PARD NV008

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
dohy35
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12.5.2019, 10:12

Re: PARD NV008

Příspěvek od dohy35 »

Super, díky moc za info. Já ho mám objednaného, tak sonduji.
Příští týden bych ho měl mít.
Jak dlouho vydrží nabitá baterie? :D
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

Mám ho zaply furt, jenom usínám přísvit.
A baterie mám navíc jelikož kouřím elektronickou cigaretu a používám ten stejné baterie.
Záleží na kapacitě. Ale jinak kolem 5 hodin vydrží.
dohy35
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12.5.2019, 10:12

Re: PARD NV008

Příspěvek od dohy35 »

Ja mám taky pár dalších nabitých, používám je v čelovce.
Tak to mám radost, že je využiju.
Zkoušel jsi jet i na 5V powerbanku?
dohy35
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12.5.2019, 10:12

Re: PARD NV008

Příspěvek od dohy35 »

Zdravím vlastníky Pard 008 a mám prosbu.
Koupil jsem si tento krásný kousek, ale prodejce mi k němu zatím nedodal český návod k obsluze. Slíbil mi ho poslat do emailu.
Anglicky sice umím, ale čeština je čeština 😁
Našel by se někdo z Vás kdo by mi ho zatím nakenoval příp. poslal?
Díky moc 👍
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

Co mám tak to je jen popis jednotlivých funkcí nic podrobné. Odpoledne pošlu.
dohy35
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12.5.2019, 10:12

Re: PARD NV008

Příspěvek od dohy35 »

Díky, ja uz to louskam v angličtině a zatím nic moc.
Když to najdeš tak prosím na dohy35@gmail.com
Diky moc 👍
jenda73
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 07.1.2015, 18:05

Re: PARD NV008

Příspěvek od jenda73 »

Dobrý den,prosím nevíte kdo je výrobce pardu 008.Našel jsem nějaké kousky na aliexpresu
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

Čína. Ale funguje luxusně.
kajinek.sniper
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 01.6.2010, 17:12

Re: PARD NV008

Příspěvek od kajinek.sniper »

To sice kouká celkem slušně, ale originální montáž na weaver je křivá, až to hezký není (ověřeno na 2 kusech). Na 50 metrů se vejít do 20 cm byl celkem problém :D takže jedině nechat udělat montáž extra. Jo a zajímavý poznatek je ten, že ačkoliv se firmware v poslední době zlepšuje téměř každý týden, tak není možnost provést upgrade firmware. Takže kdo má firmware z dubna, tak funkci PIP nebo 5 pozic na uložení nastřelení nikdy mít nebude, leda by si koupil nový kus.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

Já mám kousek s firmware z ledna kus kupován v březnu.
A z Foxe nemám problém střelit lišku na 200 m.
Možná co kus to originál.
Zkusil někdo přísvit 940 jak to kouká :?:
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: PARD NV008

Příspěvek od Waswaq »

Mám pard 008 namontovany na originál montáži a mám s tim soustřel okolo 8 cm na 100m. Ovšem přišel jsem na to, že při nastreleni v denním režimu, je pak zasah v nočním režimu o 10cm výš. Při navratu do deniho zase dobrý. Nevím, návod nic moc, jsem poměrně zklamaný. Kouká to pěkně, má to i šikovné funkce, ale jestli to neudrzi nastrel alespoň na 100m pujde z domu. Mate nekdo nějaké informace nebo rady, které by mě pomohli???
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

Nastřeluješ doufám na zv. 6,5?
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: PARD NV008

Příspěvek od Waswaq »

Ne na 12x a na 100m. Měl bych na 6,5??? V tom podivném návodě nic podobného nepíší ! Je to spíš jen popis funkcí.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: PARD NV008

Příspěvek od Zbrojovák »

palkopal píše: pát 10.5.2019, 9:23 to kikin:
Kdybych měl na porsche, nebudu kupovat fábku v bazaru. Kdybych měl na termo, nebudu si pořizovat Photona či podobný digitál.
Prvního čůníka ….Já ten problém ale zatím nezaznamenal. Ale fakt, nelovím na hromadách na krátkou vzdálenost, vše střelené bylo od 50 do cca 150 m, vesměs na poli, našoulané nebo z kazatelny či posedu. Přitom jsem žádnou reakci na přísvit nezaznamenal.
Až bude solidní termo za cenu do 30 tisíc, pak si ho možná pořídím. Na dražší z důchodu prostě nenašetřím.
Myslím, podle mých zkušeností a vystřídal jsem toho za svou éru dost, od 6x42, pak s baterkou, pak nv gen 1 až 3, různé přísvity. jistě zvěř se učila tehdy, lov byl dobrodružnější...
že dnes je photon nebo obecně digitál nv s přísvitem použitelný v polích, na větší dálku, ne na vnadištích ne v lese kde přesvicuji každou větvičku


- na černou výhradně plus škodnou výhradně - mám tv, jednu z prvních apex50

dnes mi kolega hlásí, v místě v lese, kde běžně lovím řadu let - úprk bachyně se selaty po zapnutí diody 940nm na první stupeň... tolik praxe, sám jsem zažil s 780nm o té nejnižší intenzitě - vestavěný, měl jsem řadu let s úspěchem dipol d125 zasádku, kdy bachyně byly vyškolené natolik, že přišla tlupa na vnadiště a vše krom malých selat se automaticky stavělo čelem k pozorovatelně :) bez přísvitu nevidno, s přísvitem odraz světel po dvojičkách, krom selat - tehdy jsem ještě stihl ulovit své poslední sele na komoru ve spěchu... a šel pak do termovize za úpění co to je za darda pro mě... a byla.
od té doby lovím dál na stejných místech ale jinak... drtivou většinu černé k vnadišti ani nenechávám dojít, do 40m-50m střílím na slech a to jistící, obeznanou zvěř, z boku. prostě najisto

dobrodružství je pryč, nicméně, dozvídám se o pohybech zvěře, než vůbec k tomu vnadišti dojde tolik, co bych se nedozvěděl nikdy nijak.
ještě doplním, že to stále beru sportovně, nemám pozorovák, jen tv na flintě nebo v ruce. hlau v okně a poslouchám ušima, pokud není mlha nebo tma jak v ranci, mám 7x50 dalekohled a flinta je v koutě i s nasazeným tv.

je to o přístupu k lovu obecně, tv mi umožnila v našich horách lov za každého počasí, když mi mizí krmení a je fakt hnusně, vím že tam budou... často ale ze své už pohodlnosti zůstávám doma a jdu když je vidět očima, mám to rád. tv beru jako nutné "dobré zlo"

a faktem je že se třepu... jak dlouho mi vydrží, než klekne a já budu muset pořídit stroj nový - protože v těch našich kopcích a lesích dnes už s ničím jiným moc parády neudělám, když mi kolega referuje že na 940nm to odbíhá, já krčím rameny, protože už jsem to pár let zapomněl... a toto vůbec řešit nemusím.

k obeznání... selata neřeším z tlupy... pokud je to z kraje vybírám to nejsilnější abych pro svůj pocit nevyvrhoval něco co ještě divočáka ani nepřipomíná, vemu silné, často je to bachyňka mimochodem, zajímavý jev. Pokud je to vyspělejší beru nejslabší zase. U lončáků pohlaví taky neřeším a beru nejslabší kus drtivě. U samotných kusů, vždy dobře prohlížím... při vhodném úhlu, je střapec za dobrého nastavení stroje - kdy z ně vytáhnu max, vidět určitě 100m. struky bachyně co má odložená selata taky.
dál jak 100m v noci nelovím striktně, nemám důvod, ani ambice, zvětšení je u ap.50 4x max. lišky na tu hranici 100m jsem schopen lovit běžně, loveckou ranou naširoko, na komoru.

co je nevýhoda tv, je jejich cena jistě, ale taky životnost, spolehlivost... u starších hlučnost kalibrace, dlouhá doba najíždění při zapnutí.

co mě ještě láká, časem výměna, je pořízení si klasiky té nejvyšší gen. a lovit na pasiv... na zeleném pozadí

z jara na chlorofylu, to byla neuvěřitelná atmosféra, obraz - to mi lcd obrazovka nikdy nedá... nemůže.
no a to je to pro a proti...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: PARD NV008

Příspěvek od Georg.H »

@Waswag; nastřeluj jen na tu 6,5 během nastřelení 12 nedávej bo se nedomluvíš.
A stačí na 50 m a pak na 100 ověření a doladění.
Odpovědět