Lov klasickým lukem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

Predevsim pouzit luk co je dostatecne slaby a ti co tahaji kladkace 60liber plus ,by meli zacit na 40 libernim luku a to luku co je dlouhy tedy long-bow co je 68 palcu dlouhy a treba recurve co je 62 palcu dlouhy i kdyz 60 palcovy luk je take O K . Dlouhe luky jsou stabilnejsi a take je naucit se jima strilet je snazsi ,sipy je bych nejrive nolil drevene a pozdeji treba carbonove ,ale musi mit prirodni dlouha pera 5 palcu je dobre . No obkoukat to ne nejakych zavodech ucastnit se nejakych kurzu a zeptat se vice zkusenejsich strelcu ,plus prostudovat nejakou literaturu ,takovy 40 liberni luk asi dostreli do dalky 150 -160 metru maximalne a jelikoz to nebudete potrebovat na loveni silnejsi luk nepotrebujete a silnejsi luk si muzete koupit pozdeji, jinak 40 liberni luk staci na vsechna mala zvirata az tak na zvirata do 70 kg pri dobrem zasahu i 100kg jelenec dlouho neprezije .
Nejvetsi chybu co Cechacci delaji ,ze si kupoji tem cinsky krap Samick ,nebot luk je nejlevnejsi a potom si stezuji ,ze jim vydrzi pouze pus roku atd a kdyz jej chteji prodat vlastne nema zadnou cenu a jasne na druhe strane musime koupit od nekoho jako lukare co tomu rozumi .....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://pepialto.rajce.idnes.cz/Medlanky ... ky_turnaj/

Mark Stretton v Brne tahajici 150 liber. luk .....
/ten hodne nejvice vousaty--- cili velmi zarostly/
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://tvsemily.cz/index.php?option=com ... deo_id=316

Nejvice mne rozciluje ten novinar co so mysli ze sip zver jenom porani a nekdo ji dostve a tak vubec nic nevi a jak se lisi ode mne kdy tady strilime zver na tech malych uzemi max.100 ha a tak vsem zacatecnikum rikam aby strileli na kratkou vzdalenost ,meli trpelivost a strileli presne, aby ten nas white tail byl dole za 6 vterin jinak utece moc daleko a kdo to bude hledat on za tech 6 vterin stale ubehne tak 150 yardu no a jasne nepresna rana co jej pouze porani nikdo jej proste nenajde ....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://www.youtube.com/watch?v=G5i0wsP4 ... re=related


Prisli nas navsitivit zraloci a jsou 100 m od plazi Floridy ,je jich 100 000 v kolonach dlouhych asi 20 mil a jsou asi 1 az 3 m velici a tak vyborny cil pro lukostrelce ,.......
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

doporučení na prodejce či typ luku

Příspěvek od moron »

Ahoj,

snad nejsem moc mimo temu ale jinou kde bych se zeptal jsem zde nenašel.
Můžu požádat o radu kde v Brně, Praze, Bratislavě mě dobře poradí a prodají když chci koupit obyčejný luk na domácí sranda střílení pro manželku jako dárek? Něco málo jsme zkusili omrknout a chtěl bych recurve s montovanými rameny (zatím těmi nejslabšími, ale s možností dokoupit silnější třeba pro mě), ne moc hrubým úchopem(ženská menší ruka).
Luk bude využíván docela málo, pro zábavu když přijedou přátelé a když by k to mu časem dorostli i děti tak ať se na ně můžeme naučit jakési základy. Jde mi o to ať mi někdě nevnutí úplný šmejd (stylu laciný dvakrát placený) a nebo něco zbytečně drahého a případně jaký typ by jste doporučili -i když chápu že výběr bude asi velmi veliký, ale asi bych enkupovla po netu - rád bych jej zkusil předem ošahat.
Jestli bychom ho použili časem i na nějkaé 3d terče doma to se uvidí, možná, ale moc to nepředpokládm.
Předem díky a klidně pište i SZ ať to tu není zahlcené
:)

Díky

R. Moučka
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od sided »

V Praze na Tyršově vršku, změří, poradí a prodají odpovídající luk a k němu patřičné šípy podle délky a síly nátahu. Naučí základy zacházení. http://www.archery.cz/
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

:D Nemyslím si že by to byla ta nejlevnější rada.. Ale v Praze je to určitě největší prodejce vybavení pro lukostřelbu..
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

Stanislav Vidim nema ochotu ani cas vysvetlovat neco o lukostrelbe i kdyz to vi ,nebot se jedna o stareho kozaka ve sportovni lukostrelbe a urcite se vam bude snazit prodat kus za 50 000 kc/ celou kusi/ a jeste lovecke sipy co jsou v Cesku zakazane pouzivat a strilet zver ..... Vidimu bych se zdaleka vyhybal ,nebot by to mohlo byti dost drahe .....
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od sided »

Alwarezi blafeš! Možná to není nejlevnější kšeft ale když si koupíš luk a šípy v Tescu tak ti nikdo nevysvětlí ani jaký potřebuješ ani jak s tím zacházet. Na Tyršáku se zákazníkovi pověnujou a rozhodně mu nenacpou předražený nesmysly. Jestl ale chceš pořídit výbavu za 999,-Kč tak musíš jinam. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Sitka »

S Tyršákem nemám dobré zkušenosti. Pokud Ti stačí luk na hoby a naučení se jak s nim zacházet, tak zkus supra.cz. Přístup k zákazníkovi je mnohem lepší.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

Celkem slušný obchod je ve Starém Kolíně,Rexbow pana Peroutky.Dá se tam domluvit a sortiment základních lukú je stejný jak na Tyršáku.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

Ja bych se obratil na Kejvala http://www.alexbow.cz !!!
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od moron »

Díky za typy

až něco seženu dám vědět jak jsem byl spokojen

Ahoj rm
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

Kejval už dělá luky na celkem slušné úrovni,ale nedělá skládané luky,nedají se měnit ramena. Výměnná ramena nejsou zrovna to pravé ořechové,luk vydává divné zvuky,můřže i vrzat při nátahu,je to cena za praktičnost.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

Jak jsem mluvil s Kejvalem tak ten odmita vyrabet rozkladaci luky ,nebot to da dost prace a nikdo v Cesku za to nechce platit a tam si kazdy radeji koupi Samick co je cinska vyroba ,ktery vydrzi pul roku ,nebot je vyraben komunistickymi otroky na linkach a tito lide tomu vubec nerozumi a vlada a strane jim plati maximalne 50 $ US za tyden ,tedy 200 $US za mesic a minus 30% dane , rozkladaci luk je o mnoho pracnejsi na ktery neni v Cesku trh, tam chce kazdy luk za 800 kc ....
Samick je jihokorejcka firma vyrabejici hudebni nastroje co asi pred 10 lety svoji novou produkci luku vyvezla do Ciny diky levne pracovni sile .Rozkladaci luk vrza snad jen s Ciny, jinak tady davaji mezi madlo a ramena gumu,filc,kuzi ,luk strili dobre a ja jsem s nim strilel 8 let dokud jsem nezlomil spodni ramemo a ja byl takovej blbec ,ze jsem si nekoupil nahradni ramena a kdyz se mi rameno zlomilo, company uz davno neexistovala .....
Odpovědět