Lapua Mega

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Lapua Mega

Příspěvek od roedear »

Zdravím, laboruje někdo Lapua 10,1g i do 6,5 x 57?? nebo není jiná těžší varianta než od RWS 9,1g DK?? díky.
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: Lapua Mega

Příspěvek od moron »

ahoj,

6,5x57 10,1g Lapua Mega nechávám kamarádovi přebíjet. S kvalitou i účinkem spokojen - loví s tím tak kolem 8-10ks srnčího(myslivost jako součást povolání). Přebíječ ozkoušen i v mnoha jiných rážích a laboracích. Pokud budete chtít na něj kontakt napište SZ.

zdravím rm
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: Lapua Mega

Příspěvek od Zakov »

Lapuu(10,1g) jsem si nechal přebíjet do kulobroku 6,5x57R. Účinek na zvěř : Jelen na 100 m(120kg) komora (plíce) od nástřelu cca 80 m, výborné značení po ráně, barva po cca 50 m, neprostřelen, kulka pod dekou. Daněk cca 60 kg, střílel jsem na 80m, odešel 50 m od nástřelu, velmi dobré značení po ráně, zásah na komoru, průstřel, od nástřelu výrazné barvení. Jezevec 80 m komora, zůstal v ohni, kůže bez výrazného poškození. Srnče(9 kg)na 60 m, komora, zůstalo v ohni, výstřel cca 3 cm. Bohužel mi chybí větší " vzorek", lovím s touto střelou aktuálně asi měsíc. Zatím spokojenost za velmi rozumný peníz. Budu ji zkoušet i v 3006 Spr. 12g. Pak dám vědět.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lapua Mega

Příspěvek od Shiva »

Pokud je to prebijene strelivo, bylo by dobre znat ustovou rychlost.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Lapua Mega

Příspěvek od Hans88Vagus »

Po Novém roce budu mít přebité Megy do 6,5x57. Všechny rychlosti změřené, gramáže, prostě všechno. Kdyby někdo chtěl, můžu to sem pak dát. Eventuelně i kontakt.
Lovu Zdar!
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: Lapua Mega

Příspěvek od Zakov »

Po dobrých zkušenostech s LM ze 6,5x57R jsem si nechal přebít 13gr. střely do 30-06 Springfield. Mám lehký kulobrok (Merkel SL 2) a tak jsem se rozhodl jít cestou pomalejších těžších střel, laborováno na V 0 cca 750m/s (měřeno). Zkušenosti velmi dobré, používal jsem to hlavně na vysokou. Střeleno 2 jeleni špičáci, 1x komora(na 90m) od nástřelu cca 50 m, prostřelen, dobré barvení od nástřelu, 1x krk (pochopitelně v ohni). 3x kolouch - komora (60 m)1x v ohni, 2x (100m) dobré barvení a cca 50 m od nástřelu, 2x kolouch krk( v ohni), laň nízká komora(120m), velmi dobré značení i barvení po ráně dostřelena cca 250 m od nástřelu. Daňčí holá na cca 80 m, komora - daňče v ohni, danělka 30 od nástřelu. Je to velice pohodové klidné nekopavé střílení. Zvěř skutečně dobře značí zásah, barvení je v podstatě od nástřelu, zvěř je prostřelena. Mám s tím však doposud jen málo zkušeností, lovil jsem s novými hlavněmi tak 4 týdny.
Pet
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 02.11.2008, 12:13

Re: Lapua Mega

Příspěvek od Pet »

Zdravím, chci sa zeptat zda někdo nemá zkušenost, která z těchto střel by mohla být nejměkčí : Mega,Vulkan nebo Hammerhead?
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Lapua Mega

Příspěvek od Nik.308 »

Se Sakem zkušenost nemám, ale Vulkan bude jistě měkkčí, než Mega.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Lapua Mega

Příspěvek od michalos »

Vulkan drží aspoň po hromadě pokud to není extra rychlá ráže....jinak Hammerhead je podle zkušeností jednoho z kolegů tady na fóru měkkej jako blato něco jak spce
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Lapua Mega

Příspěvek od František Fořt »

Já nevím, co si o střele MEGA myslet. I při nevelké rychlosti, tj. když je zvěř dál, to dělá šílené podlitiny. V 6,5 to potvrzuje více lidí. Ano, má to dobrý stop efekt, ale já nejsem zvyklý, že při dobrém zásahu za plecko, tedy bez chycení lopatky (pouze žebro) dělá podlitiny od krku až po hřbet. O pleckách nemluvě. Dlouho jsem nevyhodil tolik masa, jak z daňčího teď (všechny žebra, hromadu z plecek a všude možně). A to se opravdu jednalo o naprosto čistou a předpisovou ránu. Kule musela mít odhadem rychlost už "jen" nějakých 700 ms a přesto podlitiny opravdu na obrovské ploše. Toto se mi nestalo, ani když jsem 8x57 nebo 30-06 taky s měkkou kulí nablízko nechtěně trefil lopatku nebo jednou s Vulkanem u prasate pažní kost. Bylo to rozbité, ale spiše jen ta drť, podlity skoro žádné.

Na to, že Megu jsem vždy považoval za docela tvrdou kuli a je zejména v 6,5x55 asi nejoblíbenější kule, dělá dost velký bordel.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Lapua Mega

Příspěvek od johnyc77 »

Já teď ulovil srnce s Gameheadem 10,1g a vyškrábal jsem jen takový sliz se sraženou barvou.. Poškození 0, střílel jsem těsně za plece, kolem +-160m.. Zůstal v ohni. Chtělo by to nějakou černou, musím se jí teď začít trošku věnovat..
není náhodou tohle téma o Lapua mega? Leon
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Lapua Mega

Příspěvek od běžkař »

Nemám s Megou moc zkušeností, ale minulou neděli jsem střelil sele (vyvržené 15 kg). Rozstřelené játra a část srdce. Sele se ani nepohlo. Nikdy jsem neviděl menší poškození. Vstřel cca 1cm, výstřel cca 3 cm. Absolutně bez podlití. Nebylo ani co ořezávat. Nemusel jsem vyhodit vůbec nic. Škoda, že jsem to nevyfotil. Stříleno na 35m, 308W, Lapua mega 12g, Vo 765 m/s. Uvidíme příště, jestli to nebyla náhoda........
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Lapua Mega

Příspěvek od johnyc77 »

Leon: Omlouvám se, špatně jsem koukl..
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: Lapua Mega

Příspěvek od Olaf »

To František Fořt - zajímavé Františku, za dobu co střílím jsem nepoznal snad šetrnější střelu jako Megu. Stop efekt výborný, podlitiny žádné. Mám ji vyzkoušenou v rážích 6,5 - 308W a 9,3x62, postupně ji vyzkouším i v rážích 300WM a 30 Blazer. Samozřejmě existují střely se srovnatelným účinkem, ale cenově jsme v tu chvíli někde jinde.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Lapua Mega

Příspěvek od František Fořt »

Kdybych nebyl líný a nafotil to ...., ale to bych fakt jenom pořád něco v lese fotil. :D Ten kus daňčího nebyl žádný chcípáček, žádné vyhublé daňče. I přesto podlitiny vražené mezí blánami po celém boku jak po našláplé .223 nebo .243.

Nakonec i Alda měl s Megou v 9,3x62 pár rozpačitých zkušeností co do devastace, jestli se nepletu.
Odpovědět