Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Andy »

http://www.novinky.cz/domaci/zakon-o-my ... 6iuvt.html

Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Zákon o myslivosti není v rozporu s ústavou ani mezinárodními právními normami a proto není důvod ho měnit. Tento nález vydal ve středu Ústavní soud v Brně (ÚS), jen? zamítl návrh skupiny 51 poslanců a 21 senátorů, kteří navrhovali změny velké části zákona. Podle nich totiž zákon posiluje příliš pravomoc myslivců a honebních společenstev na úkor majitelů pozemků.

13.12. 2006 16:37
BRNO - Podle názoru Pléna ÚS je myslivost a právo myslivosti veřejnou aktivitou k ochraně přírody a přírodního bohatství. Proto jsou jeho aktivity chráněné zákonem, který také omezuje a limituje jak myslivce, tak majitele pozemků, které leží v honitbách.

"Myslivost v české právu je činnost k optimalizaci stavu zvěře a není to žádná zábava nebo sport. Myslivost je součástí přírodního bohatství," uvedla soudkyně zpravodajka Dagmar Lastovecká.

Podle ÚS stát zákonem omezuje výkon myslivosti a ukládá, za jakých podmínek je tuto činnost možné provádět. Zákon o myslivosti proto neodporuje žádným právním normám a je v rovnováze mezi právy a povinnostmi myslivců i vlastníků pozemků.

Podle zástupce Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM) je rozhodnutí ÚS zcela v pořádku a jen podtrhuje to, že zákonodárci při schvalování zákona nezapomněli na nic, co by někoho diskriminovalo nebo omezovalo na jeho ústavně zaručených právech.

"Zákon preferuje dohody mezi myslivci a vlastníky pozemků a je zcela vyvážený. Dokládá to skutečnost, že od roku 2003 je jen velmi málo sporů u soudů. Přesto?e procházel ve Sněmovně i v Senátu velmi ?irokou diskusí, život ukázal, že je dobře připravený a vyvážený. Jsem proto rád, že to potvrdil i ÚS," dodal Filip.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

novodobá aristokracie a jejich lobby a anální přisluhovači by rádi zadarmo získali dobře zazvěřené revíry a potom by z většiny odstřel a zvěřinu dobře zpeně?ili a tím by jejich aktivity skončily.Nejhůř by nedopadli myslivci ale zvěř.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jeden příklad.LČR nedavno chtělo totálně zlikvidovat na javořicku chov mufloní a dančí zvěře.Dnes staví oboru o1000 ha,kde jsou ponechány díry pro zvěř.Jen ten sníh jim pro jejich záměry chybí.I taková může být prý myslivost. :evil: :evil:
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Jak sly?ím z medií tak myslivci mají větší práva než vlastníci pozemků..?e se tyto práva směrují jen a pouze k ochraně zvěře a přírody už nikdo neřekne protože je třeba poštvat veřejnost proti myslivcům. Tomu se říká objektivnost.Mohli by se ti novináři patolízalstí aspon začervenat.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ahaaa.. docela jsem ho mel rad... ale jestli rika takovyhle stupidity... tak asi prestanu.
vhool

Příspěvek od vhool »

...no a nebylo to mysleno trochu ironicky?on to tak vetsinou dela...
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Pan Kraus by se měl v první řadě zamyslet sám nad sebou.Co on kdy v životě kromě přihlouplých keců pořádného udělal a jak přišel k názvu VIPcelebrita.Celý svůj život jenom parazituje.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Pana Krause jsem nikdy moc

Příspěvek od precechtel »

nemusel a není to skrze jeho původ nebo víru, ale prostě mi nesedí ty jeho kecy. Ale spíše citlivě vnímám tu nenávistnou kampaň v Lidových novinách a MF Dnes. Je zajímavé, že i bulvární plátky / Blesk / nebo Právo, psali o rozhonutí ÚS celkem objektivně a střízlivě. Já to vidím tak, že lidovky a frontu stejně už léta nekupuju. No nás myslivců je asi 100 000 v republice, každý ?ijeme v nějaké rodině, to už je kolem půl milionu ovlivněných lidí, každý pracujeme na nějakém pracovi?ti, to je další půlmilion. Pokud se v myslivosti, v rodině a na pracovi?ti dobře prezentujeme, myslím, že na nás hned tak mít nebudou. Také citlivě vnímám, kdo v parlamentu je myslivec a nezajímá mně, za jakou je tam stranu. Nejvíc povyku dělají nepoučení lidi z paneláků, kteří nám chtějí mluvit do našeho života, našich zálib a sami nikdy ani nezasadili v lese strom. Uf, to sem se rozkecal, tak už končim..S pozdravem F.
politice a politikům zmar
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

To není jen o myslivcích

Příspěvek od SINCITYMAN »

Pánové,to není jen o vás,myslivcích,nesledoval jste někdo včera na zpravodajství Primy,jak se obouvali do držitelů zbraní obecně?Skoro stejné svinstvo...
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Opět

Příspěvek od precechtel »

Lidové noviny a článek o tom, že je potřebné zase přistřihnout myslivcům drápy, protože se moc rozpínají a omezují chudáky majitele honebních pozemků. Já jsem taky majitel malého honebního pozemku a nijak se necítím omezován, bude to asi tím, že myslivost provozuji už 31 let. No pan novinář máša se pěkně vypovídal, ale je potřebné ty články číst a pamatovat si zhruba obsahy a jména. Navíc mně vadí, že zase se hraje na politické struny. Já mám rád myslivost a nikdy mně v myslivosti nezajímalo, kdo má jakou politickou příslušnost.
politice a politikům zmar
vhool

Příspěvek od vhool »

...zaplat panbu ze v lidovkach alespon dali rubriku "dopisy a e-maily"kde jsou uverejneny reakce ctenaru v relativne neupravene forme.prvni vlastovka sice jaro nedela ale aspon neco. :?
vhool

Příspěvek od vhool »

...oprava ,je to v hospodarskejch novinach...lidovky jsou shit :wink:
Brunobanana
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: ned 25.7.2010, 11:09

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Brunobanana »

Může mi někdo vysvětlit práva majitele honebního pozemku?
Jak jsem to pochopil, předpokládám, že mám právo trpět myslivce na svém pozemku, nechat je tam stavět posedy, nechat je tam rozvážet pod posedy hromady potravy a pak samozřejmě kropit všechno co vystrčí z lesa čumák. A za to mám povinnost na svém pozemku uvazovat si svého psa, zalesňovat myslivcům jejich arénu? To jsou ty vyvážené práva a povinnosti?
Husqvarna 45
Stihl 361
Brunobanana
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: ned 25.7.2010, 11:09

Re: Novinky.cz: Zákon o myslivosti není podle ÚS protiústavní

Příspěvek od Brunobanana »

To jsme se asi nepochopili.
Myslel jsem práva hlavně v obecné rovině.
Husqvarna 45
Stihl 361
Odpovědět