Broková střelnice

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Broková střelnice

Příspěvek od jakub203 »

Pánové napište něco o vaší střelnici kam chodíte trénovat. Už jen abychom věděli kde se jaká nachází a je třeba k dispozici i pro ostatní.

Například já scháním střelnici na kolínsku v blízkosti kostelce nad Černými lesy, neví někdo?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Broková střelnice

Příspěvek od kasari »

Já vím o dvou tady v okolí - Vintířov u Radonic a pak střelnice VLS K. Vary na Lučině. Ale ta je zavřená pro veřejnost.
Popravdě jsem byl jen na tý druhý a ještě ne za účelem střelby. Já a broky... :roll:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Broková střelnice

Příspěvek od Lotr »

Třeskonice na Podlesí na lounsku: lovecké kolo, automatický trap, 100m kulová střelnice, možnost přenosného terče lišky na průseku. Každé úterý možnost tréninku.

Eváň poblíž Libochovic: automatický trap. Trénin zpravidla v neděli nebo po dohodě.

Jablonec poblíž Libčevse, okr. Louny. Lovecké kolo, automatický trap, stavěli tam i střelnici pro malorážku, jak je to teď nevím, dlouho jsem tam nebyl. Tréninky byly také každé úterý.

Červeňák Louny, střelnice OMS Louny na vrchu Červeňák, velmi blízko Loun. Lovecké kolo, automatický trap, po dohodě zajíc na průseku. Tréninky vždy ve středu, před závodem možnost tréninku v pátek odpoledne. Hned naproti vyhlídková věž, poměrně známá turistická atrakce, resp. střelnice je hnedle pod věží.

Staňkovice poblíž Žatce, lovecké kolo + automatický trap. Tréninky ve čtvrtek nebo po dohodě se správcem, je prý velmi vstřícný.

Zkrátka u nás na lounsku je vždycky kam jít střílet. Všechny střelnice mají slušné zázemí s elektřinou, občerstvením, parkování vždy v místě. Nejraději mám právě Třeskonice, moc pěkná střelnice citlivě zasazená do přírody. I obrázek v nicku je z Třeskonic :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková střelnice

Příspěvek od Jirka83 »

Kolem Prahy má člověk celkem na výběr...
Asi nejlepší je FOX-Mělník(http://www.fox-strelnice.cz/) Je tam všechno i parkur a pohodový střílení
Pak se mi líbí střelnice ve vražkově, je tam lovecký kolo a pistole, ale pohodová atmosféra, málo lidí a člověk může opakovat terče, který mu nejdou...
Pokud kulová střelnice, tak jsem nedávno objevil střelnici ve Velvarech(http://www.strelnice.velvary.com/), perfektní atmosféra, málo lidí, 150m a rozumná cena
Dřív jsem hodně jezdil do Unhoště, tam byl americkej trap, lovecký kolo a dokonce schválená kulová střelnice bez omezení ráže, ale dalo se tam střílet maximálně do 100m, dokonce tam byl i zajíc na průseku a divočák na průseku, ale nevim, jak je to tam dneska, už jsem tam takovejch 5 let nebyl, ale střelnice rozhodně funguje.
Pokud by se někdo chtěl přidat, budu rád, samotnýho už mě to tolik nebaví... :wink:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Broková střelnice

Příspěvek od kojot »

Na okrese Blansko je asi nejlepší střelnice v Sudickém dvoře kousek za Boskovicemi. Je tam 2x LK, 2x trap, běžící terč, vysoká věž a prý nově i Americký trap a kulová 100. Původní střelnice OMSu funguje jen sporadicky v rámci tréninků na okresní přebory. Zato Sudice jedou pořád i na základě lelefonické dohody. Záměrně nezmiňuji polorozpadlé boudy s rezavými vrhačkami uprostřed lesních mýtin, které u nás vlastní každé druhé MS. Na straně druhé bývají tyto "srandamače" nejlepší.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Broková střelnice

Příspěvek od mikis »

Jirka83 píše:Kolem Prahy má člověk celkem na výběr...
Asi nejlepší je FOX-Mělník(http://www.fox-strelnice.cz/) Je tam všechno i parkur a pohodový střílení
Pak se mi líbí střelnice ve vražkově, je tam lovecký kolo a pistole, ale pohodová atmosféra, málo lidí a člověk může opakovat terče, který mu nejdou...
Pokud kulová střelnice, tak jsem nedávno objevil střelnici ve Velvarech(http://www.strelnice.velvary.com/), perfektní atmosféra, málo lidí, 150m a rozumná cena
Dřív jsem hodně jezdil do Unhoště, tam byl americkej trap, lovecký kolo a dokonce schválená kulová střelnice bez omezení ráže, ale dalo se tam střílet maximálně do 100m, dokonce tam byl i zajíc na průseku a divočák na průseku, ale nevim, jak je to tam dneska, už jsem tam takovejch 5 let nebyl, ale střelnice rozhodně funguje.
Pokud by se někdo chtěl přidat, budu rád, samotnýho už mě to tolik nebaví... :wink:
Do Unhoště občas zajdu, bývalá střelnice MS Kladno , v podstatě je veřejná, nicmeně nikde na ní nenajdete žádný kontakt a ja se tam dostal přes adepský kurz, funguje celoročně, pokud by někdo měl zajem postkytnu mu do SZ číslo na správce. Střílí se Lovecké kolo a trap (jake disciplíny to vam neřeknu) ja tam střílim jen baterku. Terče pouští spravce a nebo vam pujčí ovladač když se střílí zaroveň na kole i na trapu..žadnej luxus, ale da se sednout do klubovny ke stolu a kafe vam tam uvaří nebo nějakej napoj tam taky koupíte, střelivo ovšem jen vlastní.
Naval tam není, skoro pokaždé jsem tam byl sam(tedy v týdnu) občas tam jsou v neděli myslivci ale dost malo. Není problem trenovat pozice které nejdou ,pouštět terče jednotlivě pro začátečníky atd...zkrátka správci je to jedno,zmáčkne to jak si řekneš..
Když by se domluvilo par lidí rád se přidám, taky nerad střílím sám... Můžem udělat sešlost ala Lovecké Forum :D
O kuli si ale nechte zdát, ani krátká ani dlouhá, tam rozhodně ne...a to ani z malorajdy. To jedině zajet kousek vedle na Kladno, tam snad něco je...
cena za holuba 5kč

A další mnou vyzkoušená je třeba na Dobříši, je to klubovka , ale od května tam maj otevřeno i pro veřejnost.. lovecké kolo a trap - cena 4kč za holuba , žádné zázemí s kafem apod. lidi z klubu jsou fajn,jen nesmíte mavat zbraní kolem sebe a chovat se jako idiot...pak jsou ostřejší, to už jsem viděl 8) opět pouze broky žádná kule...

Neznáte nějakou střelnici,i klubovou kolem Radotína,Zbraslavi,Lipenců,Černošic,Dolních Břežan,Točné atd? nebo někde tam..
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková střelnice

Příspěvek od jakub203 »

To mikis:

Zkus střelnici v Třebotově myslím že mají i kuly.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
numberjan
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 01.10.2009, 9:54
Bydliště: Rokycansko

Re: Broková střelnice

Příspěvek od numberjan »

Hlásím se do pražské skupiny brokových střelců, taky bych občas vyrazil na střelnici a samotného mi to moc nebere. :) Ideálně
po 16 hodině, směr Kladno je OK.
8x57IS, 6,5 Creedmoor, 7,62x39, 12/76
Borlice
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Broková střelnice

Příspěvek od gewarosse »

Taktéž se přidávám k pražské skupině,jelikož jsem neřidič, ocením mobilního parťáka na střelnici.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Broková střelnice

Příspěvek od fesoj »

Kolegové z Trutnova a okolí - v sobotu 27.8. ve 13 hod. střílíme tradiční přebor MS Žacléř na místní střelnici Medvědí louka. Hosté jsou vítáni, v případě zájmu pošlete SZ, sdělím bližší údaje.
Fesoj.
Kritériem pravdy je praxe.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková střelnice

Příspěvek od Jirka83 »

Já jsem řidič a občas zajedu do Mělníka, poslední dobou mě tam celkem začal bavit parcour i když mi moc nejde, ale jako zábava je to super... :-) Pokud by se dohodnul nějakej termín, vzhledem k mejm dispozicím spíš asi neděle odpoledne, tak bych si rád vystřelil... :-) :wink:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Broková střelnice

Příspěvek od zispo »

Tak na okrese Znojmo je hned několik střelnic. Jedna přímo ve Znojmě skeet,Vlasatice lovecké kolo. Miroslav Skeet. Maršovice trap a lovecký kolo, ta je soukromá. Jinak preferuji Miroslav tréning od jara do podzimu každý pátek od 16,30.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Broková střelnice

Příspěvek od motolada »

Morava
Slavkov u Brna
parkour,kolo,trap (zajímavý týpek-střílí terče v sedě a od pasu :) )
Ždánice
parkour
Želetice
Nechvalín
Skeet,při závodech trap

Kromě Slavkova jsou to vesměs malé střelnice provozované v duchu pohody a klidu,(nenosíme ručníky).
Kontakty pro zájemce předám,jinak velice rád bych někoho z fóra potkal. :D
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Re: Broková střelnice

Příspěvek od jan.front »

Zdravim pánové.
Docela rád bych se přidal k nějaké bandě brok. střelců. Jsem začátečník takže "poleno" :-). Jsem ze Stř. čech od Nymburka. Tak kdyby jsme se nějak dohodli, bylo by to fajn. Dík.
Mushroom
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 16.6.2009, 22:07

Re: Broková střelnice

Příspěvek od Mushroom »

Jižně-východní Morava :
Strážnice - lovecké kolo
Salaš (Břestek) - lovecké kolo
Odpovědět