Norma Bondstrike

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Norma Bondstrike

Příspěvek od lovec »

Novinka od Normy, niečo ako modrý super-AccuBond :lol: :twisted:

https://www.norma-ammunition.com/en/Our ... ondstrike/





Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Norma Bondstrike

Příspěvek od Childeater »

Rád bych oživil téma.
Jde mi o to, že mi docházejí Accubondy 180 gr do 30-06 (kupované v patronách od Federalu) a poohlížím se po náhradě, která se bude stejně chovat co možná nejpodobněji, co se týče balistiky a účinku ve zvěři. Jako první kandidát mě napadl Terminal Ascent 175 gr, ale jsem rozpačitý z dostupnosti.
Bondstrike se dá sehnat bez potíží.
Máte prosím někdo zkušenost z přímého srovnání Bondstrike x Accubond, ideálně v 30-06 anebo .308?

Dík
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Norma Bondstrike

Příspěvek od Childeater »

Tak budu muset být výzkumníkem sám... :wink:
Bondstrike koupeny, změřím rychlost a nastřelím a porovnám účinky s Accubondem...
Mysho22
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: stř 25.1.2012, 23:41

Re: Norma Bondstrike

Příspěvek od Mysho22 »

Mal som ich iba v 308win a dost rozpoluplné pocity. Kamoš ich strielal tiež z Sauera 404 (tuším 52 hlaven) a ja z Antonio Zoli (60cm hlaven). Padalo to obom rovnako alebo doslova do par metrov za dobrého farbenia. Len on mal max poškodenie do dvoch dlaní a ja som vyhadzoval celé rebrá sem tam lopatku u dančieho vysokej diviaka. Srnčie bolo o dost lepšie . Vystrielal som krabičku a išlo z domu. Kamoš ho ochotne zobral a bol aj nadalej spokojný. Kusy lovené od 50m do 200m.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Norma Bondstrike

Příspěvek od Childeater »

To je zvláštní.
Díky.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Norma Bondstrike

Příspěvek od Childeater »

Tak, chtěl jsem se podělit s prvními zkušenostmi s Bondstrike; trvalo to déle než jsem myslel - dostřílel jsem napřed starou zásobu Accubondů a potom se mi podařilo dvě prasata minout kvůli chybě při nastřelení flinty na Bondstrike... :oops:
Zatím mám ulovené 2 kusy černé, je tedy brzy na nějaké závěry. Orientační představu už ale mám. Zdá se, že Bondstrike se chová velmi podobně jako můj milovaný Accubond, s nepatrnými rozdíly. Myslím, že Bondstrike je trochu agresivnější; tzn. expanduje / deformuje se rychleji a v dutině hrudní vzniká rychleji (a větší) tlak. To má své výhody; kvůli poškození aorty a devastaci plic zvěř zůstává v ohni i při komorové ráně, kdy nejsou zasaženy žádné větši kosti - poslední kňourek dokonce jen mezi žebry. Tenhle tlak způsobený rychlým otevřením střely ovšem způsobí, že se barva vytlačí mezi žebra a kůži na vstřelu. To může někomu vadit, mně je to jedno - považuji to za kosmetický problém, nakolik tu barvu jen seškrábnu nožem. Accubond se choval identicky, jen v trochu menší míře. Řekl bych, že vytvářel nepatrně menší tlak v hrudníku zvěře a vytlačené barvy nebylo tolik.
Důležité ovšem je - a pro mě naprosto zásadní - že zvěř neodbíhá po zadní komoře, není poškozená zvěřina a střela je z mé hlavně velmi přesná. Poté co jsem tedy pušku na Bondstrike konečně vyladil k naprosté spokojenosti, přecházím na Sauer 505, který se mi jako novinka velmi zalíbil a osazuji ho Alpex 4k. Sauer má stoupání 1:11, což je opproti mé CZ 557 rozdíl, ta má 1:10. Doufám, že to nebude znamenat nějaký problém se stabilizací střely a s S 505 se bude Bondstrike chovat identicky. Stejná délka hlavně (51 cm) by naznačovala, že by tomu tak mohlo být.
Uvidíme tedy, jak to bude po změně flinty... :wink:
Odpovědět