Jaký brokový náboj do 20/70 nebo 20/76... ?

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Jaký brokový náboj do 20/70 nebo 20/76... ?

Příspěvek od Jan Slavětínský »

V Supře určitě seženeš něco italského. Italové mají ty jejich velikosti broků jako 3,3 , 3,7 , 3,9 apod. Naše velikosti broků používají Němci a Rakušáci, tak že určitě něco od RWS ve 20/76 seženeš. Dnes každá lepší lověna má krom SB i něco jiného.
Určitě pořídíš v Lysé, kde to máš všechno z celé republiky pod "jednou střechou".
Já ve své staré Sauerce 20/70 používám papíráky z Vlašimi , brok 3 - 4 mm a jsem spokojený.Nejlépe mi z 20ky kryje brok 3 nebo 3,25 mm. Myslím si, že 4 mm brok klasické dvacítce nesedí. V magnumech to může být jiné.
Pěkně střílely i slovenské CGT 3,5 mm s 30g navážkou a s košíčkem.
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: Jaký brokový náboj do 20/70 nebo 20/76... ?

Příspěvek od hofi »

Ve 20/76 jsem u nás sehnal jen SB, ale ve 20/70 je to lepší. Dobře choděj RC, už je nemám, ale myslím že měly 28gr. Ještě HULL 20/67 3,1mm 24gr nebo GB 32gr, ale určitě se toho dá sehnat víc. Slyšel jsem hodně chválu na náboje Ketner, ale nesehnal jsem je.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Jaký brokový náboj do 20/70 nebo 20/76... ?

Příspěvek od BwanaHunter »

V dnesni dobe neni treba byt zavisly na tom, co ma ten ktery prodejce skladem. Celkem dokazu chapat, ze oazdy obchod nebere na sklad treba drazsi patrony ve vsech razich, protoze by to prodavali dlouho, nicmene resim to tak, ze si vyberu co chci, a reknu obchodnikovi, kam obvykle chodim, at mi to objedna na kram a tam si to vyzvednu. Ja to tedy jeste delam tak, ze zavolam rovnou tomu distributorovi (RWS Rottweil - Kozap, Fiochci - Supra, Hornady - ProArms, Norma - Detex...), domluvim se co a jak, co je skladem nebo kdy to bude, a obchodnikovi pak dam na papire, co a kde mi ma objednat.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět