Sklopce a umělé nory...

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Zdenek41 »

V pohodě Kasari ani na tebe ne :wink: Unás se před těma 20lety běžně lila močka či voda přímo z cisteren do nor.Jinde se napouštěly nory propanem a to bylo ran....Shodnem se na tom,že je to lepší jak Gastoxin,ale i tak zvěrstva.U nás o lišku nezakopneš a to je zase jiná era Furganu.Od té doby nenoruji.Za rok jsem v mém začínání lovil i 20lišek a to pouze brokovnicí.Kulovnici jsem neměl na tu se muselo čekat.Já neodsuzuji umělé nory spíš chci podotknout jak krásnej to byl lov při čekané na čerstvém prašanu.A o to se dnes ti mladší připravují.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od kasari »

To chápu. Opravdu jsem teď jinde, než v době, kterou oba posuzujem.
I já lovil první roky jen brokovnicí a stejný počty lišek. Taky kuny, straky, vrány...

Přínos umělých nor a častýho norování byl hlavně v tom, že jsem byli poslední MS, kde ještě stále byla drobná a neubývala. Ročně jsme lovili přes 70 lišek na 1.680 ha. Okolní sdružení neměli drobnou a tvrdili nám, že nemaj ani lišky. Lovili jich do 10 za rok. Když jsme jedno sousední sdružení zlomili a vyrazili s nima na kanály, udělali jsme jich 12 za dopoledne... :twisted:
Ulkomaalainen...
Rouček
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 17.12.2010, 20:56

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Rouček »

Dobrý večer k Vašemu dotazu, jaké byly naše první uspěchy na umělých norách. V podzimních měsících se nám podařilo odchytit do lapací nory toulavého kocoura a před 14 dny se mě na umělé noře za pomoci mého čtyřnohého kamaráda Broka podařilo ulovit krásnou lišku. Předchozí diskuzi za Vámi zmiňovanou reklamu nepovažuji. Dle mého názoru Lovecké fórum je o radách a zkušenostech našich zelených kamarádů. Vašemu kosákovi přeji letu zdar. Rouček
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Perník »

Myslím, že Zdeněk reagoval na mě, že?
Nejde mi o plošnou likvidaci přírodních nor, ale pouze o jeden komplex, kde se opravdu norovat nedá a člověk, který by tam poslal pejska by byl blázen. Po likvidaci nebo zavětření liškám dozajista zbude velké množství možností v okolí kam zalézt.
Když tu píšete o dočasném zavětření, myslím že vlasy fungují jen opravdu krátkodobě. Ty přípravky o kterých psal Zdeněk 41 - hukinol,armakol - co je to zač?
dík
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od figi »

! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Lotr »

Hukinol je chemický přípravek na zrazování zvěře, velmi neúčinný, vydrží s bídou 3 neděle. Náš Hagopur je mnohem lepší.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Zdenek41 »

Věřím,ale když jsem s ním začínal tak ještě neexistoval.V noře by vydržel hukinol i rok a tomu věřim.Dáváme do petek.Po dvouletce třeba kmín to nikdo do auta nedá.Vozím ze samíkem.Reciklace.......předem ty lidi lituji i když jsou asi na něco co smrdí zvyklý :D Doma mě za to manželka nemiluje. :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od figi »

Také dávám do petek ( a vozím to pověšené na zadním stěrači :D ). V noře chráněno před děštěm a sněhem opravdu na moc dlouho.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od zekon »

Zdravím páni,
tak sa mi podarila chytiť ďalšia líška do klietky, zostali mi nejaké zbytky zo zajaca - hlava koža tak som to dal ako návnadu a do rána tam bola...
http://picasaweb.google.com/vjozefov/Liska#
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od egon »

Nevite nekdo kde se daji koupit umele sklapovaci nory,jsem z Vysociny
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Perník »

Nory vyrábí a prodává pan Jindřich Křeček z Uhlířských Janovic,tel.: 327 542 931 nebo mobil 607 884 267. To by od Vás nemuselo být až tak daleko ...
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Lotr »

My zas budem objednávat umělou lapací noru odtud: www.forena.kvalitne.cz
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Perník »

noru od firmy Forena máme, nikoliv ale lapací. Bohužel jsme ji museli přemístit a upravit, protože kanály jsou krátké, tak jsme je nastavili asi 2,5m dlouhým betonovým potrubím. Jinak lapací nory od pana Křečka máme letos 3 rokem a fungují vcelku dobře.
Jediným problémem je že při mrazech občas zamrzne sklapovací mechanismus a nora se nezavře když do ní něco vleze. Vnadíme např. zbytky z uzených makrel nebo psíma granulema, chytí se lišky, kočky, jezevci i kuny. Zajíc zatím ani jeden.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od radekbartik »

Zdravím a posílám spíš dotaz na účastníky tohoto fora. Přemýšlím o vývoji prototypu sklapovací nory vychazející z principu "německých mistrů". Nora složená z několika betonových trubek. Sklapka umistě ve střední trubce a sklapovací poklopy umístěny v napojení dalších sousedních trubek. Zařízení je celé zakopané pod zemí. Hlavní výhodu vidím v tom, že trubek průměru 300mm staršího provedení se dá sehnat relativně dost většinou v blízkém okolí bydliště, samotné zařízení by vážilo odhadem cca 20kg – takže bez problému odesílatelné poštou nebo přepravní službou. Na rozdíl od betonových nor, u kterých je doprava velmi komlikovaná vzhledem k jejich hmotnosti a v podstatě v našem případě zdvojnásobila cena dopravy cenu nory od pana Křečka...
Práce při montáži by obnášela vyříznutí tří otvorů rozbruskou podle dodaných šablon a sestavení celé stavebnice, podle mě práce na jedno dopoledne. Otázka je, byl by o toto zařízení zájem????
samozřejmostí by byla možnost čerpání dotací....
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sklopce a umělé nory...

Příspěvek od Perník »

Pokud se podaří udržet pořizovací náklady na přiměřené výši a nebude to předmětem kšeftu na rychlozbohatnutí, tak jsem přesvědčen, že by zájem rozhodně byl. Odchytových zařízení není nikdy dost (alespoň u nás v polní honitbě) a v případě, že se dotační titul již nedá čerpat (max. množství kusů na 100ha honitby) bude jakékoliv "levnější" řešení vítané. A se systémem DODO (pro neznalé- dodělěj doma :wink: ) mezi šikovnými myslivci rovněž nebude problém.
To že je doprava nejznačnější položkou netřeba diskutovat.
prostě, já bych pořízené podobného zařízení určitě zvažoval.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět