podkaliberní střela SAUVESTRE

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Bessy
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 19.3.2008, 19:18
Bydliště: ®amberk

podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Bessy »

Ahoj kolegové, nemáte s tímto typem střely nějakou zkušenost v myslivosti je dost vychválili tak by mě zajímaly praktické
zkušenosti.
ZKK 600 7x64 Artemis 7x50RD, německý křepelák Brit
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Tommy »

S tou cenou to moc lovců asi neužije... :(
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od tornádo »

Cena je velká ale zase nadruhou stranu kolik jich za sezonu spotřebuješ? já myslím že je lepší si připlatit a být si potom jistější zásahem.Samozřejmě pokud neumím střílet tak mě nepomůže žádné střelivo vyšší kategorie.Tuším že v myslivosti ve dvanáctce (2009) byl test tady těch nábojů v porovnání s SB.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Tommy »

To máš určitě pravdu,ale obyčejný slug od SaB taky nefunguje špatně a na naháňce přeci nebudeš střílet na nějaký dálky,třeba přes 30 metrů...Potom si nedokážu představit jak se to chová při odražení od stromu a tak,poletí to asi hodně daleko a s tímhle asi taky většinou prostřelíš,tak nevím no.Myslím,že je to zbytečné,ale někteří si určitě budou chtít vystřelit i dál.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Perník »

Já bych měl vcelku obavu z těch odletujících vodítek střely. Když jsem četl (a vlastně i viděl) v Myslivosti co to dokáže, nemám v to důvěru. Někde v leči, ikdyž bude perfektně udržovaná řada se to může odrazit a způsobit nějaké to zranění. Z tohoto důvodu bych do toho nešel, nehledě na cenu....
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Leon »

měl jsem tři na zkoušku vystřílel jsem to na střelnici ale kamarád si to chválil má stím uloveno několik kusu jenom že v česku to nemá budoucnost tady pomalu každej počítá kolik by za to bylo piv a budou to okecávat čímkoliv:lol: :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Perník »

No piva jsem sice nepočítal, ale cena mi příjde opravdu přemrštěná. A za sebe musím říct, že bych toto střelivo s jeho parametry v leči nevyužil. Tam sřílíš max na 40 možná 50m a to si vystačím se Slugem od SB popř RC Palla které mám k vyzkoušení. Ne vždycky je to nejdražší, to nejlepší a nejideálnější k využití!
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od tornádo »

Všichni se musíme nad tím zamyslet zda si připlatit a možná tak snížíme riziko postřelení a nedohledání zvěře.To platí u každého střeliva. Lovit znamená brát život a proto každý by si měl uvědomit do jaké míry proto něco udělá.Podle mě kdo chce být na lovu úspěšnější měl by používat odpovídající střelivo.Neříkám že levné střelivo je špatné ale proč nepoužívat dražší a prokazatelně lepší.Když vezmeme poměr ceny k užitné hodnotě tak myslím že se to vyplatí. Těch příležitostí je čím dál méně tak si toho musíme vážit.Kdo má v rukách nas.... tak tomu nepomůže ani flinta za 50 tisíc ani drahé náboje :wink:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od precechtel »

To všickni,
Bessy chtěl a kladl dotaz na osobní zkušenosti se střelou Sauvestre, zatím všichni až na Leona zdá se, mlátíte prázdnou slámu o ceně a drahých střelách a zbraních, naprosto zbytečně. Otevřete si nitku na diskuzní téma a tam můžete vystřílet svoje duševní moudra. Se srdečným pozdravem F.
.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od tornádo »

Já sem odkázal na časopis myslivost 2009/číslo 12.tam je rozsáhle o tom napsano snad vše.Jinak sem přidal to naco by měl myslet každý ještě přidám odkaz : http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... estre.aspx pochybuji o tom že bude někdo podnikat podobné testování.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Zbrojovák »

Koupil jsem na vyzkoušení krabici 6ks olověných 16tek. Hlavně jsem je chtěl aby mi stáhly soustřel kule a breneku z první hlavně, kdy mi SB slug jde o něco výše, taky mě láká ten soustřel. Jak otestuju dám vědět.
Těch subotů bych se tak nebál, to že pán střílel přes hradla je jeho pitomost. Je jasné že do leče na blízko bude lepší raději klasický těžký brenek bez subotů. Na pole a řídkého lesa na štont, zřejmě lepší toto.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Veselý Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 24.9.2007, 7:12
Bydliště: Bělice
Kontaktovat uživatele:

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Veselý Pavel »

Také jsem si koupil krabičku,ale cal12 jenže můj ZHstroj s tímto střelivem na 50metrů střílí o 50cm níže než kulová hlaveň.
Jinak rána je to pěkná. Švagrovi to létá z kulobroku merkel v pohodě na padesát metrů do pěti cm od kule,a to tam naládoval magnumy :D
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Zbrojovák »

Tak zázrak se nekoná, z mého trojáku to jde ještě výše než SB slug tedy asi 40cm nahoru oproti kuli na 50m... a rozptyl ještě horší než slug. Rány jak prase až jsem měl strach o hlavně a choky. Vyhozených 500,- :wink:
Zůstanu u SB slug nebo raději SB brenneke.
Holt každé flintě to asi nechutná a je to třeba zkusit...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pepava
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: sob 26.12.2009, 20:32

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od pepava »

Tuto jednotnou střelu jsem užíval několik let k naprosté spokojenosti v kulobroku BBF 97 v ráži 30-06/20/76 magnum. Hlavňový svazek jsem sestřelil na 50 m a sauvestrem jsem vystřeloval díru po kuli. Úžasně přesná jednotná střela. Na 100 metrů měla pokles rovných 13 cm,při nastřelení na 50 metrů.(na hradlech osobně měřena V3 500m/s) Jak píšou někteří kolegové, cenu jsem neřešil, vzhledem k tomu, kolik jsem vystřelil ran za sezónu. Na společných lovech na černou jsem tak disponoval de facto kulovou kozlicí. Mohu vřele doporučit, pokud se týče ráže 20/76
Cooper
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 15.8.2021, 14:30

Re: podkaliberní střela SAUVESTRE

Příspěvek od Cooper »

Je to střelivo bud olověné nebo mosazné .Přesnost je vynikající.Stabilizace je šípovitá a rychlost střely je mírně větší než u jiných střel.Cena vyšší ale na nahánce výhoda přesná kulenebo versus brok.
Odpovědět