Zkušenosti s noži Muela

Kuše, luky, praky a jiné
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od Reno »

Opatrný bych byl pouze ohledně nože Kizlyar Khazar, takto výrazná vybrání pro všechny prsty na rukojeti rozhodně nemusí sednout každému. Z těch zbylých tří nožů si prostě vyber ten, který se ti nejvíc líbí, chybu podle mého názoru neuděláš žádným z nich, ačkoliv ta výklopná pilka u nože Bareš určitě není špatný nápad.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od kabát »

Za 25 let praxe jsem pár nožů už v ruce měl.
Podlehl jsem i touze mít nůž na míru do ruky. Je to pevný nůž, čepel D2, délka 10 cm, zasazený do střenky z parohu.
Pilku mám taky pevnou a je u nože v pouzdře ale je samostatná.
Tento nůž nosím v batohu, protože na opasku je to nepohodlné a jak už někdo psal, pořád mi zavazí při pohybu, práci, sezení. A beru ho sebou opravdu jen když vím, že ho můžu potřebovat - nebo se s ním chci ukazovat.
Na to abych vyvrhnul několik kusů spárkaté bez broušení mi stačí malý zavírací nůž s pojistkou a zavírací pilkou.
S takovým malým obratným nožíkem se pracuje ve zvěři mnohem lépe.
Setkávám se s tím často, že univerzální věc neexistuje a tak i u nožů je dobré mít ne jeden.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od tibi1 »

U toho Bareša v Elmaxe ...ta pilka je asi vybrana z nejakeho noža ale nemožem prist na to z akeho...ale je OK lebo ma hrubku cca neco malo cez 1mm

To kabát...nemas foto toho svojho noza a pilky?
Uživatelský avatar
hawk
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 02.11.2015, 11:23

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od hawk »

Chlapi mám ještě jeden dotaz a teď na ocel volili by jste N690 nebo ELMAX?
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od lörinc »

Někteří naši nožíři berou pilky prý od Victorinoxu, čemuž bych i věřil. Mám nůž jak od Pajla, tak Victorinox a řek bych že ty pilky jsou hodně podobné, ne li stejné.......
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
hawk
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 02.11.2015, 11:23

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od hawk »

Přidávám pozvánku na prodejní výstavu v Praze
http://www.nrpraha.cz/program/625/pvn-p ... ives-2015/
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od Chassin the Trane »

Sám jsem zastáncem zavíracích nožů, jsou mnohem pohodlnější na nošení a přijdou mi i praktičtější. Ale to jsou moje preference, které můžeš mít úplně jinak.
Nůž dělá hlavně ocel a její vlastnosti, u toho tvého nože ji nezmiňují, takže asi žádná hitparáda, nejspíš nějaká 420. Takže nůž stojí dva táci (záleží na každém zda je to moc nebo málo), ale cenu dělá spíš paroh než čepel.

A z levnejch (a to úplně) nožů mi přijde super Opinel, který je za pár stovek (korun) a řeže parádně (mají buď uhlíkové ocele - pro mě lepší nebo nerez), ostří drží na cenu obstojně, dobře se brousí. Ocel také neuvádí, ale v této cenové hladině bych to neřešil. Ale jsou to jen nože - jeden nástroj.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od Citron »

Pokud nechcete kupovat tovární nože, nebo nože od nožíře za "vysokou" cenu, tak se zkuste podívat po nožích od Bedřicha Zamrazila. Značka na nožích je Z v kdoužku.
Mám od něj prodlužovák a zavazák s pilkou a párákem a jsem maximálně spokojen, v revíru nás jej kdysi používalo 5 z 6ti stálých. Co vím, tak měl v nabídce několik velikostí zavíráků s různými želízky, většinou z nereových ocelí, dne se nabídka širší.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od tibi1 »

je tu nejaky odvažny pacient co pouziva v lese nož z damašku?
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od Boci1 »

:lol: Já používám,ale ne uhlíkovku.Damasteel.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od tibi1 »

...s jak ti to reze a pracuje s tim v reale v lese oproti nerezovkam
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od Boci1 »

Tady ten mám cca 6 let a používám ho hlavně na vyvrhování i když pár kusů jsem s ním taky udělal komplet.Vyhovuje mě,že jde obsluhovat jednou rukou a čištění taky není problém.Co se tranlivosti ostří týče tak je to srovnatelný s RWL34,já osobně tam nevidím žádnej významnej rozdíl,možná jde líp do řezu,ale to je můj subjektivní pocit.Z práškovejch nerezovek co jsem vyskoušel tak nej ELMAX.

Obrázek

Obrázek
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od tibi1 »

nadhera a supr info ...dííík
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od Boci1 »

Není zač :D
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Zkušenosti s noži Muela

Příspěvek od Zbrojovák »

to jo, ale to čištění od zaschlé barvy, srsti, jater, někdy zeleniny :) měl jsem vystřelovák i zavírák mikov (damasteel i RWL) a už bych nechtěl, a taky ta pevnost zavíráku...
Ale jako paradenůž joo a souhlasil bych že když RWL tak raděj mix v jemném damasteelu - řeže i když už je zatupený, něco jako pilka i líp se obtáhne. Když se ztupí z nějakého důvodu RWL, je v lese větší ouvej - resp. je to s dobroušením na dýl...
taky znám - dělám to kolegovi
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět