ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od xtaup »

Tak já bohužel nepatřím ke spokojeným uživatelům tohoto přístroje. Přičemž přístroj se mi velmi zamlouval a zamlouval by se mi i dál, kdyby fungoval tak, jak má. První kus jsem koupil v na konci prosince, bohužel se strašně sekal, i přes všechny možné i nemožné pokusy nahrávání a přeinstalování firmwaru. Šel na reklamaci, ta byla vyřízena cca. po dvou měsících výměnou za jiný přístroj. Ten už vypadal slibněji, za běžných podmínek se nesekal, nicméně jakmile se teploty venku pohybovaly kolem nuly, tak se začal strašně sekat a byl nepoužitelný. Reklamace byla opět uznána a peníze mi byly vráceny. Na třetí pokus sem již neměl síly, důvěra v přístroj byla pryč. Asi jsem měl jen smůlu na páteční kusy. Škoda, pokud by se nesekal, byl by supr.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Taky by mě zajímalo, jaká je poruchovost tohoto přístroje. Reklamoval jsem jak 2jku, tak 4ku. Oboje měly problémy už z výroby.
Můžete se ostatní vlatníci vyjádřit?
milan2012
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: stř 03.1.2018, 19:35

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od milan2012 »

Ja mám 5-20 ako prišlo do predaja tak ho mám cca 8mesiacov asi,zatial bez problémov v zime aj pri -15 bez sekania a výpadku prepínanie aj v mrazoch bez problémov už skoro naslepo často používam bočné ovládanie priblíženia(fotím nahrávam) tiež zatial funguje,asi 2x v daždi raz lahký pád na flintu odniesla to len krytka predného skla od čínanov som objednal radšej dve. Jediné čo by som mal je to pomalé preklikávanie foto alebo videa ked to pozerám v na displaji. U mna v okolí to mám len ja tak možem konzultovať len tu na fóre. lovu zdar
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Trochu jsem hledal a tohle bude asi nastavením kvality videa. Pokud si nastavíš 60 fps, tak to tam bude.

fotopetr píše: pon 06.5.2019, 20:51 dobrý den
Tušíte někdo v čem je problém když se mi u ATN X-sight 4K na videích a fotkách nezobrazuje čas, záměrná osnova a jiné údaje.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

ATN vydalo utilitu na update firmware z pc přes USB pokud nejde updatovat firmware z SD karty(třeba poškozený systém).
Odkaz ke stažení zde: http://atncorp.com/fs/atnfirmwareupdate ... -setup.exe
Funguje pouze na X sight 4K a Thor 4k.

Pokud se puškohled dostne do stavu kdy nejede, tak se musí podržet 15 vteřin power tlačítko dokud v něm necvakne pak ho zapnout.
Naposledy upravil(a) jiri dne úte 21.5.2019, 21:14, celkem upraveno 1 x.
fotopetr
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06.5.2019, 20:20

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od fotopetr »

jiri píše: pon 20.5.2019, 18:35 Trochu jsem hledal a tohle bude asi nastavením kvality videa. Pokud si nastavíš 60 fps, tak to tam bude.

fotopetr píše: pon 06.5.2019, 20:51 dobrý den
Tušíte někdo v čem je problém když se mi u ATN X-sight 4K na videích a fotkách nezobrazuje čas, záměrná osnova a jiné údaje.
Ještě jednou díky. Stačilo obnovit tovární nastavení.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Milik607 »

Dobrý den. Mám atn x-sight 4k 5-20 a chtěl bych se zeptat na info ohledně přísvitu. Používám tovární přísvit, a štvou mě především ty drahé baterie do toho + bych měl otázku co lze za rozumný peníz pořídit za přísvit aby to fakt dobře koukalo a baterie byly dostupnější. Děkuji a Lovu zdar
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Hodně přísvitů používá jako ATN CR123A. Nabíjecí RCR123A má místo 3V 3,7V, což některé zařízení nerozdýchají.
Na Aliexpressu jde najít nabíjecí CR123A, koupil jsem si set 4x baterie a nabíječka. Mám je půl roku a zatím spokojenost. Používám to jak do klasické baterky, tak do přísvitu. Z přísvitem od ATN jsem spokojený, takže nepotřebuju měnit.
Tabak
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04.6.2019, 18:35

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Tabak »

Zdravim vsechny, vlastnim atn 4,5-20,nemohu rozjet funkci RAV. Jde o video pred a po vystrelu spustene vystrelem. Mate nekdo skusenost ci radu? Hezky den vsem.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Ahoj, postupuj dle návodu níže:

Aktivace- středové tlačítko ENTER, tlačítko vlevo až na ikonu RAV (Pokud je přeškrknuté, tak je vypnuté).
Zapnutí/vypnutí- kdykoliv stačí zmáčknout pravé směrové tlačítko pro zapnutí/vypnutí.
Ano, pokud je chci použít RAV tak se musí vlastně 2x zapnout.

Při zapnutí se objeví vpravo nahoře na obrazovce ikona RAV.
Při zapnutém RAV nejde aktivovat normální spuštění videa, ani se dostat do systémového menu.
Pokud má zbraň slabý zpětný ráz, tak se video nemusí nahrát.
Nejnovější firmware 3.1.06.386 zlepšuje funkci RAV(je citlivější).
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

K cemu je RAW: https://uloz.to/live/!bhHejcVqE9vQ/liska-mp4
Pokud cekam, ze budu mozna rychle strilet, tak si ho aktivuju, jak ve videu vyse. Strileno asi na 15m pri soulani po louce.
Posledni firmware se opravdu povedl, nemam k nemu zadnou pripominku, skoda, ze to nebylo uz pri vydani.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od Perník »

pánové, možná Vám můj dotaz bude znít jako úplně pitomej, ale zeptám se. Uvažuji o koupi ATN 4K 3-14x a chtěl bych komplexnější srovnání s Yukonem RT 6x50. Přečetl jsem mnohé zde na fóru ale furt nemám jasno. Pro ATN hovoří možnost používání i ve dne, životnost baterie, pro Yukona lepší cena a možná mám i osobní dojem že "lépe" kouká v noci. Mohl by někdo ze zasvěcených napomoci rozštípnout moje dilema?
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od jiri »

Pokud chceš používat puškohled i za dne, tak určitě 4K.
Pokud chceš dlouhou výdrž baterky tak to samé(cca 16 hodin).
Pokud chceš lovit v noci, nebo na hromadě, tak je to jedno.
PPája
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 10.7.2019, 6:12

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od PPája »

Byl by tu na foru někdo ochotný poslat mi scan českého návodu ATNX SIGHT 4K ?
Koupil jsem ho z druhé ruky a pouze s anglickým návodem.
Díky za pomoc
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: ATN X-sight 4K a 4K BUCKHUNTER

Příspěvek od pultik »

Řešil jste už někdo orig.přísvit, nejde úplně vypnout pořád trošku svítí. Výrobce píše pro šetření baterií je vyndávat.
Odpovědět