Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Chtel jsem se zeptat jestli jste nekdo zkousel tu rychloupinaci montaz na veavra od Pulsaru. Chtel bych apexe prehazovat mezi dvema flintama a nevim jak moc dobre drzi ta jejich montaz.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Termokamery

Příspěvek od včelák »

Já to mám koupený přímo s trailem z krabice. Je to z tvrdého duralu ale ocel to není. Ty upínací packy i kličky jsou ocelové. Nevidím v tom sebemenší problém a věřím tomu. Nandávám a sundávám ,dal jsem s tím asi 200 ran a drží.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Termokamery

Příspěvek od pufr »

Myslím, že jsem v Binoxu před několika týdny zahlédl Weaver montáž i od Innomountu - byť na webu koukám, že není
Obrázek

Ty horizontální klapičky jsou pod široké skříňky "nočníků" jak dělané, cena trochu vyšší. V testu DWJ měl "neseřízený" Innomount na Blaseru o chlup horší rozptyl než originál Blaser montáž s točítky na šroubech - pro "přehazování" by tedy weaver na obou zbraních měl být nejlíp rozměrově totožný :)
Pufr
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Vcelak dekuju
Pufr diky kdyztak tam zavolam a poptam se. Ted to stejne necham na jedne zbrani ale az bude obili tak to chci dat na 9,3ku preci jen je pro podobne ucely lepsi a letos se mi tam opravdu osvedcila.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

rimar77> informace, kterou mám do puškaře, který těchhle věcí montuje mraky, je, že ty montáže, které prodává esako.cz, což jsou mám za to stejné, jako prodává Binox, jsou duralové, i když Esako někde říká, že ocelové. A u Yukonů že to po nějaké době začne zlobit, protože ty Yukony jsou dlouhé a těžké a ten dural se hne, i když je to kvalitní letecký dural. Doporučoval zásadně celoocelovou montáž. Jestli se to týká i Pulsarů nevím, přeci jen je ten Yukon v kroužkách, což je něco jiného, dávám to jen jako doplňující info. Na Pulsary se můžu zeptat, jestli má zkušenost.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Termokamery

Příspěvek od včelák »

Ta montáž od pulzaru na termo má na jedné straně železné packy a na druhé straně to sedí v duralu velikou plochou. to se jen tak nevymačká . Obráběním kovů jsem se živil 20 let a podle mne se to nehne. Ta váver lišta na flintě ta musí být ocelová.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

rimar77-mám od ,,něj" jednodílnou násuvku cz550-apex-trail a je celoocelová.Nic jinýho nebrat.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Na flinte je origo tikka lista. Ono i recknagel co mam je dural korpus ale ty casti ktere drzi optiku na sine jsou ocelove a drzi nastrel velmi dobre. Na druhou stranu kdyz jsem si prohlizel montaz co byla dodana spolu s apexem tak ta zarazka ktera se opira napri o sinu byla docela slusne jeta a to byla na 9,3 dva roky nejakych 70 - 90 ran ale tu jsem nesundaval.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Kikin kdyz ja potrebuju weaver montaz s nasuvkou tady nepochodim. Tak zatim jsem nastrelil tu origo nesundavaci preci jen 25-06 nekope strili se s tim moc pekne
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Bwana diky, no tak to pak nevim chtel jsem stridat denni a termo i v ramci flinty takhle na houby. Tak uvidime jak pochodim mozna by byla cesta tou montazi co sem daval Pufr ale je otazka jak budou pasovat diry na srouby a rozmer te siny kdyz to neni origo
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termokamery

Příspěvek od Nighthunter »

Nevíte někdo,jak je to s výrobou termovize Pulsar Trail XP?Slyšel jsem,že přerušili výrobu..
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od Hirc »

počkej s čím se vytasí na IWA2018. Dnes mají obě verze TRAILů displej 640 pro oba čipy jak 320 tak 640. U 640 čipu to nedává moc smysl, takže bych očekával že pro Trail XP 640 čip začnou dělat lepší "HD" displej 1280 nebo tak...
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

nhunter-výroba jede,ale nestačí poptávce
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od Hirc »

alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Termokamery

Příspěvek od alexis »

Setkal se někdo u terma od Pulsaru, že se mu během pozorování na pár vteřin obraz jako by zvlnil?...zespodu nahoru se objeví zhruba 5 čar a pak to zmizí.Konkrétně Pulsar Quantum XQ38.Je to důvod k reklamaci?Baterie byly vždy dobity na max.
Jinak absolutní spokojenost.
Odpovědět