Křeslo, sedačka, židlička

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od zoubeek »

Zdravím, co používáte do revíru na sezení? Něco pohodlného a ať z toho nebolí pozadí, když na tom sedíte 4 hodiny. Takové ty trojnožky jsou hrozné. Po hodině mě bolí pr... Teď sháním něco, festovního ale ne moc těžkého. Celkem se mi líbí tahle: http://www.mivardi.cz/produkty/lehatka- ... -140-kg-1/
Sice je rybářská, ale vypadá dobře. Doporučujete něco jiného?
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od motolada »

Za mě jedině sedačka s opěrátkem.Pokud sedět 4 hodiny tak v pohodlí.Osobně sedím na zemi,nebo po stromech,ale tuto rybářskou sedačku si budu kupovat.Mám takovou dřevěnou,která když se složí je z ní hůl,ale sedět na tom to je očistec,to ta zem je jak nebesa.Probém je že vržou,rybářům to nevadí,u nás je to problém.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od zoubeek »

Jenomže sedačka s opěrátkem bude o poznání těžší. Pokud by sis ji chtěl vzít na šoulačku a sem tam sednout, tak se asi pěkně pronese. Sice na to může stačit ta skládací hůl, ale jak říkáš, to je očistec.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od kounek »

Já mám variantu tohoto:

http://www.myslivecky-obchod.cz/cz/mysl ... tec-detail

Přesný model, který mám jsem už na netu nenašel, ale byl zhruba za poloviční cenu, batoh je menší, takže při sezení ve sněhu na naháňce, nebo při šoulačce ráno v rose neleží na zemi a není mokrý. Zvolil jsem vyšší variantu, aby se dalo dobře stoupat.

Dá se na tom sedět dvěma způsoby, buďto nohy směrem k batohu, což je pohodlnější na zadek, ale musí se hodně roztáhnout nohy, z čehož třeba kamaráda bolí třísla, nebo se dá sedět s batohem na straně, to mohou být nohy u sebe, ale po hodině to začne trošku tlačit do zadku.

Já jsem s tím docela spokojenej, ale asi bych ho nedoporučil osobám se širším pozadím. Každopádně jediná možnost, jak si vybrat něco, co mi bude opravdu vyhovovat, je si to ozkoušet "prdelí", ne okem na internetu. Na naháňkách je to perfektní příležitost, tam si spousta lidí nosí různý sedačky a většinou nechají zkusit. Ozkoušel jsem takhle rozkládací hůlky s trojitou podpěrou kůže, se sklopným sedátkem, samostatná sedátka se třemi nožkami a kůží a na všem se mi seděle docela mizerně. Batoh bylo nejmenší zlo, navíc na naháňku si tam člověk dá termosku s čajem, svačinu a ostatní věci a nemusí to mít po kapsách...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od zoubeek »

Vypadá dobře. Já mám zase to svoje ALE. Nedovedu si totiž představit, jak půjdu v tohle období ráno šoulat a potáhnu si na zádech bágl. Na to podzimní a zimní období to musí být super. Je to praktické a asi to nijak neomezuje při střílení či manipulaci.
Čemu říkáš širší pozadí? 110 kg je moc? :-)
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od pufr »

Na šoulání pozitivní zkušenost s tímto
http://www.walkstool.com/
Lehounká, nosnost cca 200 kg (asi na šesti těch židličkách bývá na výstavách posazené Volvo combi) dá se i ta 55cm (22``) nosit ve větší kapse, cena vyšší - dostal jsem jí na IWA

Pro pohodní na mnoho hodin tohle
http://www.frankonia.de/393515/267994/p ... oryId=7951
Větší rozměry, lehká, někdy trošku vrže (v té slevě za 30€ si nepřijdu ošizený :)
Pufr
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od zoubeek »

Nosnost výborná :-)A co na to říká pozadí? K té druhé už chybí jen konferák a kafe :-)
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od kounek »

zoubeek píše:Vypadá dobře. Já mám zase to svoje ALE. Nedovedu si totiž představit, jak půjdu v tohle období ráno šoulat a potáhnu si na zádech bágl. Na to podzimní a zimní období to musí být super. Je to praktické a asi to nijak neomezuje při střílení či manipulaci.
Čemu říkáš širší pozadí? 110 kg je moc? :-)
No teď v létě tam mám na šoulačku akorát pro jistotu pončo, kdyby mělo pršet, nůž, plombu, papíry a toaleťák. Batoh je splasklej a nijak nepřekáží, prostě člověk nese na zádech akorát tu židli. Co se týče těch 110 kilo, záleží kde ty kila jsou, jestli na pozadí, nebo na popředí... :D Já mám 90 kilo, 195 cm a sedí se mi na tom docela dobře, ikdyž přítelkyně říká, že nemám prdel, ale jenom puklý záda a rovnou nohy :lol:

Jinak určitě by šikovnej chlap, nebo i nešikovná švadlenka zvládli ten sedák udělat novej, aby se ty nohy roztáhly dál od sebe a bylo by to asi i pohodlnější. Až mi zkončí záruka, tak to asi zkusím trošku vytuningovat...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od fesoj »

Já taky uvažuji o něčem na sezení - mám sice sedací hůl, ale na té se nedá moc dlouho vydržet, ani ta stabilita není nejlepší - a ten batoh se sedačkou mi připadá jako nejlepší řešení. Mně nošení báglu na zádech v kteroukoliv roční dobu nevadí, beztak ho tahám pořád - s batohem je to stejné jako s holí, musí si na jeho nošení člověk zvyknout a pak je to moc dobrá věc. Já toho moc nenašoulám, vzhledem k věku, váze a chromé haxně raději sedím - ale je spousta míst, kde posedy nejsou a pak se batoh se sedačkou hodí, zvlášť když místo hole použiji rozkládací trojnožku - stabilita střelby je zaručena. A takové potřebné maličkosti, jako plomby, tažný špagát, flaška či termoska s pitím a pevný igeliťák na lovecké právo, hajzlpapír a případně i baterka a další propriety se rozhodně líp nosí v ruksaku než po kapsách.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od zoubeek »

Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od zoubeek »

Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od Zdenek41 »

Používám tuto sedačku jen se dá asi sehnat i za lepší cenu...Vždy jdu cíleně od auta jako opěru používám klacek z lísky.Dá se složit dát do futrálu a hodit přes rameno.Jedinej problém je v potřebě rychle se postavit tak po 3 hodkách.Člověk padá dozadu.Mám z něho naloveno 10 sitky prasat i srnců,ale i kaprů.Pohodlné...
http://shop.top-carp.cz/cs/produkt/holiday/
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od zoubeek »

Něco takového už mám. Sice ta velikost složeného je nic moc, ale používal jsem ji dost často. V čem spočívá malé bezvýznamné plus, je praktický držák na pivo :lol:
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak všechno co je pod 40cm výšky(příjdeš o kolena)Co má malou základnu(příjdeš o prdel)Co nemá opěrku vzadu (příjdeš o záda.O stabilitě pro střelbu už ani psát nebudu.Ono je to pěkný šoupnout to do kapsy..Po pul hodině se zvednout a raději zůstat stát. :wink:
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne pon 29.7.2013, 17:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Křeslo, sedačka, židlička

Příspěvek od zoubeek »

Napsal jsi to Zdenku úplně výstižně. Opravdu je lepší někdy stát jak sedět :-)
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Odpovědět