A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od juraczech »

On by výstup ČR z EU nebyl pro tuzemské hospodářství nijak fatální - hezky to rozebírá současný europoslanec p. Mach ve své knize "Jak vystoupit z EU". Tuto knihu vřele doporučuju k přečtení. Současně poukazuje např. na to, jakým způsobem byla přijímána Lisabonská smlouva, kdy poslanci neměli k dispozici ani oficiální překlady do ČJ a schvalovali tedy něco, o čem neměli páru!!! (no a zajímavé je, kdo za ČR tak strašně moc tlačil na to, aby smlouva byla přijata i přes to, že oficiální překlad nebyl k dispozici). Brutální je, jak ještě před pár lety úsměvné konspirační teorie mají v současnosti reálné kontury (viz. NWO). Pryč z tohohle spolku, dokud to ještě jde!
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od rimar77 »

aby nás pak nepřijeli osvobodit když by jsme chtěli z EU vystoupit jako v 68 ale tentokrát né z východu ale ze západu :lol:
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od msoukup »

Bývaly doby, kdy se šířila samizdatová literatura a nahrávky písniček Karla Kryla :-), trochu mám pocit, že se historie začíná opakovat :-).

http://www.petrmach.cz/jak-vystoupit-z-eu.pdf
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od crif »

Předpokládám, že po večerním masakru ve Francii už leží v europarlamentu návrh na zákaz držení vozidel nad 3,5t :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od pufr »

Pufr
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 24.11.2011, 12:53
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od Rudolf Steiner »

crif píše:Předpokládám, že po večerním masakru ve Francii už leží v europarlamentu návrh na zákaz držení vozidel nad 3,5t :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kromě toho zákazu bude třeba ještě zakázat makety zbraní, protože ten náklaďák prý byl naložen maketami zbraní.
WEIDMANNS HEIL !
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od crif »

Chudáci děti, už si třeba ani u komediantů nekoupí něco, z čeho by mohla stříkat voda.... :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od lovec »

9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od fradus »

Lovec, podle mne jen populismus ze strany socanů. To co "chovanec ústavu parlament" navrhuje je dávno dáno zákonem o nouzi. Socani jen chtějí dobře vypadat a když dojde na lámání chleba, tak řeknou "jo lide český a moravský i slezský, chtěli jsme, ale EU vám zbraně vzala a zákazala, tudíž je odevzdejte a braňte se beztrestně prakem, než vám i ten zakážeme." Než věřit socanovi, to raději se čertu upsat.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od dalas »

fradus> já bych slovo populismus zakázal z podstaty tohoto slova. Populismus je v podstatě demokracie. Když někdo demokraticky dělá to co chce většina, je u nás automaticky populista. Prostě se mi zdá, že u nás je tu takový zvyk: "Máte nějaký názor? Tak já jsem proti."
To píši bez ohledu na strany.
Je dobře, že se vzpíráme v tomto EU bez ohledu na vnitřní pohnutky.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od fradus »

dalas, máš pravdu s tím populismem. Tím jsem ujel. Populista je v této zemi označován vlastně každý, kdo má jiný názor. Nazvu to tedy vějičkou toho chovance z vlády. Já opravdu nevěřím žádnému politikovi, který je ve funkci, že půjde proti EU. Já nevěřím žádnému politikovi, že chce ozbrojený prostý lid. Já vlastně nevěřím žádnému politikovi, jelikož žádný mi nijak neusnadnil život. Naopak mi každý hodil klacek pod nohy, když se snažím živit sám. Proto jsem velmi skeptický k tomuto výkřiku prodejce ze stánku, který se náhodou stal ministrem vnitra.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od crif »

Zatím co mám poslední (možná poslední) informace, tak tady by se se zákonem nemělo hýbat dva roky.
To co se řeší v Bruselu má teď podobu asi takovou, že se zakáže prodej automatických zbraní. Zároveň, pokud vlastník takové zbraně zemře, nebude už možno ji dále převést jako dědictví či jinak s ní nakládat. Prostě dojde ke znehodnocení. Toť vše, jak a co bude, co se schválí, co vymyslí, ukáže čas.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od tonny »

Dalas, dobře jsi napsal tu poslední větu. Proto jsem a podporuji sdružení lex. Proto byl dobrý brexit GB pro ozdravení EU, ze kterého se stejně politici časem otřepou.
Já si koupil samonabíječku Sa vz. 58 jako připomínku na vojnu a že byly levné náboje. Za 5 let jsem ji stejně prodal i s náboji, protože zavazela v trezoru.
Mělo by se ale rozlišovat samonabíjecí zbraně a automatické zbraně střílící dávkami.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od dalas »

Tak tady už přestávají hovna smrdět. Omlouvám se za způsob vyjádření, ale jinak to nejde. To, co je v tom Bruselu je banda neschopných kreténů. Je to urážka všech normálně pracujících lidí, kteří tvoří nějaké hodnoty. Ty blbové jsou i zadarmo drazí. Nedokáží vymyslet nic smysluplného, tak vymýšlejí debility. To budeme za chvíli registrovat snad i vidličky a kuchyňský nože. Tak tohle je dnes na Novinkách:


EU chce mít pod kontrolou i vzduchovky. Všichni majitelé budou muset na policii
Chystaná evropská směrnice o zbraních bude mít mnohem širší dopad, než se dosud předpokládalo. Aktuální návrh počítá totiž s tím, že majitelé vzduchovek, které patřily k výbavě každého kluka, znehodnocených zbraní, plynových pistolí nebo replik pušek budou muset své zbraně zaregistrovat na policii. Totéž se má týkat i exponátů v muzeích.
Dnes 14:50 - Praha
Naopak směrnice se zatím nezmiňuje o historických zbraních vyrobených do konce roku 1890, lucích či kuších, paintballových a airsoftových zbraních.
V praxi tak legislativa zkomplikuje život například lidem, kteří mají doma nefunkční samopal po dědečkovi, historickým nadšencům, kteří pořádají rekonstrukce bitev, filmařům a divadelníkům, kteří používají zbraně se slepými náboji, ale i lidem, kteří budou chtít repliku zbraně prodat. Směrnice, kterou podle všeho ostatní členské státy EU proti odporu Česka v březnu přijmou, totiž zamíchá s kategorizací zbraní také u nás.
„Je to nesmysl jako nahlašovat žehličku“
Zbraně kategorie D, jež si může pořídit člověk starší 18 let a nemusí se registrovat, se přesunou do kategorie C, kam patří mj. brokovnice a opakovací kulovnice používané myslivci a se kterými se musí kvůli registraci majitel dostavit na policii.
Prezident Projektu Austerlitz Miroslav Jandora, který každoročně pořádá Bitvu tří císařů u Slavkova, řekl Právu, že změna kategorie se dotkne všech asi 700 Čechů, kteří se rekonstrukce slavné bitvy z roku 1805 účastní. „Myslím, že většina z nich vlastní zbrojní průkaz a láska k jejich koníčku je pohne k tomu, aby zbraně registrovali, ale policisté se z toho asi zblázní. Je to další ptákovina, která jde proti normálnímu myšlení. Je kolem toho hysterie, jak kolem narovnávání banánů,“ podotkl.
Hlavou nad směrnicí kroutí i šéf Muzea na demarkační linii v Rokycanech František Koch. Registrace zbraní kategorie D mu příliš problémů prý nedělá, také ale zvažované změny považuje za nesmyslné. „Bude to pro mě jen další administrativa, ale budiž. Registrovat však odborně nevratně znehodnocenou zbraň má asi takový význam, jako bych nechal registrovat žehličku. Co pánové a dámy v Bruselu vymýšlejí za statisícové platy, jsou nepředstavitelné hlouposti,“ řekl Právu Koch, jehož muzeum se podílí na populární armádní akci Bahna, během níž se veřejnosti ukazuje armádní technika.
Podle stínové zpravodajky směrnice a europoslankyně za ANO Dity Charanzové se text směrnice stále vyvíjí a její konečná verze se ještě může změnit.
Zbrojní průkaz i na repliku?
„Nesouhlasím ale s tím, aby deaktivované zbraně, byly zařazeny do stejné kategorie jako běžné lovecké zbraně, které používají myslivci, které majitel musí ohlásit policii. Je mi záhadou, jak by takovým krokem chtěla Evropská komise posilovat bezpečnost v Evropě. Navíc není úplně jasné, co se bude dít se zbraněmi, které už znehodnocené jsou,“ řekla Právu.
Směrnice podle informací Práva také pořádně zamotala hlavou odborníkům na ministerstvu vnitra. Zákon totiž vyžaduje po držitelích zbraní kategorie C mít platný zbrojní průkaz, což většina lidí, kteří mají vzduchovku, plynovou pistoli nebo znehodnocenou repliku, nemá. A za držení zbraně bez povolení hrozí tučná pokuta.

Podle informací Práva tento problém již ministerstvo vnitra řeší. V úvahu přichází vytvoření podkategorie skupiny C pro nynější zbraně kategorie D, na které by se povinnost vlastnit zbrojní průkaz nevztahovala, registraci by se ale podle všeho jejich majitelé nevyhnuli. Při novém nákupu by to znamenalo předložit jen občanský průkaz, ale do fronty na registraci by nejspíš museli dosavadní majitelé. S povinnou návštěvou policie by také byl spjat prodej zbraně kategorie D mezi dvěma soukromými osobami, protože by registrovaná zbraň měnila majitele.

PS:
To jsem zvědav, co nastane, až někdo rozbije nějakému úředníkovi z Bruselu hlavu neregistrovanou dlažební kostkou.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Re: A je to tu zas - EU chce opět omezit vla samonabíječek

Příspěvek od Myslivec52 »

Budeme registrovat dlažební kostky, copak je to problém?
Odpovědět