Jakou velikost broků na drobnou zvěř?

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Velikost broků na lov lišek...

Příspěvek od duch Pampuch »

TT33 píše: Z moji zkušenosti bych doporučil nepoužívat VEGU, to je snad nejhorší náboj se kterým se nedá nic ulovit.... :wink:
Patrony co doporucujes, jsou bez kosiku, takze nizsi kryti, s vegou muzes mit problem, ma kosik a pokud ti dobre kryje flinta, tak se nemuzes trefit, kdyz zacli delat kosikove naboje, tak se znamy divil ze nemuze strelit kachnu do te doby, nez jednu dostrloval na vode a videl to desne kryti..
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

16/70 VEGA SB

Příspěvek od TT33 »

K lovu používám 12/76, nebo v kulobroku 20/76, ale máme doma dvě ZP 45, ty mají vyšší krytí, v tom opravdu může být problém, ale podle názoru spousty jiných myslivců, kteří používají 16, ten problém bude i v náboji VEGA. Já každému doporučuju, aby si zbraň nejdříve vyzkoušel do papíru s více druhy střeliva a pozná který náboj v jeho zbrani má nejlepší krytí. Já jsem si oblíbil SB MAGNUM 42,5 ve 3,5 nebo 4mm, a s Ruským automatem MP 153, při zahrdlení 1/4 a náboji s ko?íčkem to většinou do?enu :lol: .... a nemusím být žádný brokový přeborník :wink:
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Patrony bez kosiku pouzivam pri lesnich honech, nebo jako brok pri nahankach. A pri jiz zminenych cekanych na lisky u nor. Jinak na hony jedine s Vegou 3,5mm.
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jantes »

Já používám na lišky do kulobroku UB 12/70 SB plastik 5,1 mm. Zatím vždy platily, super stop efekt.
UB 7x57R12/70 meostar 7x56RD
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Marek: Tak to jsem zvědavý, u nás jsou kachny i bažanti zatraceně rychlý!!!! Musel jsem modrý patrony vymněnit za červený! :lol: :lol: :lol:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Vzdálený příbuzný mě říkal že u nich v Kanadě na jihozápadě Ontaria je univerzální (tak jako u nás 3,5mm ) brok 4,5 mm,a divil se že střílíme tak malým brokem .Loví kachny lišky a mývaly.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To Vojta: Neboj na zajochy si vezmu i par 4 mm. dalekonosny :lol:
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Náboje "HULL", řada "Special game"

Příspěvek od FOXCLEVER »

V prodeji se teď u nás objevily nově brokové náboje od anglické firmy HULL. Na zkoušku jsem si pár krabiček 12/70 s brokem 3,75mm a s náplněmi 38 i 44g koupil. Má to být na účinnou střelbu až na 55 y. Jeden náboj jsem delaboroval a má to opravdu dlouhý plastový kontejner, který se zdá být i značně tuhý.

ještě jsem je neměl možnost je použít v praxi a tak mám dotaz - jaké s nimi máte zkušenosti ? Dík za info.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Náboje "HULL", řada "Special game"

Příspěvek od Toma »

FOXCLEVER píše:V prodeji se teď u nás objevily nově brokové náboje od anglické firmy HULL. Na zkoušku jsem si pár krabiček 12/70 s brokem 3,75mm a s náplněmi 38 i 44g koupil. Má to být na účinnou střelbu až na 55 y. Jeden náboj jsem delaboroval a má to opravdu dlouhý plastový kontejner, který se zdá být i značně tuhý.

ještě jsem je neměl možnost je použít v praxi a tak mám dotaz - jaké s nimi máte zkušenosti ? Dík za info.
Taky jsem na ně zvědavý.Koupil jsem je v 16/67 brok 3,25mm.Anglicky neumím ,ale z informací na krabičce jsem pochopil že náboj má tlaky 900 barů a je zakázaný používat v komorách 65mm.Pro ten účel jsem je koupil,protože do krátkých komor dávám 67,5 Juniory normálně.Riskovat nebudu a půjdou do Bajkala.Toto upozornění by mělo být na krabičce v češtině,a Možná že by to ani nebylo nic platné,kdo by to četl když na prodavači ?ádal 67mm tak je dostal ,lup to tam a kdoví co se bude dít.Jo a na nábojnicích je nati?těno Arms cz.Neznám.
dmw
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25.9.2008, 17:50
Bydliště: Prostějov

Vlastní zkušenost

Příspěvek od dmw »

duch Pampuch píše:Prosba o radu:Co mam naladovat do kulobroku ZH brok r.16, kdyz chci strilet lisky na vsukach u nor na cca 30-35m? Typ/znacka patrony + velikost broku. Pochopitelne potrebuji maximalni stop efekt, aby nezalezly dovnitř..Zatim vaham nad vegou 3,5mm, ale vetsinu toho co jsem strilel brokem z kulobroku jsem zatim stacil skazit..
Já lovím také ZH-čkem a používám na 40m Vegu 4mm liška odskočí max do metru aspoň nikdy dál ne?la. šel bych tedy do Vega 4mm
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Georg.H »

Já už několik let používám 16 vegy, a v Bajkalu max spokojenost.
Juniory nic moc. Dobře ještě seděli Black star......
Jako univerzál brok na drobnou používám 3,5 brok, liška a husa 4,5 a výš.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Vlastní zkušenost

Příspěvek od Pavel.x »

dmw píše:
duch Pampuch píše:Prosba o radu:Co mam naladovat do kulobroku ZH brok r.16, kdyz chci strilet lisky na vsukach u nor na cca 30-35m? Typ/znacka patrony + velikost broku. Pochopitelne potrebuji maximalni stop efekt, aby nezalezly dovnitř..Zatim vaham nad vegou 3,5mm, ale vetsinu toho co jsem strilel brokem z kulobroku jsem zatim stacil skazit..
Já lovím také ZH-čkem a používám na 40m Vegu 4mm liška odskočí max do metru aspoň nikdy dál ne?la. šel bych tedy do Vega 4mm
Zdravím, také velmi rád lovím lišky u nor. používám nejčasteji starší brokovnici I? ráže 16 která má dobré krytí. Nechci nikomu nic vnucovat ale mě se nejlépe osvědčily SB Junior 4,5mm zkoušel jsem na 35m do papíru a krásné pravidelné krytí. Jinak na lišku je 3,5mm málo doporučil bych min. 4 nebo ještě lépe 4,5mm to "platí" a samozřejmně pevnou ruku.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Příspěvek od Pavel.x »

Georg.H píše:Já už několik let používám 16 vegy, a v Bajkalu max spokojenost.
.
Mě se naopak vegy neosvědčily vůbec, minulý rok při lovu holubů vegy 3mm za 2 dny jsem vystřílel 30 patron a ani jeden holub byl jsem už zoufalej že se nedokážu trefit, doma jsem našel ještě posledních 10ks 3mm black star a hle 7 holubů za dopoledne :P
Kde byla chyba? Možná jiná rychlost broků nevím.
achab
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 22.1.2008, 10:20

Příspěvek od achab »

dotaz:sekané broky.loví stím ještě někdo?má to větší ranivost?a co krytí? díky za všechny odpovědi.
kuanik
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 23.1.2009, 9:39
Bydliště: brno

Re: Jaku velikost broků na drobnou zvěř???

Příspěvek od kuanik »

4 brok po celej rok. lovu zdar
lovu zdar
Odpovědět