Kradené fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Zdenek41 »

Hlavně aby nepoznali sami sebe...U nás to chlapi jistěj druhou.A pak myslím,že by to mohl být podnět pro výrobce.Zabudovat jak u mobilů vyhledávání.Samozřejmě u těch lepších,což byly.
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od FOXCLEVER »

Mohlo to být taky třeba jinak. V loni začátkem října jsem s rodinou zajel na pár dnů na Modravu. Při turistickém výšlapu k Roklanu jsme trochu odbočili na svačinku z cesty k malé pasece, která byla vidět nedaleko mezi stromy. A ejhle, v lese pobíhal sem a tam jakýsi hoch v zelené bundě s nášivkami NPŠ. Když kolem přešel už po několikáté nedalo mi to a vznesl jsem k němu příslušný dotaz - hledá li něco. Moc mu do řeči nebylo, ale po chvíli se sám přišel dotázat, zda jsme někde kolem sebe neviděli takovou zelenou krabici s řetízkem kolem stromu. :shock: Po chvíli dodal, že si před týdnem myslel, že místo nemusí značit a bezpečně ho najde, teď prý si připadá, jako by byl někde jinde. :oops:
Zda později fotopast našel to nevím a ani důvod proč tam byla jsem se nedověděl. Až když jsem teď četl zprávu, že ochranářům na Šumavě se fotopasti ztrácejí, hned jsem si na něj vzpomněl. :P
sokolák
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 22.3.2010, 19:30
Bydliště: příbram

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od sokolák »

Dobře zamaskovat a není šance fotopast najít.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od motolada »

sokolák píše:Dobře zamaskovat a není šance fotopast najít.
Příjímáme návrhy na zamaskování :idea:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Petr1970 »

sokolák - jseš si jistý? ta past musí něco vidět, musí být u "lukrativního místa" (krmelec, stezka..) dost světla a prostoru aby bylo "co fotit"..
takových míst moc není, v případě že to půjde mimo stávající místo tak bude vidět činnost - prosekávání větví atd...

navíc myslím že si spousta montérů ulehčuje práci - dojde ke krmelci a namontuje to na první strom poblíž... což fakt není těžké najít, spousta procházkářů, pejskařů, cyklistů, rybářů, běžců....

už jsem jednu viděl u rybníka - nikde nic, rákos, 1 vysoký strom u vody.. a už zdálky něco nepřirozeného na kmenu (tam kde nebyly husté větve) .. říkal jsem si budka-hnízdo, vezmu dalekohled a byla to past...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od egon »

Zdar,chcu si koupit fotopast a nevym jestli tu sg550 nebo370.Jestli ju nekdo vlastnite tuto fotopast tak tak pisnite.Nechtelo se me zakladat novy tema tak jsem to napsal jsem snad to neva .
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Lukajs »

¨Já bych jako jedno z možných řešení videl šikovné ručičky ... a do kmene o delce cca 1,5m zezhora nechal udělat dírudo které by se fotopast umístila .. a dále ze strany jen otvor na objektiv .. nic velkého ... jen aby ale zase fotopast mohla fungovat ... zezhora to nějak uzamknout šikovně a poradne natlouct do země .. nevím zda to uz nahodou někdo nezkousel .. ale nevím opravdu .. je to jen muj nazor :)
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
masiny
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pon 06.6.2011, 23:34

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od masiny »

Práce s mojí Husqvarnou asi na 15s a jdu s kládou na rameni jako schwarzeneger :D .Já bych to viděl prostě na co nejlepší maskování v kombinaci s pasti co posila fotky jako mms,nebo e-mail,jdou od 7000Kč,ta připadneho zlodeje zachytí pošle foto no a ty si pro ni jen přijedeš k známému vedle z dědiny :lol: :lol:
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Hanzi216 »

Předevčírem jsem šel vyměnit kartu do fotopasti - koukák, koukám a fotopast v p....i. Přitom byla na místě, kde nikdo nechodí. Jedině snad houbař, co byl skloněnej a hledal v trávě a uviděl jí pod větvema. Blbý je, že ani nebyla moje, měl jsem jí půjčenou od kamaráda. Ale na druhou stranu pokud to vzal nějakej debil tak bude asi hodně překvapenej - na SD kartě byly vyfocený dva medvědi. Ty fotky jsou sice z fotopasti jiného výrobce a datum je září 2010 místo Nízké Tatry (to ale nejde zjistit), ale stejně bych chtěl vidět jeho ksicht až je uvidí a bude si myslet, že v Jihlavě jsou v lese medvědi.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Zdenek41 »

Závist dnes kvete.Hledal bych u kolegů jestli si z lesa nepřinesli foták. :wink: Proto radeji pasti s GSM,alespon uvidíš ten ksicht.Jedna věc by mě zajímala jak by tuto krádež posuzovala PČR pokud by byl obličej na skle.Při nepřiměřené rychlosti fotka stačí :D
Banan
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05.3.2013, 14:14

Zkusenosti s fotopasti

Příspěvek od Banan »

Rada bych se zeptala, jake mate zkusenosti s fotopasti, ohledne fungovani MMS, na kolik to cca mesicne vyjde atd.? Zaujaly me tyto dve fotopasti, ktere jsou v cestine a maji vseobecne velmi dobre recenze. Mate nekdo osobni zkusenost? http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast ... b-sd-karta nebo http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast ... b-sd-karta
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od dalas »

to hanzi 216: už ve středověku tento národ nazývali Lapky. Proto už dnes je v prodeji např toto : http://eshop.zbrojovkaholice.cz/239-det ... pasti.html
Odhalí jakoukoliv čočku, takže ikdyž kamera nefunguje, tenhle krám ji najde. To mohlo být i příčinou zmizení Tvé fotopasti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Hirc »

@Banan - pokud chceš aby ti MMSky chodili průběžně, tak si pořiď buď paušál nebo musíš na fotopasti nastavit nízký denní limit nebo dloooouhý odstup mezi snímky. Paušál na MMS umí T-Mobile v rámci balíčku "Rodina", O2 má nějaký "Neomezený MMS balíček" k dražším tarifům. Oboje v reálu vyjde na cca 500,- měsíčně (u T-Mobile jsou v tom tuším 3 a více čísel).

Teoretická nejvýhodnější kombinace je tarif O2 ZERO v kombinaci s Neomezeným MMS balíčkem. Akorát to není standardně povolená kombinace - takže by sis to musel "vyřvat" :wink: .

====

Fotopast s GSM modulem musím mít IMEI (http://cs.wikipedia.org/wiki/IMEI) jako jakýkoliv jiný telefon. Takže když jí někdo ukradne, tak ji lze dle IMEI a) rámcově vystopovat b) zablokovat pro používání v mobilních sítích. Ale zatím jsem to v reálu dělat nemusel 8) .
Banan
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05.3.2013, 14:14

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Banan »

@HIRC: S tarify diky, zrejme budu volit T-Mobile.. s kradenim a zneuzitim SIM, vzdy se da blokovat, tomu se asi clovek neubrani.

A mas osobni zkusenost s nejakou fotopasti primo? Vseobecne je v CR hodne diskutovana znacka Acorn (http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast ... b-sd-karta), ale z jinych kanalu zas vim, ze model (http://www.infoto.cz/fotopasti/fotopast ... b-sd-karta) je velmi spolehlivy a odolny, tak by me zajimalo, jestli nekdo zna a muze posoudit. Diky
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Tommy »

Ke každé fotopasti by měli jako dárek dát hliníkový žebřík. Fotopast umístím někam,kde dojedu autem,tak abych si mohl zároveň dovézt zmińovaný žebřík. Fotopast umístím alespoň do výšky 4 - 6 metrů a kmen namažu rostliným tukem. Žádný zloděj nebude po lese běhat s žebříkem...
Odpovědět