si podobnou budku na kuny,princip sklapování bude asi na stejném nebo podobném principu.Kolega rimar77 mě dnes poslal okopírovaný úryvek ze zmíněné knihy a liším se jen v detailech:-).Pokud by měl někdo zájem kouknout,pár fotek jsem nahrál na rajce.net,viz odkaz http://vv2.rajce.idnes.cz/Odchytova_budka_na_kuny/
Vojtěch Ch
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 20.10.2012, 21:12

Re: sklopec

Příspěvek od Vojtěch Ch »

A pak ještě další typ sklopce na http://vv2.rajce.idnes.cz/Sklopec_na_kunu/
Naposledy upravil(a) Karel61 dne čtv 01.1.2015, 18:34, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Výmaz rozsáhlých a zbytečných citací.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: sklopec

Příspěvek od rimar77 »

moc pěkný klobouk dolů tak pak napiš nějaké úspěchy až něco lapneš :wink:
simrec
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.10.2007, 15:10
Bydliště: Praha

Re: sklopec

Příspěvek od simrec »

čím se dá efektivně zavětřit nový sklopec nebo odchytové zařízení?(kuna, liška)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: sklopec

Příspěvek od rimar77 »

simrec píše:čím se dá efektivně zavětřit nový sklopec nebo odchytové zařízení?(kuna, liška)
můžeš zkusit valeriánové kapky a nebo zkvasit ryby s kozlíkem ( valeriánou) někde tu je popis jak na to ale jen pro otrlé
kubadostys
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 10.4.2016, 19:09

Zátvory

Příspěvek od kubadostys »

Dobrý den chtěl jsem se s mysliveckou veřejností poradit,jaké zátvory používáte, jestli klasické nášlapné nebo ,,na tah''. Z vlastní zkušenosti jsem více spokojený se zátvorami na tah, protože tento mechanismus škodná nedokáže oklamat, nášlapné si dokáže chytrá liška obejít nebo chytře obkročit. A ještě jeden dotaz, na nějaké neověřené stránce jsem se dočet, že by zátvory na tah měly být zakázané, což mě zarazilo tak se chci s Vámi poradit. Děkuji s pozdravem Jakub
Odpovědět