Noční vidění pozorovací

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od mikycz »

Yukon Photon s přísvitem 940 se dost těžko dohání, škoda že nedělají takový pozorovák taky za tak dobrou cenu. Mám excelona 4x50, bez přísvitu se dá za nějákého aspoň trošku zbytkového světla, zvěř registrovat, na přísivit (interní) ji uvidím ale je tam 805 takže nevím jak je to s reakcí zvěře (černé), já jsem to zapnul jen na lišku a srnčí a těm to bylo jedno.
Nevýhodu je ta sytá zelená to opravdu vypaluje oko takže pak je nějakou dobu "slepé".
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od mozek222 »

Dík za reakci, takže na pozorováku nejde ladit jas obrazu, a jak si rozumí s externíma přísvitama třeba co maš na tom Yukonovi, jestli stojí za to si dokoupit L-915, pokud teda má excelon nějakou možnost přidělání lišty weaver co u toho bývá - má pozorovák závit?
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od cr001 »

Tak jsem přes víkend vyzkoušel na noční čekané Bushnell Equinox 6x50. Zatím celkem spokojenost - dal jsem na na net 2 videa prasátek. Byla tma jako v pytli (pro normální dalekohled) - tak byly ideální podmínky na vyzkoušení.
https://www.youtube.com/watch?v=bnIpn-XStKI
https://www.youtube.com/watch?v=Iwuv1CMT4SA
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od bon »

Na jakou je to vzdálenost? Je na tom Bushnellu Equinox 6x50 nějaká možnost obraz doladit - zjemnit? Oproti videu na stránkách Bushnell to má docela hrubý "rastr".
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od pufr »

Ty divné šmouhy jsou nehonogenity rozptylovací destičky osvětlovací lampy toho přístroje, které lampa promítá na pozorovanou scénu (fšimni si, jak se hýbou spolu se záběrem :D ).
Jestli jde lampa jednoduše rozebrat, dá se to upravit, ale u přístroje v záruce je zas riziko se v něm hned hrabat :?
Pufr
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od cr001 »

Vnitřní přísvit toho Bushnela je myslím 850nm, takže má parazitní červenou složku. Ta videa jsou natočena s přídavným laserovým přísvitem 915nm a ten má bohužel rastr. Takže Pufr má pravdu, ale není třeba se v ničem vrtat :D - obraz je opravdu dostatečně jemný, ale ten laserový rastr dělá dojem zrnitosti. Mám ještě přídavný diodový přísvit 940nm a ten je super- jenže byl na flintě, a nechtělo se mi to přehazovat. Dám někdy další video s vestavěným a tou 940. Vzdálenost vnadiště je 35m, konec louky cca 75m.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Steyer »

nic ve zlém, ale ta videa jsou dost hrozná. To musí být při nahrávání ještě snad dodatečně 5x zvětšené. Já mám 915 laserový přísvit, ale takhle to teda rozhodně nekouká.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od mikycz »

mozek222: Na excelonovi přísvit 940 určitě ne a 915 myslím taky že ne. To se dá použít jen pro digitál.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Posmiros »

Koukal někdo s Pulsarem Recon 870? Má to integrovaný přísvit 915, takže neviditelný pro zvěr, ale v recenzích píšou, že nejde regulovat a na blízko je to nepoužitelný?
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od CBFranta »

U řady dig.přístrojů je zdůrazněna technologie " SumLight ". Prosím o vysvětlení této technologie.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od kikin »

CBFranta-tato funkce umožňuje vidět bez přísvitu,pokud je ,,nějaké zbytkové světlo".Používá se hlavně tam,kde již zvěř vidí i ty zaručeně neviditelné přísvity.Elektronika zpracuje a zesílí ten zbytek světla,ale sníží se frekvence snímkování až na 9Hz.Použití jen na zvěř v klidu,protože to není v realném čase.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od CBFranta »

Díky za info. Jestli-že tato funkce je i u dig.zaměřovače např. N770 bude střelba velmi problematická. Zamířím, vystřelím a čuník už bude fuč. Rozumím tomu dobře? :(
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od kikin »

CBFranta-ne docela.Jen nesmíš střílet na zvěř v pohybu.Je to šikovná funkce a dost lidí to používá tam,kde zvěř již nedrží při použití jakýchkoli ozařovačů.Tam,kde je vysoká promořenost laciným digitálem je to dobrá a nejlacinější volba.
S tou frekvencí padají dolu i ostatní digi,pokud mají nevhodný ozařovač,nebo to je daleko.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Zbrojovák »

je těch loveckých reálných videí na sumlight dost na YouTube - Španělsko, Francie - tam jim to chodí dost ještě za šera :)
V lese je to nepoužitelné, u příměstských honiteb na polích, joo ale je i podle videa jasné to co píše Kikin - je to pomalé snímkování, jakby prodloužená doba expozice.
Střelíš na buchtující kus na 100m a už může "dokročit" - máš to vzadu. Kdybych to měl, používal bych nějakou setsakra rychlou laboraci a lehčí kuli, ono stejně s tím střílíš jen na otevřeném, čili v bordelu oproti Termu nee. je třeba tomu pomoct a maximálně zkrátit čas, anebo normálně nasvítit - pokud postojí :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od pufr »

Za normálních loveckých podmínek se použití Sumlight omezuje takřka jen na dobu, kdy je mlha - nelze použít externí osvětlení z místa pozorovatele :?
Pufr
Odpovědět