Barevné filtry na led svítilnu

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
fivlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03.8.2013, 14:32

Barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od fivlas »

Dotaz,na barevné filtry.Chci je použít při lovu černé.Máte s tím někdo zkušenosti? Věřím,že máte.Děkuji za příspěvky.Lovu zdar.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od pufr »

Craig Boddington, když (myslím loni) v G&A veřejně prohlásil, že se konečně přiznává, že je především a hlavně lovcem divočáků :) (těch jejich kalifornských kříženců), tak tvrdil, že ta jejich "černá" nejméně vidí zelenou.
Zkušenosti jsou, jak víme, různé :?
Pufr
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od tanak »

Všetky filtre nepouziteľne .
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od Zbrojovák »

Než to.
Řešil to kolega nákupem gen 1+ puškohled anebo chce li se člověk vyhnout výjimce, zasádka a v kombinaci s výkonným kvalitním variablem - ideál je sjet na 3x zětšení, no a nad vnadištěm měl pověšené takové ty solární lampičky co jsou kolem chodníků k baráku. Černá si na ně na vnadišti zvykne a nebere je jako nebezpečí, protože svítí pořád, ne jen při střelbě. Emitují dostatek přísvitu pro bezpečné obeznání a střelbu na pasiv, při zvětšení 3x, na 50-60m bez problémů.
Šlo by to i s digitálem, třeba photonem za pdobné peníze, ale ten potřebuje mnohem více emitovaného světla aby nezpomalil snímkování - riziko postřelení. V analogickém NV je vše v reálném čase, bez zpomalení obrazu.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od pultik »

Sice OFF topic ,ale stačí chem. UV světlo do čiré petky s vodou a je v NV vidět na vnadišti jak ve dne i bez přísvitu. Divočáci to ignorují a jednou si s tím lončák i hrál.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od Zbrojovák »

Pokud to tam bude jen při střelbě - brzy si to spojí :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od Karel61 »

Všechny filtry jsou, jak už výše řečeno, špatné. Podle mé zkušenosti je úplně nejhorší červený. Černá ho vnímá dobře a člověk vidí špatně. Šoulal jsem s červenou lesem k vnadišti, skoro nic jsem neviděl, div jsem se nepřerazil a černá se mi vychechtala. :lol: Od té doby červenou nepoužívám. Svítilnu s bílým světlem bez filtru mám zatlumenou třemi vrstvami černého pytle na odpad tak, abych se nepřerazil o kořen, na ní mám z plastové trubky trychtýřek, aby nebylo vidět světlo z boku a funguje to.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od Rogam »

Vím že tady ta informace je asi k ničemu :lol: ale v JAR mi známý povídal, že červené filtry na světlo používají při nočním lovu šakalů. Podotýkám, že nemám ale osobně odzkoušeno.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od Karel61 »

To Rogam: Jaký je důvod? Šakal červené světlo nevidí'?
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od Rogam »

To Karel61
Dle toho co říkal, tak zkoušeli více barev, ale na červenou prý "nereagují" tak rychle.
hakl
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 04.10.2011, 12:55

Re: Barevné filtry na led svítilnu

Příspěvek od hakl »

Moje zkušenost ja taková, že než investovat do drahé svítilny ať už rovnou s barevnou diodou nebo s vyměnitelnými filtry, tak je lepší koupit photona. Staršího koupíš i za 10-12 tkc (většinou od někoho, kdo fakt loví, je každý večer venku, vyplatí se mu investovat a přechází na vyšší lewel), což je pouze dvojnásobek kvalitní baterky. Když se ještě nevyráběly photony, tak jse začal s baterkou za cca. 5 tkc a zelenou diodou. Kromě lišek, na co jsem posvítil, to uteklo. Pořídil jsem si červenou a tam už srnčí nereagovalo, ale třeba dančí ano. U prasat to je individální. Pokud byla bachyně v lese mimo dosah světla, tak to selatům bylo šuma fuk a na vnadišti vydržela až do výstřelu. Nebo samotný lončák vydržel také. Ale pokud jsem šoulal za rudlem na strništi, tak jsem musel být hodně rychlý. Nejdřív ručním nočákem přečíst lovný kus a pak rychle imitovat pohyb auta a vystřelit. Úspěšnost lovu byla tak 50%. Pouze na polích u silnic byla černá na osvětlení od reflektorů aut zvyklá (přecházela přes silnici z lesa do pole), tak se dala ulovit na cca.90%, protože bohužel, těch deset procent připadalo na postřelenou zvěř. Jedině když jsem založil vnadiště tak, že auta v zatáčce reflektory přejížděla přes vnadiště, černá držela i na baterku a dala ulovit. Ale když přišla již skušenější bachyně, tak jí zradilo i projíždějící auto a byla pryč. Od doby co mám photona prakticky odpadají neúspěšné dosledy, kus je před výstřelem v klidu, umístění rány a obeznání zvěře (vodící bachyně, nevodící bachyňka, lončák) je naprosto suveréní. Za mě v dnešní době, kdy je vyjímka ze zákona uplatňována v rámci opatření AMK po celé ČR, tak baterku už ne.
Odpovědět