sportovní broky - značka

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od Začátečník »

Když už probíráte NSI a SB. Měřil někdo z vás skutečné rychlosti? Těch NSi mám taky pár, ale nedostal jsem se na vyzkoušení.
Že by Baikal něco nevystřelil, je sice málo pravděpodobné, ale v zásadě to možné je. Vystřelil jsem tak možná kolem 500 nábojů všeho druhu a nezaznamenal jsem problém. Ani s novým, který je rok výroby 2012. Dokonce mohu napsal, že je lépe provedený než starý. Přesto, že je neochozený, nestalo se mi ani, že by nevyhodil nábojnici. Jen jde ztuha. Na to ale bude třeba pár stovek ran.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od Marpie »

Tak po více než dvou letech jak jsem tu psal, jsem v položce na trapu dosáhl výkonu který je pro mne jako bych byl mistr světa :D :D :D .
Mel jsem měl jen jednu krabku 24g Supertrap a necelou krabku 28g Supertrap (a ještě v tom přimíchaných pár BP ocelových trapů 28g. Tak jsem střílel jen jednu položku. No a udělal jsem si osobák 21. V minulosti se mi 2x stalo že mi Supertrap 24g nenatáhl flintu k druhému výstřelu tak jsem raději 24g delší dobu nepoužíval. V minulosti jsem ale střílel první horní hlaveň. Teď už používám první dolní a tak jsem dával první ránu 24g a druhou 28g ale většina holubů byla trefená první ranou. Když jsem párkrát střílel druhou tak se natáhla vždy. Ty ocelové BP jsem koupil dvě krabice na inzerát a fungovaly mi na trapu podobně jako Supertrap 28g ale třeba na naší střelničce ve spolku mi funfovaly líp tak ten zbytek co mám šetřím spíš na každoroční soutěž co pořádáme. Loni jsem vyhrál, letos až čtvrtý. Ale zase poprvé jsem vyhrál kulovou (a dostal jsem jako cenu právě krabku 24g). Přibyl ale jeden výborný střelec který brokovou soutěž vyhrál a v kulové jsem nad ním vyhrál jen o chlup. Chci teď koupit krabici 24g Supertrapů a zkusit trap s nimi jestli to nebyla náhoda a taky chci zkusit jestli při té první dolní hlavni se někdy nenatáhne.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od Toma »

Jak nenatáhne,tomu nerozumím.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od Marpie »

U mé jednokohoutkové brokovnice pokud střílím druhou ránu tak aby šla spustit musí se bicí ústrojí druhé hlavně natáhnout (nevím jak to jinak nazvat)zpětným rázem první rány. Když zmáčknu kohoutek nasucho tak se spustí první hlaveň ale druhá protože nebyl zpětný ráz spustit nejde. Leda bych zajistil a zase odjistil pak se spustí i druhá hlaveň.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od Georg.H »

@Marpie: nevím jestli bych chtěl takovou "flintu" která nefunguje na 100 %.
Ta by šla rychle z baráku.
Mě se na trap osvědčili golden trap.
Nevím jak máte rychlý trap.
Jaké poźíváš zahrdlení.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od Marpie »

Na té naší soutěži používám zahrdlení 1/2 a 3/4 (letos jsem experimentoval s 1/4 a 3/4 na trapu používám 3/4 a 1/1. Stalo se mi to asi před třemi lety na té naší soutěži s 24g SuperTrap od té doby i se střelivem 24g ale jiným nikdy už ne. A jedině se Supertrapy 24g měli i dva jiní strelci problémy. Loni jeden z Baikala dvojky, letos jeden z Miroku. Já jsem loni začal už nastálo střílet první dolní hlaveň. Předtím jsem to občas zkusil ale výsledky byly spíš horší. Golden trap je naprosto to samé co je SuperTrap 28g jen v jiném obalu, mám to zjištěné ve Vlašimi. Na trap chodím do Staré Bělé. U nás jsme měli tři, rukou natahované vrhačky takovou mini trapovou střelničku, ale nestříleli a nestřílíme trap, teď máme dvě vrhačky na kolečkách na autobaterku. Máme 5 stanovišť v půlkruhu kolem hrany pod kterou jsou vrhačky a střílíme ze skeetoveho postoje. Uprostřed je dvojstrel, jinak na ostatnich levý pak pravý. Některý holub je tak spíš skeetovy některý spíš trapový. Takže občas i já i jiní na některé holuby dáváme skeetovou patronu. Krajní stanoviště jsou o dost níž než ostatní. Dřív byl dvojstrely najednou z jedné vrhačky rovný pravý, teď je levý po výstřelu se pouští pravý. Ta flinta mi fakt sedla takže ty dvě chyby jsem ji odpustil. Pokud by to dělala dál tak jde do servisu nebo z domu. Ale dlouho už nic. Předtím jsem měl Browning Citori a ten mi vůbec nesedl a byl jsem rád že jsem ho dokonce s malým ziskem prodal.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od Lotr »

Jak to tak čtu, tak si myslím, že spíš dostatečně nedomačkáváš spoušť, kdy ve snaze o co nejrychlejší druhý výstřel nedomáčkneš spoušť tak, aby se bicí ústrojí dostatečně natáhlo tak, aby úderník spustil. Pozoroval jsem tento jev několikrát, zejména u mladších střelců, kteří zatraceně rychle tuplovali ve snaze "dohonit" terč druhým výstřelem. Takže si myslím, že použitá gramáž náboje na to nemá vliv. Vliv to má u automatů, kde je potřeba flintu nastavit tak, aby došlo k znovunatažení zbraně a podání náboje do komory. U klasických zlamovacích brokovnic se tak neděje.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od lovec »

Vylúčené to nie je.
S vybitou flintou naprázdno stlačiť spúšť, potom pätkou jemne buchnúť o zem, o koleno a pod. - ak impulz nebude dostatočný, tak sa mechanizmus na druhú ranu "neodistí".
Môže to byť teda aj slabším nábojom, znečisteným bicím mechanizmom, ale aj nedostatočným uvoľnením spúšte po prvej rane...
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: sportovní broky - značka

Příspěvek od pufr »

Marpie mívá specifický slovník a je to zde vlákno o střelivu, tak jsem to nechtěl pitvat.
Spoušťové ústrojí řady jednospošťových brokovnic přepíná na druhou hlaveň působením zpětného rázu (typicky - si po selhači bez úderu na botku pažby nevystřelím ani z druhé hlavně - byť bicí mechanizmus druhé hlavně je samosebou napnutý ... - on to Marpie i nahoře píše).
Závady mohou mít zpravidla víc příčin, diagnostikovat je potřeba "systematicky" :) :D
Pufr
Odpovědět