Maskování při lovu

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: maskování při lovu

Příspěvek od ramo »

cr001 a co jsi teda přesně koupil?!? :?:
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: maskování při lovu

Příspěvek od cr001 »

Ramo: - to jak jsem předtím dával odkaz : http://www.fotopomucky.cz/deerhunter-3d ... dukt-4809/
ostatní (jako rukavice atd.) mám vyřešené už dříve.
Ještě doplním, že před obličej je tam taková síťka, která je fakt na houby, protože mě se přes to dívá špatně. Jak tady už kdosi psal, tak ji tam nechám, akorát ji zastrčím dovnitř. Jinak to vypadá docela OK.
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: maskování při lovu

Příspěvek od ramo »

No to je to, co jsem napsal ve svém příspěvku někde výše. Já mám celý komplet od Deerhunter 3D a naprostá spokojenost... Síťku mám vevnitř a nepoužívám ji, akorát si to zavážu a přes oči mám jen "průzor". Ať slouží ! Lovu
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: maskování při lovu

Příspěvek od cr001 »

Ramo: Díky - jo je to jedna součást toho kompletu - já jsem to nepročítal zpátky při odpovídání, tak se omlouvám. Řešil jsem jen tu hlavu, tak komplet jsem při pátrání přešel. Na to uvázání na úzký průzor jen pro oči už jsem také přišel. Další testování už bude naostro v honitbě.
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Re: maskování při lovu

Příspěvek od J.Laser »

Re: maskování při lovu
Příspěvekod Tim » úte dub 07, 2015 10:17 pm
To znám, já v tom fotím... Nejeden houbař už do lesa nikdy nepůjde :mrgreen:
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ono je to o tom, že lidi se neumí dívat, kolikrát mi stačilo sednout si na pařízek, houbaři okolo mě prošli na tři metry a nevšimli si mě a to jsem nebyl v maskáčích, ale jenom v hubertusu. Jednou jsem u Navarova přespal na čundru hned vedle cesty ve spacáku a přikrytej starou voj. celtou, prošla okolo mě turistická výprava takových osmdesát lidí a nikdo ani nemrkl směrem ke mě. Jinak při sezení na zemi se mi vyplatil maskáčový futrál na flintu, rukavice a šátek na obličej jsem považoval za nutnost a lepší než klobouk mi připadala kšiltovka, protože jsem přes ní snadno natáhl kapuci.
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Maskování při lovu

Příspěvek od pufr »

Chvála "hejkala" - k jelení mládeži jsem v ranním šeru došel na necelých 20 m
https://youtu.be/IBmvQ2F_1oo

Srnec snesl nějakých 25 metrů, než pončo "prohlédnul" :)
https://youtu.be/Sv9fH7zwq7w
https://youtu.be/ExddgsaJe8g
Pufr
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Maskování při lovu

Příspěvek od ramo »

Pufr: potmě je to snad jedno, jestli máš, nebo nemáš hejkala?!? :D :lol: :D
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Maskování při lovu

Příspěvek od figi »

Je to jedno i ve dne, důležité je zakrýt obličej a ruce, a pak tomu kdo to umí nedělá problém být u zvěře na pár metrů.
Za snížené viditelnosti a v noci je úniková vzdálenost zvěře výrazně kratší, takže s dobrým větrem je to neporovnatelně snažší.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Maskování při lovu

Příspěvek od pufr »

To "rozbití postavy" pončem vcelku funguje i bez masky na obličeji a rukou. Zajímavé je taky třeba doplnit maskování nějakým zvěři dobře známým zvukem. Před několika lety jsem nad ránem, už bylo vidět stál v ponču "na fraj place" s puškou na trojnožce a proti mě se vraceli tři mladí evropští jeleni. Tak na 100 m je začla ta divnost před nimi "štosovat". Bylo to tak v půlce listopadu, zkusil jsem jim písknout říjného siku - byť bylo dávno po říji (vábnička byla ještě v kapse :) ). Mladíci se uklidnili, prošli kolem mne na cca 60 m vcelku v klidu, jenom tak krásně komicky ze strany na stranu nakláněli hlavy s parožím - jak by říkali: "Cože? Tohle že je sika" :)

ramo píše: stř 19.6.2019, 9:00 Pufr: potmě je to snad jedno, jestli máš, nebo nemáš hejkala?!? :D :lol: :D
V termu je pořád "tma", hodiny jsou vpravo dole na liště, vidět bylo vcelku dobře :)
Prostě ten detektor citlivý v pásmu cca 3 - 12 um tím VIS nerozsvítíš a nerozsvítíš :D
Pufr
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Maskování při lovu

Příspěvek od ramo »

pufr:
Aháá :lol: :D :lol:
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Maskování při lovu

Příspěvek od jdodo »

Já používám odstřelovačskou celtu 2x2m je to řídká látka připomínající záclonu nastříkanou maskáčovým vzorem dávám ji přes sebe jen je nutné mít čepici s kšiltem.Téměř neomezuje ve výhledu dá se i střílet mám to vyzkoušeno.Kolega si jednou sednul na pařez hodil to přes sebe a kdybych nevěděl že tam je tak projdu kolem něj a nevšimnu si ho.
Odpovědět