Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

ATN bych nebral, nemám s tím dobré zkušenosti a nejsem sám. Ale já bych nešel ani do Traila. Měl jsem možnost v reálu testovat jak Heliona, tak Traila a zklamání veliké, za ty prachy bych to nechtěl.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Termokamery

Příspěvek od xtaup »

Existuje vůbec něco použitelného v cenové hladině kolem 100 tis. myslím tím zaměřovač. Z diskuze to vypadá, že vlastně ne...
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

xtaup> nevím, jestli lze dělat úplně obecně platné závěry, jsou uživatelé, kteří jsou spokojení s Pulsary, nebo i s ATN, které bych prostě nechtěl. A jak sbírám reference, nejsem taky zdaleka sám. Moje zkušenost z praktických testů v reálných podmínkách je ta, že - min. pro moje oči - se lépe jevily třeba i přístroje, které papírově mají horší parametry, než třeba slavné Traily, ale prostě "koukají" lépe. Když jsem to konzultoval s člověkem, který se zabývá touhle technikou odborně, i pro vojenské účely třeba, tak mi říkal, že velikost čočky a rozlišení čipu jsou jen dva parametry, které mají svůj význam, ale pro celkový výsledek je důležitá řada dalších věcí včetně třeba odladění vlivů vlastního tepelného vyzařování komponent atd., prostě jak to všechno hraje dohromady. Mě osobně nadchnul Dedal, ale ten není bohužel za 100t. V uvedené ceně se mi docela líbil Armasight/Nightspotter, Liemke Sperber a jeden Guide/Nightpearl.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Termokamery

Příspěvek od včelák »

Mám trail XP50 a kouká to skvěle nic jiného nikdy nebudu potřebovat ať jde technika kupředu jak chce. Když vidím na 600m jak prasata váhají na kraji lesa a pak se rozhodnou a jdou ven. Když vidím lišku na 400m a zřetelně ji rozeznám od zajíce.Když vidím zajíce který přišel o slechy. Když vidím na 200m jak jeden kus srnčího ze 30ti kulhá. Co více ještě chtít.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Termokamery

Příspěvek od xtaup »

včelák> Dík za info, tak to už je slušné, jde mi o to, aby případně pořizovaná termovize nebyla v použitelnosti horší, než Yukon Photon, se kterým jsem relativně spokojen. Vím, že to nejde úplně srovnávat.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

xtaup> A to je to, co jsem tím myslel. Jsou lidi, co jsou z Pulsarů nadšení, viz Včelák, a pak jsou lidi, co jsou z nich zklamaní, dokonce tak, že se jich zbavují, jako třeba kolega Zispo zde v bazaru. Nevím, jestli kolega včelák měl možnost srovnání s něčím jiným nebo na základě čeho si utvořil názor, že Pulsar je nejlepší, ale to je jedno, je to jeho názor. Já z Pulsarů blahem nehýkám a ty peníze bych za něj nedal. Taky můj názor. Nejlepší je si vytvořit vlastní.
Podstatné je to, co říkáš sám, digitální NV, klasické NV a termo jsou z podstaty věci rozdílné přístroje fungující na zásadně odlišných principech a každý má své výhody a nevýhody, silné a slabé stránky. Tedy výhodu digitálu proti klasickému NV vidím snad leda v ceně a v tom, že není třeba výjimky (pokud se nebavíme o předsádkách), ale i to je jistě výhoda. Takže je třeba si především ujasnit, co do toho přístroje čekáš, na co ho chceš používat, jaký způsob lovu atd., a podle toho vybrat vhodnou technologii a pak vybírat vyhovující přístroj. Jinak je zklamání nebo zbytečně vynaložené prostředky celkem nasnadě.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Termokamery

Příspěvek od fplisek »

BwanaHunter píše: a jeden Guide/Nightpearl.
Máš na mysli TS445? Díky
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

TS to bylo, ale mám pocit, jestli to nebylo jiné číslo. Poznamenal jsem si to, ale z hlavy si teď nejsem 100% jistý. Ono taky ty ceny, co má Rudel.... :roll: Testovaný přístroj byl tedy přímo od Guide. Každopádně jsem mu nevěnoval až takovou pozornost, víc mě zaujaly jiné, ale zařadil jsem si ho jako - "za lepší peníze lepší než Pulsar". Jestli tě to nějak osobně extra zajímá, až budu doma, můžu kouknout po poznámkách.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Termokamery

Příspěvek od fplisek »

Byl bych rád, mám pozorovák od Guide a jsem spokojený, tak vymýšlím co dál :) . Od Rudela bych ho ani nechtěl :)
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

fplisek> jaký pozorovák máš? IR510?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

Bwana-nevím jaký Dedal,ale jeden majitel docela plakal,když se podíval do Apexe75.To si to dovezl a mělo to stovku sklo.Taky jsem slyšel,že Guide a Liemke jsou bambusáci :D
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

kikin> Guide jsou Číňani. Jako čínská firma, zcela oficiálně. Liemke jsou Němci. Něco nechávají vyrábět v Číně, ty levnější řady, ty vyšší jsou vyráběné v Německu.
Dedal byl Ranger.
S Apexem nemám zkušenost, tedy nehodnotím, vím, že ty jsi s ním byl spokojený. Stojím si za tím, že Traily mě zklamaly a nechápu, proč je kolem nich tolik povyku, a že jiné přístroje, které jsem měl možnost vyzkoušet, podle mého, ano subjektivního, názoru, koukaly lépe. Je to jen můj názor, nicméně shodlo se nás na něm víc. Nikomu nic nevnucuju, ať si každý udělá vlastní závěry. Nemá cenu, aby se to tady zvrtlo v nesmyslnou při o to, kdo má větší pravdu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

bwana-no já také absolvoval polní test s jedním prodejcem.Ten vzal všechno co měl na skladě a 3 hodiny jsme koukali na zvěř v rozmezí 100-400m.Výsledek byl dost rozpačitý,ne vždy to nejdražší je nejlepší.Starý Apex75 vůbec hanbu nedělal,ale doba pokročila...Je třeba zvažovat víc aspektů.0n také nevyrábí žádný výrobce všechny komponenty,jsou to skládačky i když zákaznické.Nenašel jsem typ,kterému nebylo co vytknout.Jde o to,jaké máš priority.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

kikin> tak s tím rozhodně souhlasím. Moje zkušenost obdobná, to nejdražší není nutně lepší nebo nejlepší, a je třeba si vybrat podle svých preferencí.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

Bwana-a Dali co tu visí v reklamě, je taky čínská a navíc jejich značka CE je klamavá, nemá vůbec náš slovní význam.Proto po zkušenostech s jejich výrobky,echt německy znějícími, nechci tahat čerta za ocas.Když vemeš v úvahu ještě ochranářská cla na dovoz ze zámoří...,případný servis
Odpovědět