Krmení/vnadění černé zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Krmení/vnadění černé zvěře

Příspěvek od Andy »

Pánové myslivci, jak vnadíte? Kukuřici s magi? Nebo laný?ovou solnou pastu? Či co dům dá? :-)
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Jo tak to je kapitola asi na dlouho,ja sem s kamaradem toho vyzkoušely hodně,ale recept na 100% nemame.
Vyzkoušely jsme pecky z palenice,zapařeny ryby,kuřata zdechla z odchovny(na ty se super daj lovit lišky),když byl silnej větr tak sme vařily brambory aby se to dostalo co nejdal zase nic.
Ale co je jisty že když tam přijdete druhy den tak to bude sežrany :D
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

To tam musíš tedy strávit celou noc :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo tak to s tou naftou... to je opravdu dobre. :lol:
Mno... u nas napr. cerna jen prechazi... ale myslim, ze by snad slo ji na cas nejak prilakat, aby chodila pravidelne.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

S vnaděním je v poslední době u nás problém. používali jsme silá?+plevy a prasata pěkně chodila, ale letos v zimě skoro nic. Byla jen sly?et jak chodí okolo, ale na vnadiště nepřišla.
když jsme to probrali s okolními sdruženími tak jsme zjistili, že měli podobný problém. Prasata jsou chytrá stvoření a pamatovala jsi, že se na ně u vnadi?? střílí a tak se jim začala vyhýbat. Letos zkusím asi zakopat ryby a poházet to plevami. Prý to funguje.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Prodam vět?i mno?stvi nafty zn:Levně :twisted: :twisted:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Koupím.haha. Mám diesla. :D :D Ušetřím při je?dění do lesa na prasata. :P :P :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Maly dovetek ... nafta je i s hlinou :D

Ale pojdme zase k veci panove. :)
vhool

Příspěvek od vhool »

:D :D :D to stou naftou bylo dobrý ale k věci.Já nastřílím cca 50 ks černé do roka ale vidím ji skoro každý den ale vybírám kusy okolo 40 kg.Já používám ke vnadění kukuřici kterou nasypu do kbelíku,zasypu solí a zaleju vodou tak 10cm nad kukuřici a uzavřu.nechám tak dva tři dny v pokojové teplotě trošku nakvasit a když to otevřu tak to je nádhera a hurá na vnadiště.Jestli?e je černá v okruhu 2 km tak určitě neodolá :D .na druhou stranu nikdy nestřilim na jednom mistě dřív jak po měsíci.čuníci jsou chytřejší než někteří lidé :D :D :D
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

vhool píše::D :D :D to stou naftou bylo dobrý ale k věci.Já nastřílím cca 50 ks černé do roka ale vidím ji skoro každý den ale vybírám kusy okolo 40 kg.Já používám ke vnadění kukuřici kterou nasypu do kbelíku,zasypu solí a zaleju vodou tak 10cm nad kukuřici a uzavřu.nechám tak dva tři dny v pokojové teplotě trošku nakvasit a když to otevřu tak to je nádhera a hurá na vnadiště.Jestli?e je černá v okruhu 2 km tak určitě neodolá :D .na druhou stranu nikdy nestřilim na jednom mistě dřív jak po měsíci.čuníci jsou chytřejší než někteří lidé :D :D :D
docela ti?e závidím :D
vhool

re:ondraH

Příspěvek od vhool »

...není co závidět,když jsou podmínky a je čas tak je to v celku jednoduché.bydlím uprostřed honitby tak není problém se sebrat třeba o pulnoci a vyrazit.černé máme hodně v revíru ale přemnožená není takže když ví? kde je tak není problém ji najít i ve dne. :)
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Někdo černou ma někdo nema ja jezdim na nahanky ke kamaradum kde prasat je požehnaně.Na nahankach prumer 10ks neni problem,problem maji v tom že toho jsou naba?eni až a?,maji v domacim řadu že každy prvni kus je cely jeho dal?i jde do vykupu.Udělali to tak aby se aspon nejak plnil plan lovu a to sypou jen tak z vlečky na hromady.I když nenasypou nic se nedeje protože uživnost honitby maji u?asnou.Kukuřice,řepa,topinambur,barmbory,žaludy atd.
Sedet tam na posedu je ztrata času protože čunici nemaji potřebu moc chodit na hromady,řikaji že 70% procent černe maji na šoulačkach.
Tam je vydet že nekde černa je i bez velkeho vnaděni.
A TO NENI FER :twisted:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Taky ti?e závidím. Poslední 2-3 roky ulovím 6-8 kusů. Já na černou chodím raději než na srnčí. Lov je zajímavější. Srnčí je ?blbé? proti praseti. :wink: když chci tak se k němu dokážu dostat na pár metrů a střílím jen když to je průběr. ©esteráků je mi líto. To při čekané na prase stačí jen za?ustit kabátem a čuníci jsou v trapu. :( Je to mnohem větší adrenalin. Uznávám, že když je jich někde moc a chodí se na ně jen proto, že se musí tak to asi není ono, ale u nás se musí poctivě vysedět. Momentálně mám letošní skóre jedno prase na cca 50 nočních čekaných. :( :( Kde na ně chodí? vhoole??? :)
vhool

re:

Příspěvek od vhool »

kru?ný hory a podhůří okolo Mostu :) ale zas tak jednoduchý jak je v předchozím přispěvku to taky není.když jsou houbaři tak to taky stojí za ... ale s tim adrenalinem mas pravdu.ja taky srnčí jen kvůli plánu ale černá je černá. :wink:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Jo houbaři to je mor. To moc dobře znám. My máme kousek lesa, ale bohužel v něm roste dost hub takže od léta do října to je zabité. Potom co mi několikrát za rozbřesku pod posedem vylezl děda s hůlkou a ko?íkem, tak jsem tam přestal v tuhle dobu jezdit. Doufám, že teď po de?ti neporostou abych tam zas mohl začít jezdit.
Odpovědět