YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od zadyz »

Uvidíme dnes nebo v uterý by měl přijít tak jakmile mi jej puškař namontuje hodím sem taky nějakou zpětnou vazbu
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od myšákmartin »

mám Photona RT cca 1 měsíc a zatím spokojenost, kouká to slušně, jen mi moc nesedí umístění ovládacích prvků, člověk se k tomu špatně dostává, lepší by bylo umístění někde blíž z boku než nahoře, musim se k tomu dost natahovat, když je flinta v rameni a opřená o opěru posedu nebo okénko, ale snad si to časem sedne. Co se týká wifi a nahrávání, ještě jsem ani nezkoušel, pro mě absolutně zbytečné funkce.
myšákmartin
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 28.10.2009, 9:14
Bydliště: Plzeň-sever

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od myšákmartin »

Jinak ještě dotaz pro majitele RTček, uvažuji k photonu přikoupit ten nový přísvit AL 915, máte někdo? Jak to s tim kouká?
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od hanmilan »

Já rozhodně přísvit dokupovat nebudu, pro mě je zbytečný. Bohatě mi vystačí ten, který je na Photonu. Abych pravdu řekl, čekal jsem od Yukona trochu víc, je to takové kukátko :-), obraz mírně zamlžený, musím neustále doostřovat i při malé změně vzdálenosti. Stačí malé nedoostření a nevidím nic. Na posed je dobrý, na šoulání dostačující, tedy známka 4. Na akčnější lov na sněhu a při lepších světelných podmínkách se samozřejmě klasické optice nemůže ani zdaleka rovnat. Než jsem schopen vystřelit, potřebuji minimálně 10-15 vteřin (zapnutí přístroje, doostření, zapnutí přísvitu a opět doostření). Pokud máte zaostřeno bez přísvitu a zapnete přísvit, musíte znova doostřovat ( bylo stejné i u Pulsaru). Bez přísvitu toho ani na sněhu při tmavé noci není zrovna moc vidět ( u Pulsaru bylo vidět na sněhu i při měsíčku podstatně lépe). Je pravda, že zkušeností s Yukonem mám málo, vlastním ho týden a zatím jsem s ním ulovil jednoho divočáka. Snad se s ním ještě sžiju. Byl jsem zvyklý na Pulsar a ten je tedy opravdu nejméně o třídu lepší, čemuž odpovídá i cena. Každopádně za ty kačky je Yukon použitelný přístroj pro nenáročného uživatele.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od hanmilan »

Ještě doplním - připojení k PC. Samozřejmě jsem hned vyzkoušel, zda půjde stahovat foto a video na PC. Jsem antitalent přes počítače, ale vše v pohodě. Při propojení s PC přes dodaný kabel do PC (Windows 10 ) zcela bez potíží, jen se přístroj načítá cca 15 vteřin. Po jeho zapnutí je třeba na přístroji potvrdit, zda jste připojili powerbanku nebo PC. Udělal jsem pár fotek a několik videí na zkoušku a natočil jsem první lov divočáka. Na vnitřní paměť Yukonu se vejde cca 4O minut záznamu - zobrazuje se v levém horním rohu displeje. Video se ukládá v avi, přímo v počítači bez jakéhokoliv stahování extra programu lze provést základní úpravy (např. oříznutí - vybrání jen části záznamu). ) Po té se mi soubor do PC uložil sám jako formát MP4. Díky záznamu jsem později doma viděl, že divočák mi přesně v momentu mačkání spouště udělal úkrok a stočil se. Byla to měkota a rána šla o 20 cm šikmo dozadu před kýtu, výstřel zadní komora i když bylo mířeno na komoru, jak je v záznamu pěkně vidět. Taky je v záznamu patrné odbíhání kusu po ráně, čehož jsem si po výstřelu přes povýstřelové splodiny ani nevšiml. Pokud bude mít někdo zájem, mohu se pokusit záznam vložit i sem :-)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od vlady »

tak sem s nim.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od hanmilan »

přidáno na facebook, přes video se zobrazí okno k přihlášení na facebook, stačí odkliknout až dole v okně - teď ne - a video je možné shlédnout

https://www.facebook.com/milan.hanzalik ... aT-swJfacU
Naposledy upravil(a) hanmilan dne pon 01.1.2018, 19:59, celkem upraveno 2 x.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od regis24 »

Jde to.
ToM
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: ned 24.9.2006, 11:31
Kontaktovat uživatele:

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od ToM »

Zkoušel někdo novou aktualizace na RT? Co přibylo nového?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Andy »

Dnes ráno jsem to aktualizoval. Slibuji si od toho lepší práci s nahráváním, které sem tam šlo a sem tam ne. Dám vědět.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od zadyz »

Zdravím tak jsem včera měl venku rt 6x50 S. Černá nepřišla tak nemohu posoudit zda jí přísvit vadí či ne, ale srnčí si přísvitu nevšímalo. Vidět přes photona bylo pěkně, ikdyž tady pršelo a padal sníh. Jediné co doporučuji si dokoupit je ten akumulator za 2150,-, zatím mám baterky ale člověk si u nich není ničím jistý. konec koncu i puškař mi jej doporučil, že si to dokopuje ted dost lidí.
Ovládací prvky jsou asi o zvyku, jsou dost daleko ostatně to píše kolega nahoře. Kdyby byli někde blíž asi by to bylo snažší.
Budu zkoušet dál případně napíšu další poznatky.

Zdar
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Andy »

Srnčí ne, ale počkej až posvítíš na lišku...
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od hanmilan »

Vyčetl jsem tady na foru, že akumulátor je složen z mizerných baterií a na mizernou kvalitu předražený. Za tu cenu jsem pořídil 3 sady zinkových dobíjecích baterií Conrad (sada 4 ks cca 300,- Kč), které mají 1,6 voltu a makají i v mrazu. Do ceny se vešla i spešl nabíječka, kterou využiju i jinak a nemůžu si stěžovat.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj, dají se akumulátory dobíjet pomocí USB konektoru přímo v puškohledu? Aby se nemusely vyndavat a zandavat. Dík.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: YUKON PHOTON RT 6x50 - recenze

Příspěvek od yardaz »

hanmilan píše:Vyčetl jsem tady na foru, že akumulátor je složen z mizerných baterií a na mizernou kvalitu předražený. Za tu cenu jsem pořídil 3 sady zinkových dobíjecích baterií Conrad (sada 4 ks cca 300,- Kč), které mají 1,6 voltu a makají i v mrazu. Do ceny se vešla i spešl nabíječka, kterou využiju i jinak a nemůžu si stěžovat.
Akumulátory DNV makají bezvadně, jak v Yukon Photon, tak v termovizích Quantum. Zinkové dobíječky ti moc velkou parádu neudělají, to mi věř..
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Odpovědět