Uplatňování škod

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Uplatňování škod

Příspěvek od Ondra_P »

Vážení kolegové,
chtěl bych Vás touto cestou poprosit o radu ve věci náhrady škody na zemědělských plodinách způsobenou černou zvěří. Konkrétně na bramborách. Stručný návod jak postupovat když je po nás požadovaná náhrada. Upřesnit, co je ze strany pěstitele považováno za dostatečné konání při ochraně plodin, jak toto musí být zdokumentováno nebo zdokladováno, jak se počítá výnos z 1ha pozemků, nále?itosti žádosti a tak podobně.
Mnohokrát děkuji za odpovědi.
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Ondro-P Možná tě zklamu,ale dnes nemusí poškozená osoba a je jedno či právnická dělat žádnou ochranu na pozemku.Na co se ještě přihlí?í jsou agro lhůty.Radím dohodnout se pokud to nepůjde.Přivolat soudního znalce a pak už jen soud.Neni to nic lehkého.Výnosy jsou různé podle odrůdy a roku,ale sadba stojí i 2000 i více Kč krát 300 metráku po hektaru.To je na mašli.
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

žádnou ochranu?
a co § 53 zákona 449-2001 Sb.?
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak proč chceš poradit,když máš pravdu svoji.Oni i vyhlá?ky se občas mění.bohužel co se týče škod jsme na to sami.
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

Nejde o nějakou "mojí pravdu". Prostě vycházím z platného znění zákona. Já nepotřebuju rady jako "myslím si a Možná by ?lo". Jsem si vědom práv a povinností, ale teď potřebuji spíš zkušenosti, jak se na danou věc pohlí?í v jakém případě. Jestli například je přiměřená ochrana, když poškozený instaloval po obvodu kultur pla?iče s Hukinolem. Tyto instaloval cca v rozmezí mezi jednotlivými 30-50m a nechal tak. když je pak doporučení prodejců instalovat Hukinol po 10-20m a po uplynut 2-3 týdnů znovu stříkat....
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

škody

Příspěvek od Pietro »

Ondro zemědělcům je, ale úpně jedno jestli tam nějakej Hukinol byl nebo nebyl,prostě mají škody a chtějí prachy...
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

Dobře. A já řeknu, že je nezaplatím a až se se mnou soudí a jako protiargument Použiju, že neudělali nic pro ochranu svého majetku. Pak ale potřebuju vědět, jak se na to bude pohlí?e třeba u toho soudu.
Dám model kdyby to mělo být tak jak píšete. Pronajmu si pole u lesa, vysadím tam brambor (záměrně levnou=?patnou satbu), nic neudělám pro to, aby mi tam prasata nepřišla. A oni dřív nebo později přídou. Nechám je za ?rat a ve stanovené lhůtě pro nahlá?ení škod (20dní) mi to přeryjou úplně. Já jen vyčíslím (kompletní zničení) a předám myslivečkům. Mám zaručenej stoprocentní výnos bez práce.
To je asi blbost ne?!
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

to co jsi popsal není blbost ale realita :cry: poptat se může? kousek od Semčic okres MB jak přišly o pěknou část revíru díky škodám
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

No nic, tady se asi rady nedočkám...
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

škody

Příspěvek od Pietro »

Ondro kde ?ije??? přesně to co popisuje? je dne?ní realita v celé řadě sdružření...nám to přesně takhle dělá jeden soukromej zemědělec s kukuřicí, kukuřice u lesa úplně na hovno,zažádá škody platíme, nezaplatíme jdeme k soudu, prohrajeme a platíme ještě víc...
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

rada

Příspěvek od Pietro »

Rady typu, Ondro je to pohoda nic nepla?te se tady opravdu nedočká?, protože celá řada kluků má podobné zkušenosti jako popisuji já nebo Leon.
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

Takovou radu ani nečekám.
Vemu to jinak.
když si koupím drahé auto a nechám si ho pojistit proti kráde?i a oni mi ho opravdu ukradnou a to poté co jsem ho na Václaváku nechal nezamčené. Pojiž?ovna mi to proká?e, odká?e se na licenční podmínky a což Tak taky plnit nebude...
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

..

Příspěvek od Pietro »

No tak to ted už máš konečně pravdu,ale myslivci nemají bohužel takovou moc jako pojiž?ovny takže to beztak budete muset zacálovat :D :evil:
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

Nebudem, to by bylo aby nebylo. Určitě né ve 100%. Prostě ten paregraf v zákoně je, tak ho využiju.
Jo akdyž už je to tak pěkně v debatě... ještě perlička i když vím, že to by prošlo jen hodně těžko.
Nemáme normovaná prasata a žádosti o odstřel mi bylo klasicky vyhověno do stáří dvou let. škodu prokazatelně způsobila starší prasata, je? nemůžou být u nás lovena. A ejhle § 54 odstavec 3...
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

škody

Příspěvek od Pietro »

Ty voe tak to a jsi asi Vinetou, když to takhle rozeznáš :D To jim tam řekni a akorát se ti vysmějou...

No jako zkus to a uvidí?..
Odpovědět