samokrmítko jádro - srnčí

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

samokrmítko jádro - srnčí

Příspěvek od Petr1970 »

zdravím,
nemá někdo nějaký náčrt nebo fotky (s rozměrema cca) pro násypku jádra pro srnčí? nechce se mi kvůli jednomu krmítku objednávat knížku z grady za poštovný dám víc..

na 1-2? max pytle, chci to letos vyzkoušet - bud samostatně stojící nebo něco nižšího (bez střechy) co se dá pod seník..

jde mi hlavně o poměry aby to dobře sypalo a bylo stabilní (hloubka v krmítku versus celková výška atd..)

díky
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: samokrmítko jádro - srnčí

Příspěvek od fordik »

Pokud nezapomenu vzít foťák, příští týden bych hodil foto. Mám to na skoro 2 pytle jádra, pověšené zezadu na krmelci.
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: samokrmítko jádro - srnčí

Příspěvek od fordik »

konečně jsem se k tomu dostal a tady je pár fotek
http://fordus.rajce.idnes.cz/samokrmitko
šířka 60, hloubka 35, výška 80 vepředu, 90 vzadu kvůli sklonu na stříšky. svlaky na střeše zapadají dovnitř krmítka, střecha v vsunuta pod lať a dá se zamknout. občas srnčí vyhrabalo nějaké jádro ven, proto jsem tam přidal jednu laťku. teď je hrana zarážky 10 cm nade dnem a je to ok. vyrobeno z podlahových palubek, připevněno vruty na záda krmelce, objem jeden a půl pytle.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: samokrmítko jádro - srnčí

Příspěvek od Petr1970 »

díky, pro inspiraci dobrý, zkusím to nějak zadaptovat, chtěl jsem to samostojící, ale uvidím.. na boudu to asi nedám, je to chatrnost na kůlech:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět