Fotopasti HC-300 a HC-700G

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
Mirda H
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 07.5.2019, 16:52

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Mirda H »

gonias píše: pon 01.4.2019, 19:52 Jednu takovou mám na stole, taky problém PIR. Stejný problém. Zkusím vyměnit pir čidlo a uvidím. Za to už nic nedám, stejně nejede.
Každopádně napiš číňanovi, popiš problém a chtěj náhradu. U této chtěl poslat i video jako důkaz nefunkčnosti.



Můžu se zeptat jak jsi vyřešil ten problém s pir čidlem, zajímalo by mě jaké pir čidlo koupit a případně popsat výměnu, řeším stejný problém. Díky Míra
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od gonias »

Nevyřešil. Majitel i když kamarád to dál řešit nechtěl (možná na to ještě přijde čas).
Ale náhradní čidlo mám v práci, tak ti pošlu typ.
Je to prostě čidlo, to vyměníš a buď to tím bude nebo ne.
Za víc námahy ta fotopast dál prostě nestojí!
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Mirda H
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 07.5.2019, 16:52

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Mirda H »

ok díky
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Kubajs »

Čau chlapy mam problém s kámošovou HC 700G. SIM od kaktusu je aktivní, parametry odesílání jsou na SD kartě tak jak mají. Ale stejně neposílá. A na horním okraji displaye je nápis "Parameter. dat error"
Máte tušení co je za problém? díky.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od gonias »

Tento problém jsem přesně řešil a chyba byla na straně Kaktusu potažmo T-mobilu. Prostě měl určitou dobu blokovaný smtp server.
Zkus nastavit jiný smtp. Seznam chodí.

Příčina však může být i jinde.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Kubajs »

Tak pravděpodobně to bude sd karta... I přes formátování to nešlape...
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Djturri
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24.5.2019, 10:54

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Djturri »

Kubajs píše: pát 10.5.2019, 20:20 Čau chlapy mam problém s kámošovou HC 700G. SIM od kaktusu je aktivní, parametry odesílání jsou na SD kartě tak jak mají. Ale stejně neposílá. A na horním okraji displaye je nápis "Parameter. dat error"
Máte tušení co je za problém? díky.

Já měl podobný problém vše nastavené a stejne neodesilala. Po týdnu bádání jsem stáhl ze stránky suntek download MMS/SMTP a nastavil vše na germany jazyk jak v mms tak smtp a nastavil příslušného operátora. V mms jsem zadal e-mail na který chci fotky posílat a nic víc a v SMTP mě šlo vše jen přes gmail a posíláni na seznam klasicky. Seznam jsem nerozjel.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Kubajs »

Jj tak jsem to rozchodil s novou SD kartou a účtem od Gmail... Ale byl to boj...
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Veronika L
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30.5.2019, 17:51

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Veronika L »

Dobrý den,

mám problém s fotopastí HC-801LTE. Když jsem jí poprvé nastavovala, použila jsem rady z této diskuze. Fotopast hned na poprvé fungovala a posílala fotky na email, ale druhý den posílat přestala a fotky jsem si ani nemohla prohlédnout, na fotopasti psalo ''no file'', avšak složka s fotkami po otevření v počítači byla, ale fotky byly poškozeny. Po delším zkoušení prohlížení fotek ve fotopasti se fotopast zasekla a nakonec napsala ''no image'' a z fotopasti zmizely jak fotky, tak i soubor s nastavením. V diskuzi jsem se dočetla, že by mohl být problém v SD kartě, kterou jsem k fotopasti dostala. Dnes jsem byla v elektru koupit SD kartu jinou a fotopast fotí i ukládá, takže problém byl opravdu v SD kartě. Bohužel ale nastal jiný problém, po opětovném nastavení ale fotopast fotky opět neposílá. Ve fotopasti mám sim kartu od gomobilu, tak přemýšlím jestli pouze neblbne signál, ale signál to ukazuje plný. Někdo tady také psal, že na posílání fotek používá spíš gmail než seznam, tak zkouším i to. Už nevím co dělám špatně. Nevíte si s tím někdo rady?
mirass
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 22.8.2016, 12:57

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od mirass »

Zdravím, už někdo vyřešil tenhle problém u HC-300m?
regis24 píše: ned 25.2.2018, 9:19 Tak jsem to zkoušel v různých režimech a máš pravdu. Jakmile zapneš posílání mailem, tak fotopast fotí v minutovém intervalu, bez ohledu na nastavení. Pokud se posílání vypne, fotopast fotí v intervalu dle nastavení, takže třeba i po 1 sekundě. Zkoušel jsem přehrát firmware, asi 5 variant, ale tohle se nikde nezmění. Akorát jsem našel jeden firmware Suntek (změní se úvodní obrazovka, není tam jelen, je tam nápis Suntek) se kterým to podle mě fotí trochu líp - prostě jsou ty fotky hezčí. Ještě to otestuju a případně sem dám nějaký návod a odkaz na stáhnutí.
Mirda H
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 07.5.2019, 16:52

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Mirda H »

Mirda H píše: čtv 09.5.2019, 9:17
gonias píše: pon 01.4.2019, 19:52 Jednu takovou mám na stole, taky problém PIR. Stejný problém. Zkusím vyměnit pir čidlo a uvidím. Za to už nic nedám, stejně nejede.
Každopádně napiš číňanovi, popiš problém a chtěj náhradu. U této chtěl poslat i video jako důkaz nefunkčnosti.



Můžu se zeptat jak jsi vyřešil ten problém s pir čidlem, zajímalo by mě jaké pir čidlo koupit a případně popsat výměnu, řeším stejný problém. Díky Míra
Zdravím tak můj problém vyřešil nový firmware FW 201904 od sunteku, pir čidlo bylo v pořádku.https://uloz.to/!wHRKNfOODhcU/fwf900-bin
odvody
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27.6.2019, 0:00

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od odvody »

Zdravím.
Tak jsem koupil z Číny fotopast HC-550 M/G. Potěšilo mě, že se mi ji podařilo zprovoznit, i fotky chodily. Večer, po 2 hodinách zkušebního provozu jsem ji vypnul s tím, že ji ráno odvezu na místo. Rychlost odezvy 0,5s to zdaleka nemá, min. minutu. Úhel záběru 120° také ne.
Ráno už jsem ji nenastartoval, dokonce jsem ani nedostal ven box s baterkama. Po rozebrání jsme zjistili, že se asi některá z baterek (klasické alkalické Kodak v akci :D ) ohřála nebo přehřála, nebo byl nějaký špatný kontakt. Horní strana boxu s baterkama, jak jsou ty kontakty, je rozteklá. Na baterkách je popraskaná folie.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od gonias »

No ona žádná sleva není zadarmo!!!
Ta cena je vykoupená dost silnou nespolehlivostí a nestabilitou.

To už si musí kupující spočítat, zda mu to za to stojí či ne. Jeden se nespokojí s ničím horším než "all inclusive", druhému nevadí s tím zaprcat několik nocí s nejistým výsledkem.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
mirass
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 22.8.2016, 12:57

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od mirass »

Mirda H píše: stř 26.6.2019, 20:52
Mirda H píše: čtv 09.5.2019, 9:17
gonias píše: pon 01.4.2019, 19:52 Jednu takovou mám na stole, taky problém PIR. Stejný problém. Zkusím vyměnit pir čidlo a uvidím. Za to už nic nedám, stejně nejede.
Každopádně napiš číňanovi, popiš problém a chtěj náhradu. U této chtěl poslat i video jako důkaz nefunkčnosti.



Můžu se zeptat jak jsi vyřešil ten problém s pir čidlem, zajímalo by mě jaké pir čidlo koupit a případně popsat výměnu, řeším stejný problém. Díky Míra
Zdravím tak můj problém vyřešil nový firmware FW 201904 od sunteku, pir čidlo bylo v pořádku.https://uloz.to/!wHRKNfOODhcU/fwf900-bin
Zkoušel jsem tenhle firmware, vypadá moc dobře, i automatické přemazávání karty má, ale nemůžu na něm rozchodit odesílání. Se starším firmware vše funguje. Není třeba pro tenhle firmware mít i novější software pro nastavení FP?
Mirda H
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 07.5.2019, 16:52

Re: Fotopasti HC-300 a HC-700G

Příspěvek od Mirda H »

mirass píše: sob 29.6.2019, 16:51
Mirda H píše: stř 26.6.2019, 20:52
Mirda H píše: čtv 09.5.2019, 9:17




Můžu se zeptat jak jsi vyřešil ten problém s pir čidlem, zajímalo by mě jaké pir čidlo koupit a případně popsat výměnu, řeším stejný problém. Díky Míra
Zdravím tak můj problém vyřešil nový firmware FW 201904 od sunteku, pir čidlo bylo v pořádku.https://uloz.to/!wHRKNfOODhcU/fwf900-bin
Zkoušel jsem tenhle firmware, vypadá moc dobře, i automatické přemazávání karty má, ale nemůžu na něm rozchodit odesílání. Se starším firmware vše funguje. Není třeba pro tenhle firmware mít i novější software pro nastavení FP?
To nevím, mě to fungovalo
Odpovědět