Sklopce a umělé nory...

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od radekbartik »

system DODO dodelej sam by to nebyl, slo by o to ze by se muselo vyrobit osazeni u dvou trubek a dva otvory do trubky, kde by byl naslapny system, na vsechno by byla dodana sablona nebo vykres, takze nic komplikovaného, rozbruska, elektrika a trochu zrucnosti
ostani uz by se montovalo z dodaneho zarizeni...
pro me osobne je rozhodujici ta hmotnost a možnost odeslani postou, stehoval jsme dve nory od pana Krecka a osobne uz bych to nechtel zazit...
Slavex
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15.8.2011, 10:00

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Slavex »

Tak jsem udělal vlastnoručně betonovou noru se sklapovacim zařízenim.Betonoval jsem pomocí forem které jsem udělal ze dřeva.Vybetonoval jsem tří dily rovný dil kde je na podlaze klapka,pak další který se mírne zatáčí doleva a pak zase rovný dil.Tak uvidíme co se chyti doufám že to nebudou samý kocouři :D http://slavex.rajce.idnes.cz/umela_betonova_nora/
poostmen
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 02.1.2012, 10:47
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od poostmen »

Pro norování používám výhradně umělé nory - mám svého jezevčíka rád. A každoročně postavím novou - už 10let:). Jako materiál používám co dům dá- betonové trubky, rozbité betonové "hrnce" ze stavebnictví, střešní tašky, silné fošny, ocelové trubky, lišky i jezevci vlezou do všeho. Jezevce musím sice vždycky vykopat, ale to je právě krása toho lovu na ně! Pes nikdy neměl ani škrábnutí- je na sebe opatrný a nejde do kontaktu. Lapací nory u nás nepoužíváme a musím říct, že je nemám rád. Sice chápu, že někdo nemá čas na čekanou, nebo nemá psa, a pak mu nic jiného nezbývá, ale co vím ze sdružení kde je používají-mají je natažené celoročně a když se do nich na jaře chytne jezevec, tak ho nikdo na svobodu nepustí. A jezevec se chytne právě nejčastěji na jaře, kdy mladí migrují a hledají nová území. Domnívám se, že jezevec není liška a zaslouží si abychom u něj ctili dobu lovu! Já na něj pohlížím jako na zvěř užitkovou- vynikající zvěřina, nedostižné sádlo a krásná kožešina - ale všechno toto poskytuje právě jen na podzim.
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od hunterplus »

Snad na toto tema este někdo občas nakoukne a odpoví my jak jsou tu ty fotky toho vlcku zajímalo by me jestli ho dávate do díry jen kdyz je liška v noře a nebo jestli neudelat ty dvířka s obou stran a liška by do něj mohla zalést i z venku.A jestli jí nevadí že si ty dvířka musí sama hlavou nadzdvihnout když je ve vnitř tak je jasné že ji nic jiného nezbývá ale jestli by do něj takhle vlezla i z venku.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od nimrodl »

jak ste teď úspěšní v lovu škodné do sklopců ? mám v mém úseku tři a od doby co roztál sněh,tak nic :-(
Dávám hlavy z ryb,občas odřezky z kuchyně ale je to marné

Vlček se neosvědčil.Naposledy sem ho dal do nory,kde byl obeznaný jezevec a obhrabal to o půl metra vedle.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Zdenek41 »

Prosím tě co chceš ted chytat.Kromě norka pokud jsi stráž ?Já tohle chlapi nepochopím a ještě na sklo.Kdy má dobu lovu jezevec,víme asi oba.Nebo ne. :wink:Pokud jsi v bažantnici tak se omlouvám.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od nimrodl »

Zdeňku.čti pořádně co píšu.Stojí tam někde,že jezevec byl loven mimo dobu lovu?

Sklopce mám natáhle po celý rok.Kočky řeší MS,kterou přivolám v případě,že nějakou chytím.
V tuhle dobu je velká šance,že by se mohla spálit nějaká liška ale zatím nic.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Zdenek41 »

Já to možná chápu,ale spousta jiných si to přionačí k obrazu svému. :wink:
Uživatelský avatar
rip-curl
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 13.11.2009, 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od rip-curl »

U nás máme asi 5 umělých nor a nějak se nám do lišky nehrnou. Obydlená byla jen jedna. Nevím kde může být chyba... A to už jsou tam poměrně dlouho. Asi by stálo zato se zaměřit na vyhrabání a přemístění.
Myslivost lovectví videa a mnoho dalšího najdete na tomto mysliveckém portálu. Zapojte se taky...
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od nimrodl »

i u nás je to špatné.Jak tálo,tak několik členů norovalo na betonové noře.6 liščat a 1 liška po deseti rokoch.
Nejlepší na tom je,že jeden kolega lišku švácnul přímo v kotli.Tak su zvědav,jak dlouho bude trvat něž se tam něco nastěhuje...
Toto nemám rád,když se škodná střílá ve sklopci,noře...nebo jiném zařízení.Myslím,že barva a pach té šelmy jde cítit dost dlouho a mohlo by to příště odradit.
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od motolada »

V tom problem nebude,horsi by bylo,kdyby jste jí tam nechali ležet.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Zdenek41 »

Liška je sice tvor chytrý,ale v noře přírodní jí její kolegyně zdechlá nevadí.Horší je,když se do přírodní nory vsadí cokoliv jiného než tam patří.Umělá nora je dobrá,ale zas musí být v lokalitě kde je liška doma.
Největší problém je v tom,že se v době kankování noruje.Bud chci vynorovat liščata a dám jim klid a nebo lovím lišky.Oboje,ale nejde dohromady.Dnes se liška obejde bez nory,řepky jí stačí.Má tam klid a potravy taky dost.Proč by lezla do nory,sklopce.Když je tam neustále rušena.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od savazka »

Tak se nám do jednoho betonového sklopce po dlooouhé době v pátek lapla mladá liška. Okolo betonů to bylo zvenku silně ohrabané, tož jsme sklopec zase natáhli a ejhle - dneska tam na nás čekal lišák jak poleno, zřejmě ten, co se snažil dostat za tou páteční fenou. A já měl za to, že se lišky intenzivně stýkají pouze během kaňkování. Snad mě jedině napadá, že by to byl biologický otec. Nebo si lišák takhle intenzivně snaží zkontrolovat každou lišku, co mu projde teritoriem?
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

Jaký máte názor na tento sklopec, který se zasouvá přímo do nory ? Máte s ním již nějaké zkušenosti ? Vím, že staré lišky by si to asi podhrabali, než aby do toho vlezli, ale zato takový jezevec by mohl, prý není tak naročný na železo. :wink:

http://www.lovecke-zbrane.eu/pasti-sklo ... sku-lisky/
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

Jak jste na tom letos ve sdružení s výsledky úlovků do lapacích nor ? Práva sezona lovu do pastí je sice ještě před námi, ale stejně už by mohli být zaznamenány nějaké ty výsledky. :wink:
Odpovědět