Yavascalar

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Yavascalar

Příspěvek od zeman733 »

prosím o informace ohledně zkušeností s těmito náboji:

NÁBOJ 12/70/32G SLUG GOLD YAS
NÁBOJ 12/70/32G SLUG SPEEDY YAS
NÁBOJ 12/70/32G SLUG YAS

cena je více než dobrá
kdo to zkoušel ? :?:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
domácí v zbranenaobjednavku.cz
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od zeman733 »

to jste je nikdo zatím nevyzkoušel ?

už mi leží doma, pokusím se tento výkend něco poslat do papíru na 50m
domácí v zbranenaobjednavku.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od johnyc77 »

Tak co vyzkoušel si je? :twisted:
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od zeman733 »

zatím ne, ale chystám to v příštím týdnu - málo času :-(
domácí v zbranenaobjednavku.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od johnyc77 »

Já už se chystám od léta a zatím jsem se ještě nedokopal.. :D pak dej vědět :wink:
Stary Jezevec
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: stř 07.7.2010, 13:36

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od Stary Jezevec »

Osobní zkušenost nemám, ale střílí s nimi kolega ve sdružení, na přesnost jsou prý stejné jako SB. Má už s nimi uloveno několik kusů, viděl jsem s nimi na naháňce někdy letos v lednu střílet divočáka cca 50 kg, vzdálenost nějakých 30-40 metrů, komorová rána, průstřel skrz, odešlo asi 5 kroků od nástřelu. Takže on je s nimi maximálně spokojený. Navíc co jsem viděl v obchodech, jsou zhruba za poloviční cenu oproti Vlašimi - krabička kolem 100 kč.
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

YAVASCALAR jednotné střely

Příspěvek od Rainbow »

Zdravím, taktéž s nimi nemám osobní zkušenost, ale při hledání informací o těchto jednotných střelách se mi podařilo najít tohle viz. : Slug Yavascalar a dvojka IZH - 43
Zdravím kolegové, mám dvojku IZH - 43, 12ctku. Zahrdlení 0,5 a 1. Koupil jsem nějaké Turecké slugy Yavascalar. Dnes jsem jeden slug "rozpitval" a zkusil jsem ho volně pustit do hlavně. Slug se ale zasekl dá se říct hned za komorou, tak nevím, co si o tom mám myslet. (Kdysi jsem rozpitval starý breneke, 0,5 projel v pohodě, v 1 se zasekl až v zahrdlení. Nerad bych někoho zmrzačil, nebo přišel o flintu. Nemáte někdo s těmito slugy zkušenost? Nezkoušeli ste je "rozpitvat" a pustit střelu do hlavně?
Děkuji za odpovědi.
RE:Slug Yavascalar a dvojka IZH - 43
Nestřílejte s tím. Věnujte je někomu,kdo má flintu s výměnnými choky a s komorou 76 mm, jelikož to jsou náboje použitelné ve zbraních s vyšší zkouškou. Mají 1050 Barů. Obyčejná flinta ,která je v dobrém technickém stavu má max. 3/4 zahrdlení je sice vydrží, ale je to svým způsobem tormentační patrona. (zkoušeli jsme je ze ZH, ale jsou to drby...) Používejte orig. Brenneke. Je to 100letá střela postavená do klasických brokovnic. Lovu P.S. U Yvascalarů je sice zajímavá cena, ale... .

Sám bych asi váhal, jestli tyto jednotné střely použít, už jen kvůli údajně vysokým tlakům.Svých zbraní si vážím, nerad bych si tedy zničil zbraň nebo přinejhorším se zmrzačil, zatím střílím s-ballama nebo slugama
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od Toma »

To že slug neprojel laufem je snad normální,nějaký odpor musí v hlavni mít, ne že ho tam pustíš a málem vypadne.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od Rainbow »

Plně s tebou souhlasím, že nějaký ten odpor v hlavni musí mít. Jen předávám co jsem našel a osobní zkušenosti s nimi nemám(jak jsem již psal zatím střílím s-ballama a slugama).
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od mikis »

Kolega si koupil tři krabičky a po první ty zbylé dvě odložil....prý jsou horší než slug o SellBellu.... zkoušeno na 50m. z automatu TOZ

Víc nevim,osobní zkušennost nemam...jak jsem koupil tak prodávám :o) jen mi říkal ať si je nekupuju...
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od zeman733 »

tak mám prakticky prověřeny všechny varianty i porovnání s SaB

zkoušeno na střelnici na 25m a 50m

kozel Bailkal a Remington pumpa

mimo velkého zklamání z mého baikala - spodní hlaveň na 25m sedí na středu, horní 30cm doleva !
nejlepší speed slugy, následně je to jedno, ale rozptyl nebyl moc velký

na 50m s pumpou jsem na valu trefoval cca +- 10cm .... ale to bude taky rukama

ale to rameno :-) šupy to jsou pořádný a dát jich 10 za sebou (hlavně můj remington má tvrdou botku).... au
domácí v zbranenaobjednavku.cz
simrec
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.10.2007, 15:10
Bydliště: Praha

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od simrec »

ja jsem zkoušel hlavně ty SPEEDY a musim rict, ze absolutni spokojenost.Srilel jsem to z kulobroku Brno 500 a na 100 m se dá nacvicit zasah terce velikosti A4, a to opakovane! A nekdy se podari i pekny soustrel. Je to sice supa, ale tolik ran z toho clovek prece neda...
Jinak ty druhy typy nejsou tak presny. A co do presnosti jsou shodny pouze nase Slugy, ostatni ani original Breneke nic moc. Ale zkousel jsem to na 50 m coz v praxi napr. na nahance asi neni tak casty...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od Lotr »

První zkušenost s Yavalascarem Yes - je to ten s mosazným šroubkem uprostřed, třetí obrázek kolegy zemana v prvním příspěvku. Lončák přes 70 kg, postřelený (viz vlákno Tak co hony, pánové), dostřelná rána na cca 10 m, lehce šikmo přes plíce a játra, vstřel odpovídá průměru střely, kus prostřelený, výstřel průměr cca 5 cm, ven z rány kousek běli. Zda to bylo podlité bohužel nevím a už to ani nezjistím. Kus po ráně okamžitě zhasl. Takže první zkušenost dobrá, použitá zbraň jednuška Baikal 12/76, hlaveň po výstřelu zcela čistá, zpětný ráz zcela přijatelný, ale zřejmě také hraje svou roli kompenzátor jednušky.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
homecast
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05.4.2010, 10:52

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od homecast »

Mam je vyzkoušený,střílel jsem před vánocemi jmelí ze stromu na 30m a musim říct co rána to zasach.Střílel jsem z brokové dvojky zp 49.
simrec
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.10.2007, 15:10
Bydliště: Praha

Re: YAVASCALAR

Příspěvek od simrec »

Takte jsem si radeji nechal merenim proverit ten 12/70/32G SLUG SPEEDY YAS a jsou tam uz vyssi tlaky kat. magnum, takze to do normalni komory uz nedam!! Nikde jsem ale tyto udaje nenasel ani na strankach vyrobce..??!
Odpovědět