GECO - nové strely

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Lotr »

Mě jen Vulkány momentálně došly, ty Geca jsem měl v zásobě a chtěl jsem je vyzkoušet,tak se na ně přestřelila flinta, jeden kus zatím nemá vypovídající hodnotu, navíc takhle nablízko, jsem přesvědčený, že bych Vulkanem prostřelil, nicméně i ten Plus odvedl svou práci, při 15ti metrech snad ani nelze mluvit o dosledu, zvěřina poškozená nebyla a střela se našla, takže jsem vlastně docela spokojený, uvidíme, co to bude dělat na větší vzdálenosti a na srnčím a liškách, ale není problém se po dostřílení krabičky vrátit k Vulkánu, se kterým jsem maximálně spokojen. Navíc jsem rád, že jsem tu mohl předvést účinek Plusu z vlastní zkušenosti.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Lotr »

Druhá zkušenost s Geco Plus, srnec 6 let, váha 16 kg, na 8 m, čistá komora, v ohni na místě, rozstřelená špička srdce, poškození zvěřiny bohužel nevím, zvěřina zůstala místním, vstřel 8,22 mm :wink: , výstřel velikosti padesátikoruny, škoda že nebyla možnost bližšího zkoumání, ale nemyslím, že by bylo nějaké výrazné poškození. Zatím Geco Plus v 8x57JS funguje, uvidíme na delší vzdálenosti, zatím se zdá, že se stanu short range hunterem :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od dalas »

Lovu! Zase to s tou vzdáleností nepřeháněj. Nerad bych tu viděl vlákno "lov srážečkou" :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Lotr »

Lovcův dík! Zapomněl jsem dodat, že právo taktéž nebylo poškozeno, ustřelená špička srdce, játra, plíce, ledviny a slezina nepoškozeny, zcela použitelné na jägerguláš.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
luboslav
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24.12.2012, 12:25

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od luboslav »

Včera som vyskúšal prvý krát v novej guľovnici Sauer 202, 8x57 IS Geco plus. Lanštiak zhruba na 70m , zastal mierne šikmo. Rana na komoru ľavá strana, tesne za lopatku, výstrel na úrovni posledných troch rebier. Strela zasiahla na vstrele plúca, rozbila pečienku. Priestrel s pomerne slabým farbením. Lanštiak prebehol asi 30 m a zhasol. Vstrel na rebrách veľkosti asi 2 cm, výstrel asi 3 cm. Na tento kaliber sa mi na prvý pohľad javí strela ako tuhá, farba začala po 10m , potom sa objavila na vysokej tráve, hlavne na vstrelovej strane. Na jednom kuse sa to nedá posúdiť, počkám ešte na spoločné polovačky ak sa podarí niečo uloviť ale na 90 percent prechádzam na moju osvedčenú Normu vulkán. Idem lanšiaka rozobrať tak hodím info čo sa týka poškodenia diviny.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od martinh »

V pátek jsem vyzkoušel poprvé Geco plus na vysokou zvěř. Jelen 120 kg vyvržený. Vzdálenost 130m, vstřel na žebrech 15 cm za plecí vystřel na druhé straně ve stejném místě, velikosti koruny. Jelen po ráně prudce vyrazil, udělal padesátimetrový oblouk, začal zpomalovat, zastavil, rozhlédl se a padnul. Ráže 308 W.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Zdenek41 »

Upřímné lovu zdar...Zdravím.Učinek v W 308 a šetrnost až překvapující.Možná že to nebude špatná alternativa.
lesni
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17.1.2012, 21:27

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od lesni »

Dnes jsem vyzkoušel Geco plus v ráži 7x64. Srnče střeleno na trn zhruba na 70m a zůstalo v ohni.Srna od srnčete udělala oblouk směrem ke mě a zhruba na 30m jsem vystřelil tesně za plecko,srna stála a nevěděla ,zě byla zasažena,poté udělala 10 kroků a padla.Zvěřina supr,dírka tam a ven ale ranivost mě zarazila,podobala se střele od Selieru (PTS) s těma jsem nastřílel kolem 40 kusů a to bylo to stejny,ranivost žádná a zvěř odcházela hodně daleko...uvidíme co to bude dělat s prasatama ale nemám z toho vůbec dobrej pocit. :?
rikos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13.11.2009, 14:43

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od rikos79 »

Mam s touto strelou 2 loncaky, 40 a 65 kg, vstrel 1 cm vystrel 3 cm, obe pneumotorax, splaskle plice a prestrelena tepna, vybarvene dovnitr, obe v ohni. Strela je tvrda a nerozpadla se. Raze 308W, kulovnice Marlin X7. Stejna zkusenost jako ostatni.
johnpeep
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 14.12.2012, 17:25

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od johnpeep »

Koupil jsem náboje v ráži 7x64 Geco express. První ulovený kus sele 32kg, střeleno na 30 metrů, za lopatku na žebra, obě strany prostřelene, sele odběhlo 30 metrů- stopní dráha bez barvy, na nástřelu ani barva ani stříž, vybarvilo dovnitř, zvěřina s minimálním poškozením.
Další kus kolouch asi 45kg, střeleno do 30ti metrů za lopatku přes žebra, výstřel přes bachora. Kus odešel se značením 50 metrů, na nástřelu ani barva ani stříž, vůbec nic. Po 10ti metrech se ve stopní dráze začala objevovat barva, ale nepatrné množství, žádné stříkance jak jsem byl zvyklý ze střižné hrany od vlašimské munice. Zvěřina s minimálním poškozením.
Další kus kolouch, váha 40kg, stříleno na 40 metrů. Toho jsem po předchozích zkušenostech střelil na komoru. Střela neprošla celým tělem, zůstala někde vevnitř, ale nenašel jsem ji, takže nevím co z ní zůstalo. Kolouch po ráně vůbec neznačil, udělal 4 kroky a stál, Po 5 sekundách se složil. Zatím střelu hodnotím negativně, vůbec zvěř nebarví. Od vlašimi se střižnou hranou jsem přešel k této munici, protože mi každá zvěř, co jsem střelil odcházela z nástřelu od srnčího až po vysokou. Ale aspoň ta střižná hrana barvila jak z konve. Zkusím zvěř střelit na delší vzdálenost, možná se střela bude chovat jinak. Jestli to bude furt stejné, nic jiného mi nezbude než prasata střílet za slecho a zbytek nakrk, ale to bude loterie.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od František Fořt »

Anebo jednoduše takové patrony vystřílet v rámci tréningu a koupit něco normálního, co funguje. Věřím, že od Norma nebo RWS se najde dost dobrých patron pro 7x64. Taky bych zvážil Brenneke, ale ty jsou fakt dost drahé.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Zdenek41 »

Františku bývavalo....
http://www.lovecke-zbrane.eu/naboje/nab ... ci/7x64-1/
http://www.lovecke-zbrane.eu/naboje/nab ... -id-11-5g/

Beru to teda s pohledu a porovnání těchto dvou značek.Které upřednostnuji. :wink:
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Jan Slavětínský »

V 7x64 funguje i Noster part. od SB. V této ráži má rychlost a dobře se otvírá, zvěř prostřeluje, nerozbijí to i to barví. Cena od SB je o dvacku nižší než RWS patrony. Kolega střílí eXnergy - srnčí, černá a spokojenost. S tou eXnergy dvakrát neprostřelil lončáka - trochu šikmá rána.
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od jezevcik »

A jsme zase u toho někomu to funguje a někdo to haní .Já mám opačnou zkušenost s expresem v 7-64 a to dobrou .Uloveny 4 kusy vše v ohni rány na lopatku daněk 170m ,danče 150 , selata 130metrů možná to bude tou vzdáleností -velmi dobrá přesnost .Jinak vše prostřeleno a poškození minimální.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od bon »

jezevcik píše:A jsme zase u toho někomu to funguje a někdo to haní .Já mám opačnou zkušenost s expresem v 7-64 a to dobrou .Uloveny 4 kusy vše v ohni rány na lopatku daněk 170m ,danče 150 , selata 130metrů možná to bude tou vzdáleností -velmi dobrá přesnost .Jinak vše prostřeleno a poškození minimální.
Ten "drobný" rozdíl je mezi předložkami za a na. Protože pokud střílím na lopatku, bude kus pravděpodobně v ohni, ale za lopatku přes žebra a ještě k tomu s výstřelem naměkko to bude práce pro psa.
Odpovědět