7 mm Rem. Mag.

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od jezevcik »

Kamárád střílí PTS soustřel 200 metrů 5 cm zbran sauer 202 optika ZD norma vulkán soustřel ,taky kolem 8 cm ,vím, že byl zklamaný.Poslední rozhovor sním ,tak byl mile překvapen s přesností geco plus podobné střele vulkánu.
C. J. Hornster
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 26.12.2013, 11:41

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od C. J. Hornster »

Jak tady tak procházím a čtu toto téma, tak vidím že se tu o 7 mm rem. mag. píše že je vhodná na větší vzdálenosti.
Ale zajímalo by mě jak se tato ráže chová na menší vzdálenosti, třeba na 50 m. Vím že nejvíce záleží na používaném typu střely, ale nemůže tato ráže s přebytkem energie na blízku prostřelovat kusy bez většího poškození tkáně? Hlavně by mě to zajímalo u srnčí zvěře.
ZH 304 7x57R - 12/70
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od BwanaHunter »

Hornster> "drobná" oprava, ne že nejvíc záleží na použitém střelivu. Záleží JEN na použitém střelivu. Více jsme to probírali tady viewtopic.php?f=41&t=3720&p=105764&hili ... A1#p105764
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
magnum
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28.11.2012, 11:00

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od magnum »

Zdravím pánové,

vybírám střelivo v této ráži. Co jsem stihl vyčíst, tak je doporučeno používat bondovaných střel, které drží tvar. Mám v hledáčku Geco Plus. Jaký na tyto náboje máte názor? Případně navrhněte něco v podobné cenové relaci 50,-/ks.

Dík,

Honza
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od BwanaHunter »

Budu za prudiče, ale osobně mi přijde ujeté, pořídit si flintu v takovéhle ráži, a pak řešit pětikorunu na patroně. Osobně nemám zkušenosti s Geco plus, a vlastně ani se 7mm RemMag, ale má jí kamarád, PH, který loví stovky kusů zvěře ročně, a došli jsme k závěru, že pokud jde o vlastnosti střel, je to dosti obdobné s 300 WinMag. Tu mám a zkušenosti moje i kolegů najdeš v příslušném vlákně.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
magnum
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28.11.2012, 11:00

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od magnum »

Tady preci nejde o 5,-. Je rozdil dat 50,- za geco nebo 90,- za rws. A kdybych s tim jen lovil, tak nereknu ani popel. Ale chci vice chodit na strelnici, abych to dostal do ruky. To je cele ;-)
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od Rogam »

To magnum

Jestli na to koukám dobře, tak u Brýmové máš pro 7mm Rem.Mag. výběr pod 50,- Kč
7mm Rem.Mag.175gr.PSP Rem 47,50 Kč vč. DPH
7mm Rem.Mag.SPCE 11,2g.SB 28,90 Kč vč. DPH
7mm Rem.Mag.TM 10,7g.Geco 34,90 Kč vč. DPH
7mm Rem.MagPSPBT11,3g.PPU 26,90 Kč vč. DPH
http://www.zbranebrymova.com/index.php? ... abku*signa
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od BwanaHunter »

Nechytej me za slovo, to byla ilustrativni nadsazka. No tak par desetikorun... Btw. 90 kc nestoji ani Blaser CDP, natoz treba Hornady. Kdyz jsi mluvil o bondovanych strelach, rozumel jsem tomu tak, ze ti jde o lov, a muj nazor je ten, ze komu je lito si na lov koupit poradnou patronu, at radeji sedi u televize. Strelnice to je jina, pri takove spotrebe je uz cenovy rozdil na patrone znat citelneji, ale u strelnice bych neresil "bondovanost" a tedy terminalni ucinek strely, ale tercovou presnost. A ne vzdycky patrony, vykazujici dobre vysledky pri lovu, maji dostatecnou presnost na strelnici. Staci kouknout vedle, kde mi kolega Pufr daval tip na Speer Hot Core by Federal, s tim, ze ma dobre zkusenosti pokud jde o ranivost, nicmene precize celkem bida, "neco kolem" moa. Samozrejme neznam tvoje pozadavky, nekomu staci trefovat pivni tacek na 50m, nekdo chce strilet dost pod moa. Ale predpokladam, ze na trefovani tacku na 50m si neporizujes 7mm RemMag.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
magnum
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: stř 28.11.2012, 11:00

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od magnum »

No já se již rozhodl, že si koupím tak od třech adeptů krabku a vyzkouším přesnost. Na lov mám dva kandidáty - ono Geco plus a Hornady interbond. Uvidí se co bude chodit lépe.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od lovec »

V rámci prípravy na blížiacu sa hlavnú sezónu som strávil minulý týždeň pekné nedeľné popoludnie na strelnici testovaním niekoľkých laborácií do môjho Saka 7mm Rem. Mag. Nestihol som síce vyskúšať všetky pripravené navážky, pretože som ešte išiel večer do revíru, ale aspoň niečo sa podarilo. Na rozdiel od minulého testovania, keď ma veľmi neoslnil Scenar-L 180gr. (...ktorý však lieta excelentne zo 7mm-08 Rem.), tak včera dostal šancu Berger Hybrid 180grs. Zrejme som mal šťastnú ruku a v kombinácii s tipmi, ktoré som našiel pri prehrabávaní zahraničných diskusií, sa mi podarilo nájsť navážky, ktoré vyzerajú sľubne. Ak sa mi pri najbližšej návšteve strelnice potvrdia dosiahnuté rozptyly zo včera, tak budem úplne spokojný. Okrem presnosti ma milo prekvapili aj rýchlosti, najslabšej laborácii som nameral 865m/s, tá najpresnejšia dosiahla cca. 890m/s. Podľa vizuálneho zhodnotenia je ešte priestor smerom hore, otázna bude presnosť. Predsa len, od relatívne krátkej, 62cm hlavne sa nedá chcieť zázraky, aj toto je už viac než som očakával. Momentálne je asi najviac limitujúcim faktorom presnosti puškohľad, ak sa osvedčí laborácia s Hybridom, tak tam skúsim namontovať niečo výkonnejšie a s jemnejšou osnovou.
Na druhej strane musím s miernym sklamaním konštatovať, že ani stúpanie 8,6" nie je dostatočné na to, aby v mojich podmienkach utiahlo Berger EOL 195gr. Síce dosiahnem rozptyly okolo 6cm/300m, ale dierky v papieri sú oválne. Takže som objednal ešte ďalšie 195-ky do zásoby a keď budem meniť súčasnú hlaveň, tak budem potrebovať nový lauf s ešte strmším twistom.
Snáď sa na mňa čoskoro usmeje Diana a budem môcť zhodnotiť účinky. 8)
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
L0KI
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 18.1.2016, 20:53

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od L0KI »

Zdravím pánové,

mám otázku jen na ty z vás, kteří vlastníte ráži 7 Rem. Mag. Nebavme se prosím o přebíjeném střelivu, balistice atd. To už je tu řešené. Chtěl bych jen zjistit vaše zkušenosti s továrním střelivem? Jak jste spokojení? Co s tím lovíce a na jaké vzdálenosti? Nechce se mi věřit, že by tahle ráže byla tak špatná, jak mi spousta lidí říká a že mám jít raději do 30-06 Spring.

Předem díky za odpovědi.
Tikka T3x Varmint 7 RemMag + Sako TRG 22 - Meopta ZD 6-24x56 MilDot2
Baikal IŽ 94 Tajga 308Win-12/76
Baikal IŽ 27 M 12/76, 12/76
Zetka 7x57
CZ 75 Shadow line
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od lovec »

Len všeobecne - pri dnešných, výkonovo podvýživených laboráciách, by som volil strelivo s ľahšou, rýchlejšou strelou pevnejšej konštrukcie. Fabrické strelivo s ťažšími strelami v reále zvykne zodpovedať výkonu 7x64.
Ak neprebíjaš a chceš si kúpiť zbraň v tomto kalibri, tak by som na tvojom mieste obetoval čas a námahu na zistenie reálnej a opakovateľnej dostupnosti požadovaného fabrického streliva v tvojom okolí.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
L0KI
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 18.1.2016, 20:53

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od L0KI »

Teda lidi,

to je tady tak mrtvo nebo nikdo nestrili ze 7 RM? Drive byly behem dne aspoň dve odpovedi a ted nic..
Tikka T3x Varmint 7 RemMag + Sako TRG 22 - Meopta ZD 6-24x56 MilDot2
Baikal IŽ 94 Tajga 308Win-12/76
Baikal IŽ 27 M 12/76, 12/76
Zetka 7x57
CZ 75 Shadow line
brakanyr
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 28.1.2018, 12:24

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od brakanyr »

Tak pánová abych to tu trošku oživil, uvedenou ráži vlastním cca 6 let v kukovnici Blaser R 93. Za svých 25 let střeleckých zkušeností můžu tuto ráži jenom doporučit jak na střelnici tak i v revíru. Přesnost vynikající na 14 i 200+ merů a zpětný rýz je me dlého mého názoru menší než u kulovnice sauer 200 v ráži 30-06.
Střeliva jsem vyzkoušel několik druhů, velice dobré zkušenosti mám se střelivem Geco 180gn 890m/s. Přesná střela s vynikajicím ranivým účinkem pro tuto ráži. Vynikající je rovněž střela od fy. RWS ID 177gn po ní zvěř zůstává téměř vždy v ohni a neodchází, černá i vysoká. Samozřejmě záleží na umístění zásahu, nejlépe vyšší komora hned za plec. Hodně mě zrazovali kolegové od střely Barnes TSX 160 gn. kterou jsem rovněž vyzkoušel a výsledky opět vynikající. Přesná střela s výbornými účinky.
V poslední době jsem začal s přebíjením této ráže, rovněž jsem měl strach s přebíjením sřeliva do R93 ( dle různých recenzí na uvedený systém přímotažného závěru)ale protože se mi nakupily nábojnice, tak jsem se do toho přeci jen pustil. Napřed pomalu a teď přebíjím tak jako i jiné ráže. Zkouším střelu Berget VLD Hunting 168 gn kde mám v 870m/s. Na střelnici chodí stejně jako zmiňované TSX ale zkušenosti na ranivost zvěře zatím nemám žádné. Předpokládám, že budou obdobné jako s Barnesem, protože tato střela je obdobné konstrukce. Z mého hlediska tuto ráži můžu jen doporučit ale myslím si že je spíše pro fajnšmekry,než začátečníky je to zkrátka 7x64+.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 7 mm Rem. Mag.

Příspěvek od dalas »

Berger VLD a Barnes TSX jsou velmi rozdílné konstrukce. To, že na střelnici chodí stejně (na jakou vzdálenost?) ještě neznamená že budou mít stejné ranivé účinky. V měkkém cíli se budou pravděpodobně chovat obdobně. V tvrdším cíli bude Berger významně fragmentovat. TSX bude pouze expandovat s vysokou hmotnostní retencí.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět