Lov klasickým lukem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

Měl jsem možnost střílet z nové Black Widow a Morissna na veletrhu v Eisenbachu.Morisson se mi jevil mnohem lépe nž vdova,vůbec nestekoval a byl klidnější po výstřelu.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

Měl jsem možnost střílet z nové Black Widow a Morissna na veletrhu v Eisenbachu.Morisson se mi jevil mnohem lépe nž vdova,vůbec nestekoval a byl klidnější po výstřelu.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Sitka »

Ja mam Widow rad, PMA je hodne klidnej a presnej luk a navic me se vdovy libej, coz neplati pro kazdeho. Morrisna jsem nikdy nestrilel, ale nelibi se mi vzhledove. Tohle PMA jsem si nechal ušít na míru a v moc pekny kombinaci dvou dřev, je to krasavec a nenechal jsem si do nej dat červeny skla, ktera jsou pro Widow typicka, ale cerny. Ja bych nemenil ani za nic.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Climber »

Tak jsem právě dočetl celé toto vlákno až do konce, děkuji zejména Alwarezovi, že je ochoten sdílet svoje poznatky/zkušenosti s lukostřelbou. Právě totiž procházím bolestným obdobím rozhodování o koupi prvního luku. A bolí to, jsem z toho všeho jelen!!!
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

Není to tak složité,chce si ujasnit,kolik do luku budu investovat .Alvarez to už taky psal,zvolil bych nějakého Česwkého výrobce a k němu si zajel luky vyzkoušet.Například Kejval dělá i kurzy pro začátečníky a luk si lze vybrat,vyzkoušet..,navíc luk seřídí a dá k němu odpovídsající šípy,které mají správná spajn...(tvrdost šípu).Neznám moc prodejcú,kteří se vám budou takhle věnovat.
alexa
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27.3.2012, 20:57

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alexa »

několikrát jsem navštívil tyto stránky,ale konečně jsem se dostal k registraci.Lovím lukem i kuší tak 15 let.Mám bohaté zkušenosti s kuší( Excalibur Exomax 225 lb) luk Mathews.Kuše super,držák poměrně přesná,ale dost "kope",je to -prda-,mám s tím problém s optikou.Přešel jsem na tento lov od kulovnice a myslím,že to je ten lov,tak jak má být = s tak 7-10% úspěšností ale s spoustou adrenalinu a vymýšlení taktiky,(kdy pro vás vidět zvěř nad 50m je krásná potěcha oka,ale už né lovu).Pokud bude někdo chtít poradit nebo pokecat,jsem k dispozici.(momentálně trénuji s Mathews Heli a PSE TAC 10)
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Climber »

Tak luk už je zakoupen - Charon of Arniho, začal jsem trénovat (na lov ne, tu ambici nemám, prostě si jenom střílím).
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
alexa
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27.3.2012, 20:57

Re: Lov klasickým lukem ...

Příspěvek od alexa »

navezu se trochu příspěvkem,lovím lukem a kuší vice jak 15 let,pokud lovec s lukem není denně v lese nejde takto regulovat stavy zvěře(i tak to je velký problém),kdo zkoušel závody na 3D a potom zkusil lov ví o čem mluvím.Znám spoustu myslivců,kteří to chtěli vyzkoušet(lovit chladnou zbraní),všichni ani nezačali,protože po počátečních tréninkových střelách- to v přírodě a při lovu vypadá jinak..Další problém lovců s kulovnicí je odhad vzdáleností(znám spoustu střelců,kteří nepoznají 20m ,30m,40m všichni vidí vše daleko a vyprávěj jak střílej na 50m,60m nebo 100m).Vlastní zkušenost je ta: kde člověk vystřelí z kulovnice=zvěř začne chodit v noci.Pokud užije luku,kuše, zvěř se chová nadále přirozeně a chodí i za světla.A pytláci potřebují mít kus zvěře a né lovecký zážitek(kdy i přítomnost zvěře na dostřel a nemožnost vystřelit je LOV)
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

Tady se moc o lovu lukem a kuší nepíše...,a celkem to chápu.Není tady žádná tradice a navíc není mnoho lidí co má na to cestovat do zahraničí.Já lovil dlouho Hoytem pak Mathewsem,PSE,Bearem,Bowtechem,Parkerem,HCA.A každý z těch lukú měl své klady a zápory..,ale většinou to o luku není.Od Mathewse je jeden z nejlepších lukú na lov DXT.Od Z7 nahoru to už není to pravé ořechové.Hlavně ramena..,za rok je ze 70 lbs maximálně 62-65 lbs..,měknou.Jinak vzhledově super..,ale už měně stabilní.Bez dorazu tětivy se střílí špatně..,prošvihává tětiva a je hlučný..,oproti DXT nebo Schwitschbaku.
Pse Tac je super ostřelovačka..,ale oproti Tenpointu je dosti nepraktický.Rychlost přebíjení je asi nejmarkantnější.Navíc mají celkem problém s kvalitou,kámošovi vystřelil celý napínací mechanismus a po roce nemá dořešenou reklamaci.To je daň za předimenzovaný výkon.Excalibury jsou super kuše..,nezničitelné..,bohužel hlučné a dosti neskladné..Toť jen můj názor..
alexa
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27.3.2012, 20:57

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alexa »

odpověděl jsem,ale nějak se nic neobjevilo???Zkusím znovu:Sice tradice je tradice,ale je to i v přístupu k přírodě a lovu(myslivost),mám možnost jezdit střílet do zahraničí,nicméně to nedělám :wink: ,s tou Tac 10 docela těžká střelba,má to těžký a dlouhý předek a dlouhý nátah=což prodlužuje čas výstřelu a špatně se udrží horizontální posun(na delší vzdálenost je potřeba opora).Začínal jsem s lukama PSE,pak jsem se dostal k Methews Switchback(teď Heli),na hroty jsem zkoušel kde co a skončil jsem podobně- u Nap Shockwave(tyhle otvíráky se moc nelámou) a Nitro, G5 Montec,váhu mám 100gr,nějak mi nepřipadá velký rozdíl u 125gr- na pevné hroty mám 125gr(kuše)
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

K těm otvírákům,zatím nejlepší co jsem vyzkoušel jsou Wasp JackHammer.Fungovali i na prasata kolem 100kg,ale nesmí se chytit kloub,proto otvíráky používat na slabší spárkatou zvěř,srnčí,daňčí.. Pokud se loví černá,vysoká..,určitě bych volil hroty pevné.A je celkem jedno od jakého výrobce,ideální je když mají cut 1,3-1,5",kdy je penetrace a ranivist ideální.U volby luku je to spíš jak u kolovnice,tam vám to musí sednout..,jinak se netrefuje.
alexa
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27.3.2012, 20:57

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alexa »

tak se potvrdil M informace,na Tac 10 se mně zasekl celý mechanismus spouště,kdy jsem normálně natáhl,ale již jsem nevystřelil(a to jsem měl na mušce prasátko),při opakovaném vybíjení pomocí kliky jsem se divil,že jsem sestřelil" letadlo",naprosto selhal systém i vybíjení,a samovolně šíp vystřelil a to opakovaně(drahé ztráty),nešlo ani zajistit pojistka.Jsem rád,že jsem to přežil(ten kňourek asi taky :lol: ) a netrefil někoho.Takže asi velká slabina(se střílením jsem byl spokojen,tichá,klidná,po troše praxe rychlý nátah i v noci bez "klapání".Jsem zvědav kdo bude další.. :(
alexa
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27.3.2012, 20:57

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alexa »

tac 10 měl zbrojař a problém je jako vždy na straně střelce??(sice se povoluje mechanismus nátahu- aretace,což je potřeba zajistit tekutou závlačkou..nejlépe, a znovu utáhnout)Se spouští.. je to stejné jako při bojích ve Větnamu,kdy střílel sapik VZ58 i zvednutý z bláta,bohužel M16 se musela stále čistit a leštit.. :P )=Dostala se malá nečistota,při natahování jezdce, k mechanismu spouště a ta se celá blokla(precizní zpracování, přesné tolerance.. nepočítají s bojovýma podmínkama :P :?: Bohužel jde trochu o zdraví(střelce a okolí)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od fesoj »

Teď jsem sice úplně OT - ale když před invazí do Francie byli u pobřeží vysazováni žabí muži k získání vzorků dna /zda unese bojová vozidla/, bývali vyzbrojeni útočným nožem a Coltem .45, protože to byla jediná palná zbraň, která fungovala i při silném znečištění mořskou vodou a pískem.
Kritériem pravdy je praxe.
alexa
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27.3.2012, 20:57

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alexa »

škoda.že více myslivců neloví lukem,myslím tím, že by bylo více zkušeností i v technice a stopování,každá lokalita je trochu jiná,dostal jsem se k těmto stránkám náhodou,po dlouhé sféře vlastních zkušeností,i Metw.začal po mě,ale měl více možností a času..samozřejmě v zahraničí..no možná,že se to časem zlepší(nebo na jiném forum), lovu zdar
Odpovědět