ATN 4k 3-14

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Jony
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31.10.2019, 18:24

ATN 4k 3-14

Příspěvek od Jony »

Zdavím,
chci se zeptat , jestli má někdo podobnou skušenost.
Puškohled jsem zakoupil loni v říjnu od Šubrta.
Měsíc to bylo u nich na montáž. Poprvé jsem s tím vyrazil v květnu letošního roku. Z ruky jsem stím střelil starou lišku a 5 liščat tak na 70 m. Byl jsem z toho nadšený, jak to ukazuje. Pak jsem 2 měsíce nikde nebyl. Potom jsem večer vyrazil na jeteliště, ukazovalo to s porovnáním s Yukonem nádherně. Přišlo mi tam 11 prasat. Jedno jsem si vybral na 70 metrů tutová rána na krk a prase jsem netrfil. Po přehrání videa ani neznačilo. Barva nikde. Tak jsem si myslel, že jsem ho prostě chybil. Šel jsem tam druhý den znovu a přišla mi tam liška 60 m a zase netefil. Tak si říkám, že je něco špatně. Další den jsem dal karton 1x1 m uprostřed s klasickým terčem na 80 m. Já netefil ani ten karton. Dal jem věší a šlo to o 50 cm doprava a 70 cm dolu. Po znovu nastřelení to 6 ran od nastřelení drželo pak jem zase chybil 2 prasata. Znuvu jsem to nastřelil, teď to drželo osu, ale šlo to o 20cm nahoru. Po telefonickém jednání s někým od Šubrta mi zdělili ať si přečtu návod a provedu aktualizaci. Já jsem jim znovu řekl, že je tam nahraná poslední dostupná aktualizace. Bylo mi řečeno, že jim to mám doručit a že to budou řešit. Mám už to tam 6 týdnů a nic. Po telefonátu mi bylo řečeno, že je to bylo odesláno do Anglije. Mimo jiné tam ještě nefungoval režim spánku, vypínalo se to natvrdo. A ješte se se na fotkách ani na videjích v denním režimu nezobrazoval záměrný kříž, datum ani čas. Nevším jsem si, že na vyřízení reklamace mají 2 měsíce. A to už tam mám 3 přísvit. Mám z toho smýšené pocity. Díky Honza
mirass
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 22.8.2016, 12:57

Re: ATN 4k 3-14

Příspěvek od mirass »

Podle mě jsou to softwarové problémy. Ta aktualizace firmware se musí provést přesně podle návodu včetně obnovení továrního nastavení. Pak se musí puškohled opětovně nastavit včetně hodnot x a y a především typu puškohledu (3-14x nebo 5-20x). Pak by to mělo šlapat. Puškohled je na orig. montáži? Pokud ano, tak bych se posunu nástřelu nedivil...
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: ATN 4k 3-14

Příspěvek od vlady »

S origo montáží jsem to měl podobně. Nahradil jsem to kroužkama od Vortexu a od te doby je klid. Ale vzdy pri upgrade pristroje delam tovarni reset a je pravda, ze nekdy jsem klidne o 5cm vedle.
Jony
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31.10.2019, 18:24

Re: ATN 4k 3-14

Příspěvek od Jony »

mirass píše: čtv 31.10.2019, 20:54 Podle mě jsou to softwarové problémy. Ta aktualizace firmware se musí provést přesně podle návodu včetně obnovení továrního nastavení. Pak se musí puškohled opětovně nastavit včetně hodnot x a y a především typu puškohledu (3-14x nebo 5-20x). Pak by to mělo šlapat. Puškohled je na orig. montáži? Pokud ano, tak bych se posunu nástřelu nedivil...
Díky za odpověd.
Mám to na ocelové montáži, protože ta originál se mi nelíbyla. Byla moc vysoká.
Honza
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN 4k 3-14

Příspěvek od jiri »

Bude to něco urvaného v puškohledu, stalo se mi to samé na 2jce. 2 rány letěly dobře a pak rána úplně mimo.
Režim spánku- vypínání- známý problém, nefunguje to nikomu.
Nezobrazuje se kříž, datum a čas- v návodu se píše, že na nejlepší kvalitu videa 120 fps se nic nezobrazuje. Stačí to přepnout na 60 Fps a bude vše vidět.
Jony
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31.10.2019, 18:24

Re: ATN 4k 3-14

Příspěvek od Jony »

Jony

V pátek jsem přivezl nový zařízení. Reklamaci uznali.
Tak teď budu testovat. Doufám, že nebudu mít zase páteční kus.
mirass
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 22.8.2016, 12:57

Re: ATN 4k 3-14

Příspěvek od mirass »

Jak proběhla reklamace....výměna za nový? Takže i nová záruka 24 měs.? Co bylo špatně?
Jony
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31.10.2019, 18:24

Re: ATN 4k 3-14

Příspěvek od Jony »

Reklamace trvala 6 týdnů, záruka není 24 měsíců, běží ta původní, takže už jen 12 a na můj dotaz co stím bylo mi řekli, že neví, ale výrobce to uznal a poslal nový.
Jony
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: ATN 4k 3-14

Příspěvek od dalas »

To by mě zajímalo, co s tím Tvým původním udělají. Sešrotují? Opraví a někomu nadělí jako nový? Opraví a prodají jako repasi?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět