ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Nová řada ATN puškohledů:
Den a noc
ATN X-SIGHT 4K PRO 3-14X a 5-20

Den
ATN X-SIGHT 4K BUCKHUNTER 3-14 a 5-20

Webové stránky:
https://www.atncorp.com/smart-hd-weapon-sight

Nějaké oficiální videa z představení:
https://www.youtube.com/watch?v=RFFb1dc ... OA&index=2
https://www.youtube.com/watch?v=KTNHf-v ... NTAxMjAxOA

Prý budou v prodeji od dubna(USA).
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Viděl jsem nějaká videa člověka, který testoval 4k 3-14. Oproti 2ce je i při zoomu 14 vše krásně ostré.Začínám mít pocit, že se smazává rozdíl mezi klasickou optikou a digitály.
rolee
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 29.3.2013, 9:07

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od rolee »

jiri píše:Viděl jsem nějaká videa člověka, který testoval 4k 3-14. Oproti 2ce je i při zoomu 14 vše krásně ostré.Začínám mít pocit, že se smazává rozdíl mezi klasickou optikou a digitály.
Daj sem link na to video
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Hledal jsem to, ale už nenašel. Je možné, že to musel člobrda stáhnout.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Zahlídl jsem, že se i u nás dájí předobědnat obě verze ATN X-SIGHT 4K PRO, cena je zase stejná cca 25 a 28t. Dostupnost má být v červnu.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

1 verze manualu http://manual.atncorp.com/x-sight-4k/
Na první uživatelský pohled vypadá software dost podobně jak verze 2.
Ovládaní je taky stejné, jen přibylo akční tlačítko a zoom tlačítka se přesunuly na bok na zoom kolečko.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od fplisek »

Na první pohled mě dost zarazila absence gumové očnice, už vidím, jak to bude ve tmě oslňovat celý obličej, ale vypadá hodně zajímavě
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jaroslavn »

Hlavně to vypadá i docela normálně, tak nějak ,,puškohledovitě". Jaký je k tomu přísvit?
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Je k tomu očnice, sluneční clona, montáž atd. stačí se kouknout na jejich web https://www.atncorp.com/x-sight4k-pro-d ... cope-3-14x, bohužel typ přísvitu tam uvedený není, ani nikde jinde sem na to nenarazil(jen se ví, že u toho bude).
Marwin857
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23.2.2010, 21:03

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Marwin857 »

Zdravím Vás. V neděli jsem měl v ruce obě verze na výstavě IWA. K přisvitu je tam ATN IR 850 nm Pro, velikost jako na ATN II. Takže taková velká baterka. Pulsar dělá přísvit o dvě třetiny menší. Digitální zoom je plynulý a obraz je po celém obvodu krásně ostrý. Jak to bude koukat v noci těžko říct. Prodejce na stánku tvrdil, že distribuce bude v červnu. Údajně plně naskladněné sklady budou v Evropě v květnu. U verze 5-20 x se ještě dolaďuje software. Záruku výrobce stanovil na dva roky.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Dik za info, jak to je s rychlostí najíždění po zapnutí a hlavně rychlosti zoomu? Na mě je zoom na dvojce dost pomalý a kolečko u dálkového ovládače skoro nepoužívám, protože bych se utočil.
Marwin857
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23.2.2010, 21:03

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Marwin857 »

U modelu ATN 4 k uvedení do chodu oproti modelu ATN II je o něco rychlejší (porovnával jsem obě verze co tam byly), zoomovací kolečko jde plynule bez cvakání a obraz se nezasekavá. No, ale musí se doostřovat aby byl obraz čistý. Ve dne bych to neřešil, na to mám puškohled, mě zajímalo jaké to bude v noci, ale nebyla možnost to ověřit. Jinak je to lehké a hlavně to má tvar puškohledu.
Marwin857
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 23.2.2010, 21:03

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Marwin857 »

No a hlavně bude to u nás dostupné ne jak Pulsar a Yukon ( i když noční vidění mají na úplně jiné rovině). Jinak na stánku Pulsaru bylo hodně prodejců z ČR a řešil se problém s dostupností. Co jsem tak pochytil, tak Pulsar s dodávkami nemá problém, problém bude zřejmě úplně jinde.
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jaroslavn »

Marwin857 píše:No a hlavně bude to u nás dostupné ne jak Pulsar a Yukon ( i když noční vidění mají na úplně jiné rovině). Jinak na stánku Pulsaru bylo hodně prodejců z ČR a řešil se problém s dostupností. Co jsem tak pochytil, tak Pulsar s dodávkami nemá problém, problém bude zřejmě úplně jinde.
No, nevim. Asi bude chyba i na straně Pulsaru, protože třeba tu předsádku F155 nemají na skladě ani jinde v Evropě.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od pufr »

Mi ten nový 4k přístroj nepředváděl žádný z mladíků v košili ATN ale pokusil se o to jakýsi manager v šedém obleku. No a "trochu jsme tápali", říkal něco o testovací verzi firmware, ale obraz vcelku dobrý a to i při maximílním zoomu 14x

Pulsar - zde OT - co jsem zaslechl, stále nestíhá výrobu široké palety loňských novinek v potřebném množství :?
Pufr
Odpovědět