25-06 Remington

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 6,5-284

Příspěvek od SAKO »

Přesunuto z tématu "6,5-284" - bychom tu v těch nekonečných vláknech taky dokázali něco najít :) Pufr
NO, ja mám ve Varmintu od Tiky 25-06 Rem a můžu říct, že to střílí velmi, velmi dobře a na živé tvory je to vypínač.
Akorát to není .266, ale opravdová 6.5 - ka, takže .257. Výběr střel je sice horší, jako u .266, ale nejhorší to není. Střílím už jenom Nosler a to bud NBT 115 Grs, nebo Accubond 110 Grs.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: 6,5-284

Příspěvek od Durell »

Všetkými parametrami je to veľmi podobná ráž , až na ten sotriment striel, ktorý je u .264 večší čo do gramáže aj sortimentu, celkom by ma zaujmali účinky na rôznu zver - ale to ak sa ti bude chcieť tak aj do SZ.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od SAKO »

Ahoj, podívej se, je to podle toho, jak to tím prachem natlačím, ted mi to lítá kolem 998-1007, tak nějak se zhruba vlezu, je to fakt už pecka a i ten těžší Varmint kopne do ramene víc, než je zdrávo, je to dan za výkon. Co se týče Stop efektu, předčilo to silně moje očekávání, ale šetrné to taky není, je to prostě rychlé. V rychlostech kolem 930m/s je to velice přesné a účinek výborný, ale střílím větší dálky a nějaký cm navíc v rozptylu jsem oželel ve prospěch výkonu. Nemám to na naháňky, na to ta ráže není, ale vím, že i když vysokou seknu na komoru, je konec, většinou na fleku, někdy pár metrů. Je fakt, že je vnitřek na kaši. Někdy to trochu podlévá, někdy ne, tak babo rad, ale opravdu to není ráže pro toho, kdo neoželí kousek zvěřiny. Např. v roce 2013 6 ks dančího, z toho 2 daněly, vše na fleku, opakuji, ani krok. Vzdálenosti měřeny dálkoměrem Leupold byly od 111 do 203m. Střela Nosler accubond 110Grs, vše prostřeleno a vše normální komora, plus mínus střed.
Příspěvek dole jsem vyhrabal z historie a okopíroval. Akorát ta optika mě s.re, zvětšení 14 je pro mě prostě málo a Leupold i když je to Mark IV, večer stojí za starou bačkoru,; tak půjde dolů a zkusím Meoptu ZD 6-24x56.
Příspěvekod SAKO » sob lis 30, 2013 7:15 am

Ahoj všem, 25-06 Rem mám a střílím s ní taky dost, jak do terče, tak na lov. Co se týče 270 Win, tak podle mého je to už úplně něco jiného, je to už sedma... Je fakt, že do ráže .257 není až taký výběr střeliva, jako do .266, ale je toho dost. Střílím Berger 115 Grs, NBT 115 Grs a Accubond 110 Grs. Vše je OK. Laborace kolem 920-940 se dají vychytat velice dobře a flinta střílí bez problémů kolem 0.3 MOA, já to mám ted kolem 1000 m/s a tam je to fakt už jiné, je to moc citlivé na navážky, ale jde to a už to mám kolem 0.5MOA. Níž se u takhle plnotučných navážek nemohu dostat ani při největší pečlivosti. Prachy Vihtavuori N 560 a Winchester Supreme 780.
A výkonu to má fakt dost, ze žádné flinty to nepadá tak dobře, jako s tímto, vše jakoby vypnuto vypínačem, je ale fakt, že na blízko a hlavně, když je to NBT, tak je to masakr. Super je Accubond, je to můj favorit. Berger VLD jsem vyzkoušel jenom na lišku, takže nevím.
Flinta Tikka T3 Varmint , optika Leupold MARK 4 Illuminated Mill-Dot 4.5-14x50.
SAKO Častý návštěvník
harad24
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 31.1.2012, 18:20

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od harad24 »

To SAKO: skus sa pozriet na Delta 3-24x56ED
napr. http://www.binox.cz/puskohledy-delta-op ... r-600-cct/
vyborne skla (naozaj ED kvalita), vyborna osnova, polovicna cena oproti Meopte.
Mam ju a zatial spokojnost!
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od cobaj »

harad24
Nejsem zrovna fanoušek Meopty pro její mechanickou nespolehlivost, ale co se týká skla nemá se za co stydět.
A cena? Meopta 2X tolik co Delta? - 56000Kč ? :lol: To je nějaká sranda ne? To jsou slepené dvě Meopty dohromady ne? :lol:
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od SAKO »

Vždyd Meopta stojí kolem 35 000 Kč, jednou tolik, co Delta určitě ne. Mám ji na ruce od střelce - kamaráda, který s ní má 130 ran z .338 LM a 160 z .308Win, je stará ani né rok a bude za špičkovou cenu, méně, jak ta Delta. A můžu ji klidně půl roku zkoušet, aniž bych ji koupil. To považuji za velkou výhodu. Koupil jsem Leupoldy v USA tři, už je jeden pryč, opravdu jsem netušil, že to má taková, no, nic moc skla na noc, po mechanické stránce ale naprosto v pořádku, ale nekup to, před 5 lety to byla téměř půlka ceny co u nás. Když nestřílíte v noci, nebo pozdě večer, je to skvelá volba, vykreslení obrazu ve dne je super.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

potřeboval bych radu začínám pokukovat po mannlicheru pro hunteru a líbil by se mi ta varianta mountain s krátkou hlavní 508mm ale bojím se aby u téhle ráže tak krátká hlaveň stačila někde jsem četl že potřebuje delší hlaveň aby stihl vyhořet prach
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od pufr »

Tak je to ráže, která z principu věci musí používat pomaleji hořící, progresivní prach, co dohořívá později - v kratší hlavni pak s vyšším úsťovým tlakem = větší hluk výstřelu, větší plamen a o chlup větší zpětný ráz. Ale zkušenost s tím žádnou nemám :?
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od BwanaHunter »

No, je tady x lidí, kteří rozumí balistice mnohem víc, než já. Ale osobně si myslím, že tahle ráže a krátká hlaveň je trochu protimluv. Je to ráže primárně na delší vzdálenosti, kde vynikne její balistika, a hlavní devizou téhle ráže je rychlost. Krátkou hlavní jí rychlost sebereš, u hlavně 50cm oproti 60 cm určitě v řádu desítek m/s. Jak už tu hodněkrát zaznělo, na přesnost délka hlavně vliv nemá, ale vlivem nižší rychlosti je větší pokles střely na větší vzdálenosti a zvýšená náchylnost k snosu větrem s rostoucí vzdáleností. A teď jde o to, jak daleko chceš střílet, jestli tě tohle musí zajímat. Nicméně, osobně bych si do krátké hlavně vybral jinou ráži. Můj názor.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od tonny »

Kluci nahoře mají pravdu ale nic proti slepým uličkám. Kdo rád střílí, je to zábava.

Jinak kdysi jsem střílel s Tomášem F. soutěže a on byl blázen do různých jiných ráží než u nás běžných. Našel jsem ještě jeho stránky, kde v podstatě zůstal u 7mm rem. mag. a 25-06 rem ve 26" dlouhých hlavní. Zkus se s ním zkontaktovat, je to lesák z Krušných hor. www.furorsniper.cz/25-06/index.html Je to tam i o přebíjení těhle ráží.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

http://www.ballisticstudies.com/Knowled ... ngton.html
no právě tady je o téhle ráži pěkný článek a právě doporučují 24 palcovou hlaveň, ztráta 22 palců je 70 fts což zase není nic hrozného, bohužel moje anglina co se týče zbraní není tak silná takže jsem to musel číst za podpory googlu překladače a není to ono, o ráži jsem rozhodnut teď mi spíše jde o zbraň původně jsem myslel nad weatherby vangurdem ale ten mennlicher mi přijde lepší, Tika je taky fajn ale běh na velmi dlouho trať a pevné nervy
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

tonny píše:Kluci nahoře mají pravdu ale nic proti slepým uličkám. Kdo rád střílí, je to zábava.

Jinak kdysi jsem střílel s Tomášem F. soutěže a on byl blázen do různých jiných ráží než u nás běžných. Našel jsem ještě jeho stránky, kde v podstatě zůstal u 7mm rem. mag. a 25-06 rem ve 26" dlouhých hlavní. Zkus se s ním zkontaktovat, je to lesák z Krušných hor. http://www.furorsniper.cz/25-06/index.html Je to tam i o přebíjení těhle ráží.
děkuju tyhle stránky jsem už objevil a pročetl :-) to víš v češtině toho zase moc o téhle ráži bohužel není
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od BwanaHunter »

Rimar> no jo, ovšem 24" je 60 cm. K tomu bych připomínky neměl. Ty chceš o 10 cm kratší hlaveň, a to znamená ztrátu rychlosti, velmi hrubým obecným odhadem přes palec, někde mezi 40 a 70 m/s. A to už je hodně. Jak už jsem psal, proč si pořizovat ráži, jejíž dobré vlastnosti jsou dost závislé na rychlosti, a pak jí tu rychlost sebrat (podle mě) nevhodnou hlavní. Proti Mannlicheru nic, ale když chceš tuhle ráži, pořídil bych delší hlaveň. Jinak ten ang. článek, co jsi dal odkaz, tu ráži popisuje pěkně, včetně jejích limitů a omezení, což oceňuju. Občas o ní slýchám story, které podle mě už popírají fyziku :lol: . Podobně jako o 6,5x65 (např. od jistého Dr.Ing., že... :lol: ) a s tou sám střílím, tak si to umím porovnat s realitou....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od rimar77 »

BwanaH. tak to já chápu a přesně tyhle argumenty jsem v hlavě proti té zkrácené hlavni měl jen jsem si to chtěl podpořit názory dalších lidí, ono asi takhle pokud budu lovit přes den a přebíjet si a tak by možná ta zkrácená verze tolik nevadila ikdyž mělo by to být ochuzené o 140fts, když v tom článku udává že na dva palce to dělá 70fts a to už znát zase poměrně bude a pokud pro 22 palcovou hlaveň končí ta šoková hranice na 120 yardech tak tady to bude ještě více tak proč mrvit jinak krásnou ráži. S tou hlavní jsem to špatně spočítal myslel jsem si že ta zkrácená verze má 22 palců a né 20 to víš palce mi moc nejdou :oops: , ještě jsem přemýšlel na 6,5x68 tu taky nabízí ale tahle ráže si myslím už pomalu ale jistě končí v propadlišti dějin takže jako taková protiváha té mojí 9,3x62 se mi zdá tahle ráže super i co jsem procházel obdobu tohoto fóra v USA tak tam tuto ráži dost chválili majitelé že kdo ji pořídil tak většinou už jinou zbraň nepoužívá
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 25-06 Remington

Příspěvek od dalas »

Kolegové to tu již zmínili. Je to relativně objemná nábojnice vzhledem ke kalibru. Bude tedy vyžadovat pomalejší prachy. Aby to mělo nějakou účinnost, měly by mít progresivní hoření (tj. extrudované víceděrové prachy). To je dost ořezávající předpoklad. Další možností je lehká střela s rychlejším prachem, aby to v krátké hlavni vyhořelo a byla zvládnuta tlaková špička. Pak je ale v háji vnější balistika a velmi pravděpodobně i plnící hustota=nepravidelnost. Zkrátka velkoobjemová nábojnice+malý kalibr=dlouhá hlaveň.
Další aspekt je přechodová balistika. Vysoký tlak na ústí znamená ofouknutí dna střely. To může vést ke zvýšenému rozptylu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět