brokové strelivo HULL

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od gewarosse »

Tak předsazení moc neberu, chtěl bych vidět střelce co to pozná.
S tou energií je to mnohem lepší důvod, otázka je, kolikrát člověk střílí třeba na těch 80m.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od precechtel »

tak ze svých zkušeností mohu říci, že dopadovou energií jsem se nikdy nezabýval, ale rychlost mne zajímala vždycky. A jak při střelbě na asfaltové terče, tak při střelbě na zvěř je poznat rozdíl mezi rychlým a pomalým nábojem. Samozřejmě záleží, jak je kdo přizpůsobivý. Ale si pamatuju jednoho mysl. kamaráda hluboko za předchozího režimu, který se dostal k anglickým nábojům Eley, jak perlil na bažantích honech, až došly, tak bylo ouvej, než se zase chytil naším střelivem. Já jsem takovou obdobnou zkušenost v polovině devadesátých let udělal také s americkým střelivem Winchester v porovnání s náším SelBel. Střelivo Hull jsem vyzkoušel také, ale že by mne nějak nadchlo? Co se týká střeliva, již řadu roků jak v broku, tak v kuli střílím zahraničními výrobky a vím proč mi to vyhovuje. F.
politice a politikům zmar
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Petr1970 »

gewarosse: kterýkoli špičkový střelec to hodně dobře pozná....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od johanes1 »

Jestli jsme jeste porad v tematu SPORTOVNI brokove strelivo Hull, tak je rychlost brokoveho shluku ve smyslu predsazeni temer irelevantni. Kdo si s tim chce dat jen trochu prace, tak si spocita rozdil v predsazeni napr. na skeetovem strelisti (nejlepe stanoviste č. 4) pri rychlosti 390 m/s. a 420 m/s. (SB 24 Sport a SB 24 Super). Dostanete se k rozdilu v predsazeni v radech centimetru, coz je casto pod rozlisovaci schopnost beznych strelcu. Takze misto reseni rychlejsi vs. pomalejsi naboj je lepsi se zamerit dlouhodobe na pouzivani stejneho typu streliva a "dostat ho do krve". Musim priznat, ze nejradeji mam soupere, kteri vecne stridaji gramaze a vyrobce naboju. Z nich strach vetsinou nejde :D Jinak relevantni je celkem debata ve smyslu vetsi rychlost = vetsi energie v cili. Tam mi to celkem dava smysl v pripade horsi tristivosti tercu, kdy to povazuji za potencialni vyhodu.

A mimochodem, spickovy strelci jsou schopni se srovnat se zmenou naboje (jeho rychlosti) v prubehu jedne, max. dvou polozek.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Jirka83 »

johanes1 píše:A mimochodem, spickovy strelci jsou schopni se srovnat se zmenou naboje (jeho rychlosti) v prubehu jedne, max. dvou polozek.
Právě proto dělá Vlašim našim reprezentačním skeetařum náboj na několik sezon, protože dle jejich slov prvních pár tisíc ran si zvykají na danou patronu... :roll: Zrovna na skeetu/lov. kole je to hlavně o tom zvyknout si na danej náboj a střílet pořád jedním. Je dobré si vyzkoušet krytí na 25 m s danou patronou v dané zbrani. Pokud není shluk rovnoměrně rozložený, je dobrý se zamyslet nad změnou bez ohledu na rychlosti... Rychlost tam dle mých zkušeností nehraje roli pokud brok má alespoň takovou energii aby prošel terčem. Když terče nechtějí praskat, je třeba aby byl zasaženej více broky a ne rychlejším brokem...
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Petr1970 »

johaness: souhlasím s Jirkou - možná že se během 1-2 položek dokáže srovnat tak aby stále dával pro nás nepředstavitelné výsledky, ale nevěřím že se nezhorší na top úrovni... to by se munice, flinty atd.. měnily mnohem častěji...

hlavní je taky aby ty náboje byly "stejný", aby to u jedné značky-typu nelítalo o pár metrů jinak...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od johanes1 »

Naboje ze SellBell na nekolik sezon dopredu pro vrcholove strelce je mozna labuti pisen z dob Svazarmu. Pri dnesni bide financni podpory streleckeho sportu se objednava a vyrabi na jednu sezonu dopredu. Pravdou je, ze probiha testovani zkusebni sarze vybranymi strelci. Podle mych informaci se overuje predevsim intenzita zpetneho razu (pri vystrilenych rocnich objemech kriterium naprosto legitimni) a konstantni parametry kazdeho naboje (vcetne pouziti hradel).

Jinak rychle "zvyknuti si" na zmenu naboje jsem zminoval predevsim ve vztahu k jeho rychlosti. Prizpusobeni se rychlosti je preci pri strelbe na letici terc jednim z predpokladu uspechu. I pri pouzivani stejneho typu naboje se s kazdym tercem resi jeho konkretni rychlost, ktera neni zdaleka konstantni a vyznamne ovlivnuje chybu v predsazeni! Vzdyt idealni bezvetri na strelisti je temer vyjimecny stav a jakykoli vitr terce z jedne veze vice ci mene zrychluje a z veze opacne zase zpomaluje. Pokud je strelec schopen eliminovat nekonstatni rozdily v rychlosti terce, je pro nej prizpusobeni se na konstantni zmenu rychlosti brokoveho shluku pri zmene naboje spise marginalni problem.

Omlouvam se za OT ve smyslu debaty o strelivu HULL
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od Jirka83 »

Jak to dělají dukláci dneska skutečně nevím a upřímě mě to ani nezajímá moje informace jsou staré asi 10 let. Co se týká střeby ve větru tak alespoň ve skeetu pro mě byl vždycky daleko větší problém náhlé výškové výkyvy terče klidně i o metr. Zpomalení / zrychlení terče bylo vždy druhotné a občas mohlo dělat problémy při některých dvojstřelech, pokud jsem neměl natrénováno a střílel pozdě. Nicméně to nemění nic na tom, že na rychlost náboje si ani profíci nezvykaji 1 - 2 položky, ale pěknejch pár ran... To byl prvopočátek této diskuze.

Omlouvám se za OT.
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Športové brokové strelivo HULL

Příspěvek od gewarosse »

Jirka83 píše: Právě proto dělá Vlašim našim reprezentačním skeetařum náboj na několik sezon, protože dle jejich slov prvních pár tisíc ran si zvykají na danou patronu...


Pozor, oni si nezvykají na jinou rychlost, ale na odlišný průběh výstřelu. Většinou se v každé sérii brokových nábojů SB používá jiný střelný prach, nakoupený kdesi na východě. Ten se upravuje(okysličovadlo, zvlhčení) tak, aby rychlost nábojů byla pokaždé stejná. Bohužel průběh výstřelu je odlišný, nedivím se, že to vadí reprezentaci, to vadí i mně.
Jirka83 píše: Rychlost tam dle mých zkušeností nehraje roli pokud brok má alespoň takovou energii aby prošel terčem. Když terče nechtějí praskat, je třeba aby byl zasaženej více broky a ne rychlejším brokem..
Jenže zrada je v tom, že broky o menších průměrech s nízkou rychlostí nemají dostatečnou energii na projití terčem ani na blízké vzdálenosti.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: brokové strelivo HULL

Příspěvek od Leon »

tak jsem pořád čekal když dotazí Hull do M.B. a ono nic hold klasika :lol: tak jsem si ho objednal v Humpolci poslali mi ho do Prahy a tam jsem si ho v klidu vyzvedl a musím říc paráda bažanti slyšej na 12x67-3,1mm High Phaesant 32g Fibre i s mejma rukama :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Paavo
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 12.4.2012, 21:28

Re: brokové strelivo HULL

Příspěvek od Paavo »

Přesně s tímto střelivem střílím. Nejen na bažanty, ale je perfektní i na kachny a hlavně hřivnáče.
Naposledy upravil(a) Paavo dne sob 15.6.2013, 7:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: brokové strelivo HULL

Příspěvek od Leon »

no cenu když jsem sehnal SB PHEASANT tak byli za 9 a tyhle mám za 8,20
CZ 550 american 308win.
Pažbař
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18.11.2012, 13:08

Re: brokové strelivo HULL

Příspěvek od Pažbař »

Toto střelivo můžu jenom vřele doporučit. Střílím jenom trap a byl jsem zvyklý na SB 24 g. Když jsem začal sstřílet s náboji HULL, musel jsem si zvykat na jiné, pohodlnější předsazení. Vynikající sportovní náboj, cena výborná.
Odpovědět