přičleněné pozemky LČR - výše platby

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od Tim »

Možná jsem se špatně vyjádřil. Pokud je LČR pouze přičleněným vlastníkem pozemku, tak samozřejmě do plánu lovu nezasahuje.
Myslel jsem to tak, že kolegové lovící v honitbách pronajatých od LČR budou v nejbližší době nemile překvapeni a nebo již jsou. Celorepublikově zvedáme plány lovu, v některých honitbách i o 50 a více procent. Beze změn nebo téměř beze změn zůstane plán lovu jen u honiteb, kde se vůbec nevyskytuje vysoká a/nebo jelen sika.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od Hirc »

Možná jsem se špatně vyjádřil. Pokud je LČR pouze přičleněným vlastníkem pozemku, tak samozřejmě do plánu lovu nezasahuje.
kéž by to byla pravda. Aktuálně v HS řešíme správní řízení z podnětu LČR - nelíbí se jim plán lovu dohodnutý mezi MS-HS. Ve výsledku se jedná o navýšení lovu o 10% (nic extra). Co mě ale velmi zaráží, že LČR rovnou vyvolali na OsŽP správní řízení aniž by byl jakýkoliv kontakt s HS. A bohužel to vypadá, že jim bude vyhověno :evil:

Taky by mě zajímalo jak chtějí LČR reálně zrealizovat navýšení plánu lovu o 50+%. To si v Hradci vážně myslí že když někdo vydražil 700ha honitbu za půl mega a více, tak jí na rozkaz LČR během dvou let vystřílí do "tabulkových stavů". Jak to chtějí kontrolovat?
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od fradus »

Re:Hirc
Tak zavolej Vláškovi. Ten má na starost u LČR myslivost a byl jako zdatný člen ČMMJ i po minulých malérech opětovně zvolen do myslivecké rady. Ten to jistě myslí se spolkovou myslivostí křišťálově čistě. Nebo zkus Urbance jako 2. místopředsedu ČMMJ. Jako vlastník Agrowaldu Ti jistě poradí.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od crif »

Fradus na to uhodil správně. Sám jsem zvědav :shock:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od Tim »

To Hirc - no ale to není přímé zasažení LČR do plánu lovu. A pokud na porostech vznikají vysoké škody, není se čemu divit...

Fradus - jsi vedle jak ta jedle. S tímto nemá Vlášek vůbec nic společného. Tady fouká vítr z úplně opačné strany.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od fradus »

Re: Tim
Má Vlášek u LČR na starost myslivost? Má! Je Vlášek členem myslivecké rady ČMMJ? Je! Prezentuje se ČMMJ jako jediný a správný ochránce spolkové myslivosti? Prezentuje! Tak ať Vlášek a slavná ČMMJ jedná.
Nikoho nezajímají vnitroelčurácké boje.
Dále je zajímavé, že většina HS vrací část nájmu spolku (oproti LČR minimálního) formou nějakého daru, sponzoringu, nákupu zvěře apod. LČR nehorázný nájem považuje za snadný výdělek a ani část nedá na škody zvěří. Naopak škody zveličí a nájemce opětovně stáhne z gatí. V poslední Myslivosti je krásný článek o tom, jak LČR počítá škody.
Se soukromníky se dá většinou dohodnout na všem. S lesočechy na ničem.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od Tim »

A jejeje. Tady je někdo zhrzen a má nutkavou potřebu si zanadávat, protože za všechny naše problémy přece můžou všichni okolo, že?
Ale co takhle trochu sebekritického zamyšlení?

Výše nájmů je jaká je. Kdopa ji vyšrouboval do dnešní podoby? Ano, my myslivci. A teď pláčem? Proč?

Dále mi prosím vysvětli, za co bychom chtěli vrátit část nájmu? Za to jak to máme všichni na háku? Za to jak se nám zvěř totálně vymkla z rukou a běhá po lesích v počtech rovnajících se mnohanásobku normovaných stavů? Nebo mi snad chceš tvrdit, že když během denní procházky lesem potkám 50+ kusů vysoké, je to naprosto v pořádku? Zasloužíme si to?

Škody zvěří - tady jsi mně pobavil nejvíce. Můžeš mi prosím poslat odkaz na Tebou zmíněný článek? Rád si ho přečtu, ale myslím že mně to jen utvrdí v tom, že myslivost není časopis pro mně...
Musíš si uvědomit, že to co se dnes platí za škody je částka směšná. Jednak proto, že nikdo nemá čas je počítat úplně poctivě a proto dá do soupisu jen část škod, a zadruhé částka počítaná za poškození je odvozena od snížení produkce. Nedávno mi Crif poslal pěkný článek o hodnotě stromu, byl bych rád, kdyby to sem dal. A až se začnou posuzovat škody zvěří podle takových kritérií, jsme v prdeli všichni.

Že se peníze nevrací do škod? No pochopitelně. S poskozeným stromem toho moc nezmohu. Možná kdybych chodil do kroužku mladých Mičurinků, mohl bych po lese třeba implantovat kůru na poškozené stromy :-D Ale třeba jeden kilometr oplocenky mne přijde na 63 tisíc a ošetření kmenů přijde na 20 tisíc korun / tisíc stromů. To se Ti zdá, že se do ochrany lesa proti zvěři dává málo peněz?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od crif »

crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od crif »

Sice je to trochu od tématu, nicméně to sem dám.
Velmi rád jezdím do Brdů kvůli právě přírodě a lesům. Už je za nějaký ten rok mám trochu nachozené. A kdo by chtěl pánové vidět totálně sežrané kultury a zdůrazním totálně, tak ať Brdy navštíví. Vše co není za plotem je totálně v hajz.. Hlava mi nad tím stojí, když vidím tu budoucnost tamního lesa. Proboha kdo tomu velí? Co je to za lidi?
Jeďte se podívat a pokud najdete jeden jediný stromek z umělé obnovy na svém habitu bez poškození zvěří, jásejte!!!!!!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od dalas »

Jen je potřeba uvážit, kterou hodnotu vzít za základ pro vyčíslení škod, zda nákladovou či tu užitnou, která je samozřejmě mnohem vyšší. Jestliže budeme muset sázet 200% aby jsme udrželi reprodukci lesa, je škoda 100% nákladů na prostou obnovu. Jestli se vše ujme je škoda 0. To jen abychom nesklouzli do demagogie. Kdyby ten strom měl hodnotu 1 mil. Kč, chodíme všichni s plastovou pažbou. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od crif »

Otázka zátěže na výrobu, já nevím, kila plastu. Od toho, co musím nejdříve hrabat někde v zemi či v moři, až po to jsem někam něco pustil do vzduchu.....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od dalas »

crif> tu pažbu ber jako určitou nadsázku. Mě šlo spíše o způsob vyčíslení hodnoty stromu ve vztahu k pojmu škoda. Prostě mě chybí metodika, jak k těmto číslům někdo došel. Já mohu tvrdit, že hodnota stromu je nekonečná. Nebudou stromy, nebude kyslík a člověk na planetě končí (škoda rovná nekonečnu, nebo to má nějakou konečnou hodnotu? Řekněme nekonečno, nelze vyčíslit.). Ať tento efekt dělím jakýmkoliv konečným počtem stromů abych získal hodnotu jednoho, má likvidace tohoto stromu pořád fatální důsledky. Sám musíš cítit, že je tu něco špatně, že je to demagogie a přitom jsou to pravdy.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od crif »

Jistě. V určitém směru někdo ten článek může takto i chápat. Jinak máš samozřejmě pravdu.....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od Tim »

Tak toto je samozřejmě ad absusdum, já tím jen chtěl naznačit, že se mohou ta čísla i násobně zvýšit.
Každopádně by stačilo, kdybych třeba jeden rok si dál tu práci a škody od všech nájemců vymáhal v plné prokazatelné výši. To by bylo řevu.... A nakonec stejně utřená nudle a pokorné zaplacení...

Zatím jsme hodní....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: přičleněné pozemky LČR - výše platby

Příspěvek od crif »

Zároveň si Time myslím, jak by takový člověk musel mít pevno v kramflecích, kdyby se do takové akce pustil.


Být či nebýt......... :lol:
Odpovědět