Levné noční vidění Generace 2+

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od dalas »

Jen tak na hrubo. U digitálu v lese to bez přísvitu nepůjde. A to relativně výkonného. To by ještě nebyl takový problém. Ten nastane, jestli v zorným poli budeš mít v blízkosti třeba kmen stromu. Ten bude tak přesvícený, že dál nic neuvidíš. Na poli v pohodě. Taky je tam prodleva zpracování obrazu, což může dělat problém při zvěři v pohybu. Ta reálně nemusí být tam, kde ji v digitálu vidíš. NV Gen2+ už dokáže zesílit velmi malé zbytkové světlo, takže se bez přísvitu můžeš obejít i v podmínkách, kdy to s digi bez přísvitu nejde. Pokud jej potřebuješ, může být jeho intenzita daleko menší. Výhodou je, že to co vidíš je reál. Musíš také chránit senzor před vysokou intenzitou světla aby "neoslepl" Termo je totál pasivní. Prodleva zpracování je u dnešních přístrojů velice malá, zpravidla je to dáno zobrazovací frekvencí zobrazovače. Jedinou nevýhodou terma (dle mne a když pominu cenu) je jeho velká závislost na termopodmínkách. Může se totiž stát, že blízkou větev v popředí nemusíš rozeznat oproti pozadí.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Milik607 »

CBFranta píše: pon 25.11.2019, 11:45 To se špatně radí. Vždy je něco pro a něco proti. Co někomu vyhovuje nemusí splňovat tvé představy. Dám ti radu - puč, sežeň kámoše, kteří mají NV a testuj v konrétních podmínkách tvé honitby. Píšeš, že lovíš v lese na cca 70 metrů. Je otázka, zda nebude lepší doškudlit a koupit termo?
To by bylo úplně super, ale co jsem se ptal tak to termo by se motalo už někde kolem 100tis a to v tuto chvíli do toho nemohu pustit......přiznám se že si s touhle myšlenkou taky pohrávám ale fakt co jsem měl možnost zkusit, tak do 100tisic to byly přístroje k nepoužití na lovecké účely......i když je pravda že doba jde kupředu, a ceny těhle věcí dost ztrácejí cenu......a popravdě ani nevím do čeho by mělo význam jít.....díval jsem se na tu ,,lidovou " verzi ATN Thor LT ale prý to má mizerné rozlišení, cena je tam kolem 30tisíc na naše, ale asi co jsem četl je to taky o ničem......ale naživo jsem neviděl.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od cobaj »

Do 20 000 nema smysl nic jineho nez digital. Zeleny den za ty penize bude total katastrofa. I kdyby jsi sehnal opticky slusny pristroj bude v nem na 99% ausus menic. Domecek pristroje je jen cast ceny dobreho zarizeni. Staci se podivat na tvorbu ceny, rozdil mezi DEP0 a XR5 na DEDAL 552 je 100000kc. A ten rozdil je brutalne znat na vysledku.
M.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Patrik D »

Zdravím, to chcete jako říct, že termo do 100tis je k ničemu, že se s ťím nedá koukat????
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Milik607 »

Asi dá koukat, ale ne tak, aby člověk obehnal to, co loví.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Odpovědět