ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
mirass
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 22.8.2016, 12:57

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od mirass »

Já mám 4K od pondělí...všechny tlačítka fungují na 1+. Jinak kryt slotu na SD kartu je opravdu potřeba poladit...musí se odříznout ten podlouhlý výstupek na vnitřní straně krytu a je po problému. Zatím jsem s puškohledem maximálně spokojený.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Přesně toto sdělení jsem chtěl zveřejnit a kolega to udělal za mě. Mám 4k od úterý, jak to osahávám apod. tak zjišťuji ,že karta je povysunutá, neboť onen podlouhlý výstupek na rubu krytky ji vysouvá téměř pokaždé, když na krytku trošinku silněji sáhnete, tak jsem neváhal, vzal skalpel a výstupek odřízl a je to bez problému. Zatím ladím picatinny lištu a montáž, abych okulár posunul blíže oku. To ovládání na horní ploše mi dělá trochu problém (kupodivu tlačítko OK ne) uvažuji o dálkovém ovládání na předpažbí. O víkendu se pokusím zbraň nastřelit a pak hurá do praxe, tam se uvidí silné stránky , ale hlavně slabiny tohoto systému, tak jsem pln očekávání.
Lovu zdar !
Hoki
Dlab
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29.9.2018, 12:44

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Dlab »

Mám 4k 5-20, tlačítka v pohodě, jen ten kryt na sd kartu zlobil ustřihl jsem ten výstupek a je vše ok. Jsem s tím maximalně spokojený, jen co mi vadí je fakt, že po spárování s telefonem, nejsem schopen si videa a fotky wifinou do toho telefonu poslat (nebo jsem na to nepřišel) dokonce i když propojím puškohled usb kabelem do počítače tak to nepřehraju. Musím prostě tu kartu vyndat a dat do počítače (což se mi nechce). Celkově mi přijde že ta aplikace (obsidian4) je dost slabá není tam možnost prepnout noc/den musim vjet do menu tlačítkem a na tři kliky si to změnit přímo v puškohledu, ale vypnutí puškohledu v aplikaci jedním tlačítkem najdeme. Takže už jsem jin napsal vzkaz at naženou vývojáře a programátory ke kompům a s tou appkou něco udelaj, protože potencial te appky je dle mě využit tak z deseti procent.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Tak mám hotovo, montáž OK, nastřelení OK (je třeba si vzít větší papír na terč, aby šlo identifikovat první ránu, A4 mi nestačil) dobrá viditelnost za šera. Dnes jsem vyrazil večer na lov, vzal jsem si doporučovaný přísvit AL 915, ale to bylo největší zklamání, na cca. 50 m jsem na travině nemohl identifikovat prase, jak to zrnilo, nechápu to , ani jsem nemohl střílet. po návratu domů jsem nasadil onu 850 a obraz je čistý, viditelnost daleká, dioda svítí sice červeně, ale že by to mělo vyvolávat u zvěře paniku to si nemyslím, alespoň podle chování srnek co se mi pasou pod zahradou na kterých jsem přísvit nyní testoval. Jakou zkušenost s AL 915 máte vy, co jej vlastníte, mě to tedy přínosné nepřijde, ale možná je chyba na mé straně, tak prosím nějakou radu.
Hoki
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od tanak »

915 SOM OKAMZITE PREDAL, pouzivam len 850 a 940 ir
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

Hoki píše:Tak mám hotovo, montáž OK, nastřelení OK (je třeba si vzít větší papír na terč, aby šlo identifikovat první ránu, A4 mi nestačil) dobrá viditelnost za šera. Dnes jsem vyrazil večer na lov, vzal jsem si doporučovaný přísvit AL 915, ale to bylo největší zklamání, na cca. 50 m jsem na travině nemohl identifikovat prase, jak to zrnilo, nechápu to , ani jsem nemohl střílet. po návratu domů jsem nasadil onu 850 a obraz je čistý, viditelnost daleká, dioda svítí sice červeně, ale že by to mělo vyvolávat u zvěře paniku to si nemyslím, alespoň podle chování srnek co se mi pasou pod zahradou na kterých jsem přísvit nyní testoval. Jakou zkušenost s AL 915 máte vy, co jej vlastníte, mě to tedy přínosné nepřijde, ale možná je chyba na mé straně, tak prosím nějakou radu.
Problém je zřejmě odstraněn, sundal jsem sluneční clonu a vycentroval AL915 (takový způsob jsem ještě u žádné svítilny nezažil), nový stroj chce trpělivost a ladit v praxi, zatím OK
Hoki
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od vlady »

Neví nekdo kolik je jeden dilek (krok) pri nastrelování? diky.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Hoki »

vlady píše:Neví nekdo kolik je jeden dilek (krok) pri nastrelování? diky.
- evropské puškohledy většinou klikají (1 klik, dílek)= 10 mm na 100 m
- americké a pod. klikají jeden klik = 1/4 MOA na 100 yd
- případně = 1/8 MOA na 100 yd
Hoki
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od vlady »

to neni tento pripad, tento digitalni klik je tak okolo 2mm/100m. digitaly to maji trochu jinak nez mechaniky.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Lesomil »

No, nejsem si zcela jist, že by ATN bylo na tak vysoké úrovni oproti Yukon Photon XT 6,5 x 50 , který v manuálu uvádí "krok korekce bodu" 18mm výškově i stranově..... A je to také digitál.... Myslím, že v současné době v tom tak markantní rozdíl nebude....
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Našel jsem tohle u X-Sight II předpokládám, že by to mohlo být podobné u 4k:

Adjustment per Pixel 3-14 1/4"
5-20 1/8"

Co mě překvapilo u 4K- jsem horizontálně schopný posunout osnovu o 850 dílků na každou stranu a vertikálně 430.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od vlady »

Tohle by mohlo odpovidat, 1/8" je neco malo pres 3mm/100m, takze to bude zhruba jak jsem měril. Kde jsi to nasel prosim?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od vlady »

Prochazel jsem si to a nevim jestli to sedi: x-sight2 ma system resolution160lp/mm, x-sight4K ma system resolution 600lp/mm. Zase je to amerika, predpokladam, ze klikani bude v MOA, mozna tech 1/8" je spravne. Resim to z toho duvodu, ze diru .308 v terči na 100m nevidim a chtel jsem si zmerit offset a to nastavit na puskohledu. Dalsim resim asi bude prekryt zasah nejakou reflexni zaslepkou, kterou uvidim v tom puskohledu a najet s tim krizem, jak to autori puvodne zamysleli.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

2 jsem nastřeloval vždy na bílý papír, kde jsem si uprostřed udělal černou tečku a šlo to bez problémů.
Odpovědět