Winchester na drobnou

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Mushroom
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 16.6.2009, 22:07

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od Mushroom »

Zdravím,
a já tyto náboje marně sháním.. Do 16...
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od BwanaHunter »

mushroom> A obávám se, že ani neseženeš. 16 je středoevropská specialita, a už ani jihoevropští nebo anglosasští výrobci jí neznají. Natož emerický, i když mu to dělají v Evropě.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od marnet »

BwanaHunter:trochu Tě poopravím,broková ráže 16 je sice středoevropská specialita,ale náboje vyrábějí,jak italové(RC),tak španělé(GB),nebo i angličané(Hull).Samozřejmě výběr není,tak velký,jako u r.12 nebo 20,ale jde to.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od BwanaHunter »

Jojo, a zase treba Fiochci 16 nezna... Nicmene s Winchesterem jsem se seknul dost. 16 vyrabi, i v Superspeedu, ve vsech velikostech broku. Walter trading je ma na krame a aktualne i na stanku v Lyse n. L.
Takze mushroom, tvuj cil je blizko :)))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od Toma »

Fiocchi 16ky dělá.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od Vojta »

Pravda, walter trading nabízí skladem v ráži 16 winchester super speed druhé generace a velikosti broků 3,1 mm, 3,5 mm a 3,9 mm. Takže to bude asi jediná možnost, jinde jsem je opravdu nenašel : http://www.waltertrading.cz/novinky?id=12

Jinak jak píše Toma, Fiocchi šestnáctky určitě dělá a to už hodně dlouho, sám jsem s nimi střílel. je to Fiocchi GFL 16, brok 3,1 mm. Viz. třeba zde: http://www.supra.cz/naboje/brokove/lovecke/raze-16/
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od Ron123 »

Zdravim kolegové,v týdnu jsem si byl zakoupit patrony na drobnou (kachny,bažant) a vzal jsem na zkoušku winchester super speed 2 36g a v broku 2,9 mm. Nedavno jsem si je prohližel na stránkách výrobce a maj uváděnou pěknou rychlost (417 m/s) tak jsem je vzal,při zkoušce krytí (ZP 47 12/12) mě mile překvapila rovnoměrnost a hustota zásahu kdy bylo i citít,že ta patrona má rychlost (porovnával jsem to s naší fortunou). Dnes jsem si je vzal na večerní tah a musim uznat,že to byla paráda kdy na ně kačenky parádně slyšeli a to i na delší vzdálenost,další plus hodnotim za vcelku čisté hlavně kdy po SB to je vždy jak v komíně. Musim konstatovat,že tenhle nákup se povedl a vyzkoušim je i s jinačím průměrem broku. Jsem s nima velmi spokojen. Lovu,Lesu.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od Začátečník »

Za kolik byly? Když jsem je před časem sehnal já, stály kolem 17 Kč. Ze zvědavosti dobrý, ale dávat za brokovou patronu to samé co za jednotnou střelu se mi moc nechce.
Zkoušel jsem je ve 4 mm a ve 3,5 mm. Ve 4 mm z obou mých Baikalů IŽ 27 hrůza. Ve 3,5 mm jsem testoval jen z IŽ 27 ve 12/70 a ušlo to. Kryje podle zahrdlení. I vcelku rovnoměrně. Ale zase žádná sláva.
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od Ron123 »

Začátečník: Zdravim,máš pravdu dával jsem za ně právě kolem 17 za patronu,ono je pravda,že mezi laciný krmení to zrovna nepatří,ale zas to nestřílim po kvantech aby mě to zruinovalo. Mě v tom ZP chodí suprově a na těch kachnách se opravdu dařilo a fungovalo to jak jsem si přál. Ještě je chci sehnat v 3,5 a 3,9 broku, když to na papíře bude fungovat jako ten brok 2,9 mm tak budu jedině rád,když ne tak mam v záloze vyzkoušet rottweil special, doma mam fortunu v 3,5 a mini-magnum ve 4 broku,s tou fortunou jsem celkem i spokojenej, u toho mini- magnumu jediný co je dobrý ,že to má slušný krytí,ale zase na úkor rychlosti kdy se mi zdá,že jsou o dost pomalejší než uvádí SB,dokonce to tu i někdo proháněl přes hradla kde výsledná rychlost byla skoro říci až mizerná....... jak píšu chci vyzkoušet co mi bude sedět a toho se chci pak držet bez dalších experimentů abych se s tím naučil,druhá otázka už je s prodejci,protože ty patrony tahaj jak kočka mladý a nedrží si stálej sortiment........ono asi taky pro pár lidí to kupovat nebudou
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: WINCHESTER NA DROBNOU

Příspěvek od Začátečník »

Taky zdravím. Jestli je ti jedno cena, tak si zkus sehnat tvoje patrony se 40 g broků. Úplně jiné než 36 g. Nejsou sice tak rychlé, ale z kulobroku ZH 304 kryly s 3,9 mm brokem vůbec nejlépe ze všech patron, co jsem kdy zkoušel. Cena kolem 20 Kč.
Rottweil je určitě lepší a taky levnější patrona než Winchester. Mně kryla rovnoměrněji. Určitě i lepší dostupnost. Speciál s 3,5 mm se nechá sehnat poměrně snadno. Pravda. Zatím. Euro se ale propadlo, tak snad se sem začne víc dovážet.
Odpovědět