Lov klasickým lukem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Ratte
Nový návštěvník

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Ratte » úte 08.10.2019, 11:06

Člověk nepotřebuje nutně zahradu. Já mám prostě terčovnici v předsíni a z obýváku to mám 11m. Na udržení formy to stačí. Ven pro střelbu na delší vzdálenosti chodím jednou týdně.

Myslím, že pro potřeby lovu z klasického luku je spíše vhodné zaměřit se na co nejrychlejší vypuštění od nátahu. Já si typicky natáhnu tetivu k nosu, srovnám si zamíření, dotáhnu, vteřina domíření a vypouštím. Člověk se nestačí začít klepat.
Luk PSE Omen, Luk hybrid Longbow Alexbow, puška Ruger American Rifle Predator, Revolver Ruger Super Blackhawk, oštěp Samburu.
Zbrojovák
Zkušený diskutér

Příspěvek od Zbrojovák » pon 14.10.2019, 23:27

No měl jsem to podobně, jen teda těch 7-8m, na udržení, hlavně fyzické formy a konzistence techniky to stačí.
No, v domácích podmínkách jsem se rozhodl přejít na TTF prak (z prostorových důvodů), kde střílím stejným stylem. Jedno kotvení, splitvision - a musím říct že, i když jsem měl zpočátku pochyby, tak to je překvapivě stejně přesné.
Taky střílet 40lbs luk na 7m, je to poměrně hluboko a terčovnice brzy odchází.
Snažím se chodit ven co 2dny. a tu půlhodinu - hodinu čistého času tomu dávat. Někdy mám pauzu i 4dny, kupodivu se to nějak neprojevuje, nebo nevnímám to nějak dramaticky.
Co naučí nejvíc, včera jsem si dal takový malý 1,5h parkur v lese mezi pařezy a borovicemi, různé úhly, vítr, mám 3 okované karbony, těch ran bylo moc, dnes ráno jsem to cítil, ale výborný relax - spojeno s krmením a obeznáním revíru, někdy i hřiby. :wink:

PS: kdyby někdo měl zájem, tip na kování na karbony dodám, stejně tak i ty dutiny dělané na nc, nechal jsem si toho nadělat více. šíp vydrží prakticky pak neomezeně, bez toho se okamžitě ničí za insertem

a kdyby jste někdo měl tip na dobré světelné končíky za dobrý peníz, nahoďte, při střelbě v šeru lesa by to nemuselo být vůbec špatné, i na střelnici střílím dokud vidím cíl - bohužel ale nevím přesně kam, šíp už nevidím
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Ratte
Nový návštěvník

Příspěvek od Ratte » úte 15.10.2019, 21:33

Co používáš za terčovnici? Já mám bednu nacpanou hadrama a i když do toho střílím 60# klasikou a 75# kladkou, tak krom občasného přihození starého šatstva a výměny dopadové plochy z kartonu, to vzdoruje už osm let.

Taky trochu blbnu s prakem. Trochu jsem bojoval sám se sebou abych si ho s sebou nevzal letos do Afriky, takový duiker nebo springhare by se s tím ulovit dal. Ale řekl jsem si, že jenom jednu zhovadilost během jedné lovecké cesty a tak jsem vzal radši již osvědčený oštěp.
Luk PSE Omen, Luk hybrid Longbow Alexbow, puška Ruger American Rifle Predator, Revolver Ruger Super Blackhawk, oštěp Samburu.
Zbrojovák
Zkušený diskutér

Příspěvek od Zbrojovák » čtv 17.10.2019, 20:18

No mám terčovnici z kombinace, gumy, pytloviny a polystyrenu - stažené vrstvy stahovačkama. Vydrží dost, ale 60 šípů denně... to by asi šlo rychle. I když je to z balících odpadních materiálů co mám zadara z práce.
Vím že se používá neopren na kousky v pytli. Hadříky v jutovém zdvojeném pytli, to mám u nás na střelnici a jeví se to fakt nejvíc trvale, jen se mění pytle občas.
Spíš mi přijde v bytě ten luk neohrabaně nějak, pokud nejsou prostory proto jsem přešel doma na ten TTF prak s kterým se dá mířit prostě totožným stylem. Prakticky ta filozofie vychází z lukostřelby.
Stačí pověšená pevná celtovina do kapsy a před ní jakýkoliv cíl, ideál jsou třeba umělé špunty z vína.

V Kisikovi jsem četl o výzvě 1000šípů v tréningu denně...(což je podle něj běžná porce Korejské reprezentace :wink: ) no dnes jsem jich dal na střelnici cca 140, bez nějaké pauzy asi za 1,5h. Dalo by se i dále, ale stačilo mi to. Nikdy jsem šípy nepočítal, bylo to jen ze zajímavosti, abych věděl kolik vlastně střílím. Rozhodl jsem se, si začít vést nějaké statistiky úspěšnosti střelby a počtu šípů, abych věděl jestli forma roste nebo klesá, pro začátek na 18-20m, což je obvyklá rozumná lovecká dálka reflexu.

Ve vztahu k tomu cos Ratte psal, 60 denně přes pracovní dny + třeba sobota zdvojeně/ terén/ neděle pauza - podle mě to musí bohatě stačit jak na fyzičku, tak na konzistenci velmi dobrého rozptylu/ pozičního lovu na známou vzdálenost. Na šoulačku, střelbu ze země na různé dálky/ úhly/ postoj, to bude chtít asi víc chodit ven do terénu, celoročně.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět