Sklopce a umělé nory...

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od crif »

Sem tam nějaká ta liška byla, ale jak koukám do papírů, tak tento rok dosti převažuje psík. Dokonce se nám podařilo do jednoho sklopce snad vychytat celou rodinu.
Teď bych řekl, že bude chvíli v těchto zařízeních klid, neb začínají výlovy rybníků.
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

My jsme instalovali dvě lapací nory začátkem léta a od té doby jsme chytli dvě mladé lišky. Dobré bylo, že se nám chytly do obouch lapacích nor, takže jejich umístění budou asi dobré. Jinak psík u nás zatím žádny ani odstřelem.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od rimar77 »

vyrábíte si ty lapací nory sami a nebo kupujete?? chtěl jsem si ji vyrobit ale nevím si rady s tím lapacím zařízením jinak skopce mám a používám ale ta nora mi přijde lepší :-)
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

My je máme koupené a myslím si, že je to nejlepší, protože original je jenom jeden. :lol: V honitbě máme nainstalované zatím 2, ale na příští rok chceme kupovat další pár. :wink:

Jinak umělá lapací nora je podle mého názoru určitě lepší. Jednak je z ideálního materiálu( žádné dřevo nebo železo) a potom, má daleko lepší předpoklady nato, nachytat veliký sortiment ruzných druhů predátorů. :)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od rimar77 »

klein no nevím mne by neurážela ani nějaká levnější fungující kopie :-) zase tak moc na originálu v tomto případě nelpím :-))
jinak o funkčnosti nepochybuju vzhledem k tomu že trubek je všude spousta a lišky se jich bát nebudou protože tam lezou normálně a je to průběžné takže opět odpadá další věc s tím že by se jim tam nechtělo jako u jednostraných sklopců
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

To je pravda, ale ja jsem ted nedávno nakonec ty lapací nory malinko upravil. Z přední strany ke vsuku jsem dal mech, drny, haluze, atd., aby nebyl vidět téměř žádný kus betonu. Liška tak zepředu vidí v podstatě pouze jenom jakýsi přírodní vsuk. Myslím si, že to vypadá daleko lépe a navíc kus betonu někde v remízku dál od vesnice, by nemusel pro lišku i jiné predátory působit zrovna duvěryhodně. Přesto i bez této upravy se nám dvě odrostlá liščata už odchytla. :wink:
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

Daří se vám do betonových sklapovacích nor chytat i dospělé lišky ? My máme lapací nory z Uhliřských Janovic a zatím chytame jen mladé lišky.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od crif »

Cca tak 14 dní nazpět se chytla liška. Nevím zda z důvodu stresu či pokročilého stadia, ale v té noře vrhla mladé. Celkem 7ks. Prostředí pro ni ne zrovna dle gusta ..
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

Zdravím, měl bych dotaz pro ty, co používají s úspěchem lapací nory od pana Křečka z Uhlířských Janovic. Před týdnem se mi podařilo do tohoto typu umělé nory odchytit kunu, která se z toho dostala ven. Pravděpodobně se ji podařilo tlapkou zvednout betonové dvířka a uniknout. :? Zažily jste již něco podobného ? :roll:
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Perník »

nedostala se spíše ven přes jeden z kontrolních otvorů? To že by kuna zvedla dvířka mi nepřijde příliš pravděpodobné...
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

Určitě ne, kontrolní otvory byly v tom čase zamrzlé tak, že by to nemohla vůbec povolit. Kolem lapacích dvířek jsem měl ale obtočený provázek kvůli vlasci který vedl z provázku skrze lapací noru ven k signalzaci. Provázek byl rozhryzán a vtažen dovnitř, takže ve finále byla pouze sklapnutá betonová dvířka tak, jak mají být ..... Jediná cesta pro kunu tedy byla pouze předem.... :?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od dalas »

Nemohl ti ji někdo vybrat?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

Bohužel i tuto verzi jsem zamítnul, protože kolem nebyly žádné lidské stopy. Máme u nás asi vynalézavé kuny, uvidíme příště. :) Je to škoda, podle mého názoru by se i kuny do tohoto zařízení měly s úspěchem chytat běžně. :roll:
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od crif »

Ještě bych si pomalým pohybem projel celou trasu pohybu dvířek. Simulace možná jak zmiňuješ při mrazu. Tam bych možná hledal příčinu. Je třeba vzít v potaz, že kam strčí hlavu(ať už jde o kunu či lišku), tak tudy se dostane. Zdá se nemožné, ale v praxi mnohokrát prokázáno. Podívat se na celý chod a mezery....
Uživatelský avatar
Klein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 23.6.2014, 19:22

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Klein »

Nevím, tentokrát se chytla druhá a ta už nevylezla...Pravděpodobně mohlo jít o provázek obmotaný kolem dvířek. Jak ho kuna trhala tak ji dvířka nadskakovaly a mohlo jí to motivovat k tomu si dvířka posléze nadzvednout. To, že by těmi uzkymi škvirami kolem dvířek prolezla je nepravděpodobné, tam by neprošla ani její hlava....
Odpovědět