Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Citron »

Jen ještě jedna poznámka...namontováním Photonu na zbraň za pomoci pevné montáže s zéto vznikne jednoúčelovka, která je v různé míře nevhodná k čemukoliv jinému, než lov v noci v sedějednu. Mě to takto zazdilo jednu zbraň, je s tím potřeba počítat.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Yukon Photon

Příspěvek od palkopal »

A proč napevno? Lišta nic?
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Citron »

Lišta je samozřejmě řešením, ovšem mě trošičku u Comba děsí její provedení s tím, že musím kroužky vysunout za základnu a tomu moc nevěřím, zvolil jsem montáž, která je provedeném pevnější. Ovšem netvrdím, že jsem o jejím použití už nepřemýšlel.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
peta.vesy
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14.6.2019, 20:13

Re: Yukon Photon

Příspěvek od peta.vesy »

Dobrý večer, neměl by někdo prosím cz návod na rt 6,5. Děkuji.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

Jak jsem nakoupil, podávám. Kolegovi přišla bachyně se selaty, do protisvahu, má photona 6,5x50 led přísvit 940nm, pustil to na ně na první stupeň a okamžitá reakce, úprk. :?

máte s tím nějakou zkušenost někdo? poradil jsem mu dokoupit laserový 940ku s plynulou regulací bez kroků, od nuly po maximum intenzity. víc mě nenapadá
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kikin »

Zbrojovák-no tak kolegovi poblahopřej k poznání :D .Bachyňka již o nějaké sele přišla při použití ozařovače,je poučená a chybu nehodlá opakovat.Na bazáru se někdo chytne.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Michal_123 »

Ále Kikine, zas takový problém to není.
To, že "neviditelný přísvit" 940nm není, tvrdím od začátku. Respektive neviditelný je, ale pro lidi.
Zvěř to vidí, akorát některá nereaguje vůbec, jiná se podívá do zdroje. No a některá možná bude zdrhat, ale to se mi ještě nestalo. Časem se to ale určitě naučí.
Zrovna jako zvěř nereagovala úprkem na červené světlo ještě před čtyřma lety, nyní nevím.
Rozhodně to není důvod zbavovat se kvůli jednomu případu nočáku s přísvitem, varianta je pouze termovize za úplně jiné peníze.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Zbrojovák »

kikin: ano, bohužel to zrovna není nadšenec nv, donedávna lovil jen veeelikou denní optikou...
jako čistě pasivní věc jsem mu tv taky doporučil vlastně ještě před koupí photonu, ale protože taky staví, nechtěl obětovat ty prostředky...

michal: čerrná jsem někde četl, je 3xcitlivější na emitované IR záření než např. člověk, bylo to u pojednání o fotopastech, asi 2 roky zpět někde.

doporučil jsem tedy práci s přísvitem, osvojit si to, nakoupit laser 940nm s plynulou nastvitelností, protože bachyně je prostě problém... samotný lončák třeba ne, starší zkušený kus ano, digitály má dnes v podstatě už skoro každý a využívá přísvitů běžně, zvěř se učí.
pokud vím laser 940nm a více, pokud je čip dostatečně citlivý a nemusí se emitovat moc - je ještě to nejmenší zlo

no anebo výkon, výjimku a gen III. a výše analog pasiv nv a prostě čistit okolí vnadiště od vegetace a čekat až to vyleze na frajplac
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kikin »

Michal_123,nezbývá než Ti blahopřát k honitbě,která není penetrována tímto přístrojem.Jseš šťastnej chlap a potkáváš stále rudly,co to neznají.Mě,pár let před tím než vyrobili Photona,na přístroji vyšší třídy ,trvalo týden,než jsem došel k poznání.A na světlo,jakékoli to šlo ještě v roce 1980,Taková pětibuřtovka z NDR...Ono jde o to,jak moc se používá.Pokud se loví indivuduálně,pak pětiletá bachna zažije třeba několik desítek zabitých dětí,to je škola.Reagovat nemusíš.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Michal_123 »

To, co píšeš, není v rozporu s mým příspěvkem výše a souhlasím s tím.
U nás s přísvitem zatím problém není, psal jsem, že nemá smysl zbavovat se nočáku kvůli jednomu problému.
Navíc není jisté, jestli to bylo v tom konkrétním případě fakt tím.

Již delší dobu se mi větší kusy vyhýbají vnadišti s fotopastí. Projdou kolem, ale pod fotopast přijde pouze občas hloupé sele. Kamarád co má krmeliště necelé dva kilometry jinde, nemá s tímto problém. Ale má vnadiště s fotopastí v lese, já mezi poli v kazu. To, co je nejzajímavější je, že se může jednat o stejná prasata.

Obecně se nejvíce na černé zvěři, dle mého názoru, podepisuje lovecký tlak v noci. Je prostě stále opatrnější.
Krásně je to vidět ve srovnání s dančí zvěří. Střelím prase pár desítek metrů od několika kusů dančího a ani to s daňky nehne.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Yukon Photon

Příspěvek od kikin »

Michal123.S přísvitem fotopasti jsem měl také problém.Před 10ti lety supr snímky,osvit 805!Za hranicí začal jeden používat ,,zelený den gen1" a začal jsem mít na snímcích čmouhy.Past při detekci pochybu začne svítit a potom snimat.Na záznamu vlastně jen prasata v úprku.Pořídil jsem modernější s osvitem neviditelným 940nm(už profláknutým z pulsaru 770A),byl jsem na tom stejně.Denní snímky parádní a ostré.
Když je na danou zvěř tlak( daným osvitemjedno jakým),přeživší kusy si to zapamatují.Zrovna tak srnčí,které běžně při pochůzce odskakovalo na 50-100m,začalo při pytláckých nájezdech reagovat na auto na 500m.I to dančí až ti při ozáření začne zdrhat,máš jistotu,že ho již někdo tím krámem vychoval.
Zrovna včera jsem pasivem na 400m pozoroval rudlik,jak se přibližuje ke kolegovo vnadišti.Zastavili se za roštím,20min mu brnkali na nervy.Kolegu jsem SMS upozornil.Ten moment,kdy to zapnul jsem přesně poznal.Neviděl,oni ano. 8)
Sláva
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 05.8.2011, 9:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Sláva »

Zdravím, potřebuji vyřešit problém se zapojením rekordéru k Y P 4,6x42S. U rekordéru je jack 2,5mm 4pin a u Y P je jack 3,5mm, ale nevím kolik pin (měl by být 4pin). Ale zapojení neznám. Poraďte. Dík Sláva
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: Yukon Photon

Příspěvek od deved »

Jaký máš konkrétně DVR? Kdysi jsem si něco na nahrávání skládal, z Photona jde mono Jack, na straně DVR jsem měl jeden RCA konektor. Zkoušel jsi to propojit?
Sláva
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 05.8.2011, 9:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Sláva »

Ahoj, mám MINI DVR. Je to Čína. Pokud jde z Y P 2pin, tak do DVR jde 4pin. Jestli to máš vyzkoušené, tak mi prosím pošli schéma zapojení, které piny jsou zapojeny na 2,5mm Jacku do DVR. Předem díky. S.
deved
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 08.11.2017, 21:04

Re: Yukon Photon

Příspěvek od deved »

Schéma musíš mít u toho mini DVR, těch typů je hodně a takhle na dálku ti to nikdo nevymyslí :roll:
Víc kanálů na vstupu tam má proto, že na některém kanále jde i zvuk. Z Yukona zvuk nejde, ten posílá jen video.
Odpovědět