Civilizační dopad na myslivost v ČR

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od magoda »

Lesů lovu,dlouho se tady v mnoho příspěvcích začíná vyrysovávat tato otázka!zde můžete prodiskutovat s kolegy o změnách v lovu,změnách chování zvěře ,a problémech spojených s lovem v příměstských a frekventovaných honitbach,myslím ze by to mohlo být zajímavé téma a dalo by se zde vyměnit spousta zkušeností.lovu magoda
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od Tim »

Jak víš, tak nepatříme zrovna k nejfrekventovanějším honitbám a jediný "průšvih" je houbařská sezóna. Běžkaři a cyklisti využívají v podstatě dvě cesty, pejskaři většinou taky... U vás je to jiný level :mrgreen:
Chování zvěře se s houbaři samozřejmě mění. Poslední dva roky vyšel boom růstu hřibů právě na období srnčí říje (vrchol první týden v srpnu) a ta probíhala zásadně v noci. Zvěř se také stáhla z lesa na jeho okraj kde houbaři nechodí (neboť mají pocit že kraje lesa jsou vysbírané) a do vysoké trávy v pasekách. Vytahovala na samé hranici tmy, někdy až v hluboké noci. Na druhou stranu byla na pastvě vidět i okolo poledního, to je v lese taky celkem klid.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od magoda »

Lesu lovu,time já vím u nas je to jiny,koneckonců viděl si co se děje u nas....když jsme u srnčí rije letos jsem viděl pokládat srnec srnu a vedle cca 20m z prava dvě maminky s kočárky a klasická plenarka jak na rohu ulice,z leva pan s paní vencili dva vořechy,až když se dostali na 10m došlo pouze k přikrčení a po projetí obou maminek pokračovali veselé dál,srncí zvěř je tak daleko ze odskakuje pouze při zastavení nebo narušení sejitim z cesty,jinak vstreba vše.co se týče pastvy chová se téměř stejně jako jinde s tím rozdílem ze hlavní pastvu přesunula na poledne.lovu magoda
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od rimar77 »

magoda to víš taky jsem příměstký revír a letos v zimě sedím u pole těch marzech -15 od 19té hodiny co ho protíná silnice abych střelil nějakou lišku a v deset hodin přijede paní se třema čoklíkama a vesele začne venčit atd. zážitků hodně naštěstí těch krizových zatím moc není jen jeden a od té doby v takovémto revíru rozhodně všem doporučiji noční vidění
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od magoda »

Jeeee o tom bych mohl vyprávět tady je v polích od psů nas..no víc jak na žižkově,co se týče vencicich lidí to je neskutečné,minulé jsem při přesouvání reforem našlápl jednu takovouhle nastrazenou bombu,otřel z pohorek a deset minut měl další :D je pravdou ze zvěř si zvyklá na úplně vše.její adaptabilnost mne nepřestane nikdy prekvapovat,co se týče střílení jsem už tak daleko ze 5,6 s v maxkou,30R zde opravdu nevyvencim,a dvakrát do roka ji vezmu projít revirem aby ji to nebylo líto.Dost silně jsem začal uvažovat o jejím prodeji,neboť po tom stavebním bumu jak rodinných domku i velkoskladu,je mi vlastně na nic.a na těch dvacet ran ročně,když jedu někam ven,je jí škoda.lovu magoda
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od rimar77 »

tak to já na to šel druhým směrem a pořídil 9,3ku a 45-70 gov knedlíky aby rychle šli do země, na lehké střely tu máme zase dost nepořádku, do některých částí ani už lovit nechodím a někde se to dá jen brzy po ránu naštěstí máme na druhé straně revíru normální podmínky a dá se sedět i večer ale chodí to později obvykle tak po 22 ale i jsem střílel už v jednu ráno
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od Tim »

No jak která zvěř si zvyká. Měli jsme tu uprostřed vesnice takovou cca 20ha louku zčásti zarostlou jívou a břízami, sousedící se soustavou několika rybníků a rybníčků. Před nějakými patnácti lety to byl ráj srnčí a drobné zvěře. Jako adolescent jsem moc rád během rybaření poslouchal chřástaly, kterých tu bylo nevídaně. Dnes je tu namísto louky asi deset rodinných domů a několik řadovek. Z louky zbyla asi polovina a křoví taky jen několik arů.
Drobná zvěř zmizela, chřástal buď oněměl nebo zmizel taky, zato srnčího a lišek je tu snad víc než kdy jindy. Mnohokrát jsem v noci viděl srnčí chodit mezi baráky, štěkání psa na několik metrů mu vůbec nevadilo. Liščata si hrají přímo na ulici...
Pán který nemá plot (neb se mu to prý nelíbí) sází každé jaro na zahradě nové jedle a nenechá si vysvětlit, že mu je vážně žere divoká zvěř, letos s jednou paní zápasíme se srnou a srnčetem co si pochutnávají na její zahrádce a pít jí chodí z kašny na terase a nepomáhá nic, dokonce ani pachový ohradník a zvednutí plotu aby ho nepřeskočili...
Ale ostatní zvěř, snad ještě s výjimkou prasat, to nese hodně těžce.
Mám výhodu, že nemusím v takových lokalitách lovit. A když už v nich lovíme, tak orlem.
Naposledy upravil(a) Tim dne sob 17.9.2016, 19:26, celkem upraveno 1 x.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od Tim »

Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od magoda »

Lesu lovu,každoročně v okolí kukuric vždy cunici udělají nějakého pejska,a pak je z vencenim na měsíc relativní pokoj,a pak rychle mění názor na myslivce,neboť zde v ráji výstavby a satelitů jsme velmi a velmi zastaralou přítěží :D :D další velmi rozšířenou novodobou zálibou je hledání kešek,a úplně ty top jsou hledej v noci,takže minulé jsem pozoroval baterky v půl jedné v noci svítící do korun stromů,a nemluvě o tom ze to všechny moooc baví.jak jste na tom vy?u vás v revirech...Lesu lovu magoda
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Civilizační dopad na myslivost v ČR

Příspěvek od Tim »

No já taky (nejen) u nás v revíru rád hledám s manželkou kešky :mrgreen:
Další oblíbená věc, hlavně tady v pohraničí, je běhání s detektorem kovu. Krom toho že ruší klid mně štvou ještě jednou věcí. Šlápnout potmě do jimi vyhloubené jámy nic moc zážitek...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět