ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od xtaup »

Provedl jsem obnovu továrního nastavení přes "restore factory settings", bohužel se to kouše dál. Firmware mám aktuální 3.1.04.330, tato verze tam zůstala i po obnově továrního nastavení, což je divné, myslel jsem, že po obnově tam zůstane ten nejstarší firmware. Vypadá to na páteční kus :-(
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Verze firmware zůstane i po factory default pořád stejná, to je v pořádku.
Napadá me ještě, pokud nemáš, tak vypni vše, co nepotřebuješ- wifi, RAV, balisticka kalkulačka
Dále bych možná zkusil přehrát nejnovější firmware starším. Pokud nemáš, tak můžu někde nasdílet xsight4k_3_1_04_312.bin a xsight4k_3_1_03_271.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od xtaup »

Tak bohužel, obnova továrního nastavení nepomohla. Stejně tak ani starší verze firmwaru, neboť ji nelze nahrát. Hned po chvilce aktualizace firmwaru přístroj zcela zamrzne a napíše hlášku "firmware update failed". Zkoušel jsem to asi 15x s různými verzemi firmwaru. Takže jsou vyčerpány asi všechny varianty. Přístroj půjde ve 14denní lhůtě zpět k prodejci :-(. Někde objednám jiný.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Mně 4k funguje OK, sice WiFi nahrávání do mobilu nepoužívám a podobné funkce , tak nemohu posuzovat s tím spojené problémy, ale k tomu sekání pouze poznámku. V nějaké diskusi jsem četl , že problém se dá řešit použitím rychlejší a kvalitnější karty. Tak třeba to někdo již řešil tímto způsobem.
Hoki
milan2012
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03.1.2018, 19:35

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od milan2012 »

Sumár po mesačnom používaní ATN 4K:
Po vybalení bez aktualizácie ešte v euforii nedal som origo montáž je duralová ale ocelové Leupold krúžky nahodenie a nástrel podla návodu srelnicu náme v revíri bez problémov lepšie použiť zoom 3x po 3rany zhodenie,vypnutie nástrel to držalo.Jediný problém nešiel kompas.
Po aktualizácii na aktuálny soft nabehol kompas skalibrovanie kompasu podla návodu ide ako má odpísané osi X aj Y po aktualizácii ostali povodné a na strelnici nástrel mino 12 cm v pravo a 5cm dole tak u mna po aktualizácii nový nástrel jednoznačne,po nástrele 3x vypnutie zhodenie OK.
Nahodenie origo montáže pre mna lepšia lebo je bližšie k oku, premeranie nástrel,po nástrele 3x demontovanie a 1x výstrel bez problémov nechal som ju namontovanú.
Porovnanie: Mal som Yukon Photon nemožno porovnávat iné užívatelské rozhranie a možnosti zariadenia,výdrž bat,foto,rozlíšenie atd.a ešte rozdiel v cene cca 350E ale dá sa v pohode aj s Yukonom nehovorím že nie ale tu som nadšenejší.
Používanie:Mal som len Yukon v porovnaní nástrel ovládanie lepšie.Krytky karty a konektora je slabé miesto musel som zalepit páskou najlepšia je asi tá vystužená šedá alebo čierna drží pokope treba odliepat opatrne.Tlačidlo OK podla mna je v pohode lebo ked kukám do kukera dám prst hore a viem že som na OK a potom už len vediet kde je aká funkcia,režim den noc už poslepu tak za mna bez problémov zoom ide super a soft nezamrzol ani raz.Raz som zmokol totálne všetko mokré ale bez problémov.Výdrž bat super ale bolo len-9 je tam tuším lipol tak asi nenechávat do tla ale radšej držat od 30%.Desne tažko ide v tom chlade to ostrenie okulár v pohode ale v predu ostrenie treba nejakú páku asi ide to fakt tažko na posede ešte ako tak ale na posliedke iba do tripodu.Nebudem tu rozpisovat obraz atd. je to digitál ná to svoje +aj-mám tam teraz prísvit 940 zoom Neviem či je to rýchlostou karty ale ked je na nej viac foto dosť pomaly to preklikáva.A ešte tá montáž kam sa montuje prísvit vpredu to je ozaj široké mohlo to byť o niečo užšie a o dve drážky po dlžke pridať.
Tak to len v kocke moje skúsenosti ak niekto napíše nové pozatky budem aj ja rád. Lovu zdar.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od xtaup »

Zkoušel jste někdo jak funguje ten balistický program? Rozumím tomu dobře, že když zadám do programu všechny parametry daného náboje, nastřelím to např. na 100 m na nulu, pak budu střílet na 200 m a tuto vzdálenost střelby nastavím, bude bod zásahu opět na nule? Nebo je to složitější?
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

xtaup píše:Zkoušel jste někdo jak funguje ten balistický program? Rozumím tomu dobře, že když zadám do programu všechny parametry daného náboje, nastřelím to např. na 100 m na nulu, pak budu střílet na 200 m a tuto vzdálenost střelby nastavím, bude bod zásahu opět na nule? Nebo je to složitější?
Zatím jsem se tím nezabýval, ale čekám až bude k dispozici dálkoměr, pak to bude dle manuálu, doufám. Ten poměrový dálkoměr, je silně nepřesná záležitost, podle toho bych nic nenastavoval.
Hoki
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Ano, tak to použitelně funguje.
xtaup píše:Zkoušel jste někdo jak funguje ten balistický program? Rozumím tomu dobře, že když zadám do programu všechny parametry daného náboje, nastřelím to např. na 100 m na nulu, pak budu střílet na 200 m a tuto vzdálenost střelby nastavím, bude bod zásahu opět na nule? Nebo je to složitější?
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od zispo »

Balistický program funguje docela dobře. Je to základní program pro vípočet nic co ty neplacená aplikace od vírobce různých světových značek neuměla. Jen to má několik drobných úskalí. Hned první je zadat zprávou rychlost. Nedoporučuji napsat rychlost z krabičky, jelikož se rychlostí liší až v desítkách metrů. Doporučím hradla nebo ještě lépe Labradar. Další věc je zadat případně tuzemsku zvěř a její rozměry. To pro ty co používají poměroví dálkoměr. Samozřejmostí je i zadání zprávné víšky optiky a BC střely pro dány tvar. Po zadání těchto hodnot to chodi dobře.
pivaš
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 31.5.2009, 17:28
Bydliště: Kolínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od pivaš »

DOBRÝ DEN
PŘÁTELÉ,MOHL BY NĚKDO Z MAJITELŮ TOHOTO ZAŘÍZENÍ V KOSTCE POPSATI CO JE TŘEBA UČINITI NA ROZPOHYBOVÁNÍ TOHOTO PŘÍSTROJE :roll:
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Asi nabít, mezitím přečíst manuál a pak už je to jednoduché. :lol:

pivaš píše:DOBRÝ DEN
PŘÁTELÉ,MOHL BY NĚKDO Z MAJITELŮ TOHOTO ZAŘÍZENÍ V KOSTCE POPSATI CO JE TŘEBA UČINITI NA ROZPOHYBOVÁNÍ TOHOTO PŘÍSTROJE :roll:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od lovec »

9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Jirik.fx »

Včera mi přišel z USA dálkoměr ABL 1500. Riskl jsem to a objednal v zahraničí i když riskuji, že ho mám v podstatě bez záruky. Nechtělo se mi čekat až ho začnou prodávat u nás (tedy alespoň já jsem ho v nabídce u nás nikde nenašel).
Zatím se mi jeví jako poměrně šikovná věcička, montáž na ATN-ko bezproblémová, spárování přes bluetoth také. Tedˇuž je zbývá, pomocí viditelného laseru, který je v dálkoměru vestavěn, nastavit na střelnici nulu a uvidíme jak to bude chodit v reálu.
Puška osazená ATN-kem s ABL a IR přísvitem vypadá sice monstrózně a připomíná něco z hvězdných válek, ale odnést ji do lesa asi zvládnu.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od lovec »

Prípadne zaves foto zostavy, nech máme predstavu... S laserom je to zaujímavé.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Jirik.fx »

Tak tady jsou fotky.
Přílohy
IMG_1472.JPG
IMG_1472.JPG (16.83 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1471.JPG
IMG_1471.JPG (16.96 KiB) Zobrazeno 6199 x
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Odpovědět